Nissan Micra - artılar, eksiler.

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Otomobil: Micra
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Re: micra nın artıları eksiler

Mesajgönderen Ally_07 » 13 Haz 2015, 00:23

178536 yazdı:[quote="cekin"]
Kapıların belli bir hızı geçince otomatik kitlenmemesi ve camların yine tek dokunuşla kapanmaması.vede yine arka camlarında elekrikli olmaması. Ben bizim araç full olduğu için bunları yadırgıyorum.

K13 modellerinde otomatik kilitlenme var, kitapçığında yazıyor. Bende ilk aldığımda şaşırmıştım. Sonra araçtırınca buldum, sorunsuz 10km hızı geçince kilitleniyor kapılar.[/quote]
Evet, bunu şu başlıkta açıklamıştık; ihtiyacı olanlar inceleyebilir: viewtopic.php?t=2318

Note 2'den tapatalk ile gönderdim

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
gokhancatal
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Bilişim

Re: Nissan Micra - artılar, eksiler.

Mesajgönderen gokhancatal » 20 May 2016, 14:27

Arkadaşlar merhaba
Bir kaç ay önce eşime 2007 model Nissan Micra aldım 1.2 80 beygir. Ancak Yokuş yukarı araç çok zorlanıyor. Benim aracımda mı problem var yoksa Genel sıkıntı mı yardımcı olabilir misiniz?

Bir de kullanımla alakalı Pratik bilgiler varsa paylaşmanızı rica ederim.

Kullanıcı avatarı
philosopher
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Veteriner Hekim

Mesajgönderen philosopher » 20 May 2016, 16:25

arkadaşlar Beylikdüzü'nde oturuyorum ve otomatik micram için yakın çevrede iyi bir usta aramaktayım
bildiğiniz güvenilir birileri varsa paylaşabilir misiniz?

Kullanıcı avatarı
mesut_akhan
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Memur

Mesajgönderen mesut_akhan » 12 Haz 2017, 09:06

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım.. 2005 1,2 tekna micra alacagım..bakım fiyatlarını tam olarak bulamadım genelde 2012ler var.. Konu hakkında bilgi sahibi olan var mı bide artı eksi bi kaç kilit noktadan bahsedersenz sevinirim

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 12 Haz 2017, 16:10

mesut_akhan yazdı:Arkadaşlar aranıza yeni katıldım.. 2005 1,2 tekna micra alacagım..bakım fiyatlarını tam olarak bulamadım genelde 2012ler var.. Konu hakkında bilgi sahibi olan var mı bide artı eksi bi kaç kilit noktadan bahsedersenz sevinirim

bakım fiyatları zaten K13'ler ve K12'ler arasında değişmez, aynı motor aynı aksamlar sonuçta.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
yunus emree
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Almera
Meslek: memur

Mesajgönderen yunus emree » 27 Ağu 2018, 03:26

Selam arkadaşlar.
Oldum olası eski kasa micralara aşığım (1998-2001)
Denk geldi bitane 2000 model 1.3 hava yastığı klimalı modeli
Neler ine baktırmak gerekir, alırken neye dikkat etmem gerek.
Yakıt tüketimi nasıl (litre bazında)
Çok heyecanlıyım yarın gidip göreceğim iki gözümün çiçeğini ama heyecandan uyuyamadım (28 yaşındayım ve kolay kolay heyecanlanmam ergen heyecanı değil yani...) . Lütfen yardımcı olun. Şimdiden teşekkürler...

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: Nissan Micra - artılar, eksiler.

Mesajgönderen Ally_07 » 27 Ağu 2018, 16:48

@MHB rumuzlu kullanıcımız bahsettiğiniz kasa araca oldukça hakim. Kendisi ile özel mesaj yoluyla iletişime geçin isterseniz.

Bir de şu başlığa bir göz atın derim:
https://r.tapatalk.com/shareLink?url=ht ... are_type=t

yunus emree yazdı:Selam arkadaşlar.
Oldum olası eski kasa micralara aşığım (1998-2001)
Denk geldi bitane 2000 model 1.3 hava yastığı klimalı modeli
Neler ine baktırmak gerekir, alırken neye dikkat etmem gerek.
Yakıt tüketimi nasıl (litre bazında)
Çok heyecanlıyım yarın gidip göreceğim iki gözümün çiçeğini ama heyecandan uyuyamadım (28 yaşındayım ve kolay kolay heyecanlanmam ergen heyecanı değil yani...) . Lütfen yardımcı olun. Şimdiden teşekkürler...

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
turuncutimsah
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen turuncutimsah » 22 Mar 2019, 13:19

Merhabalar. 2007 model 1.5 micra sahibiyim. Aracımı 28 ekim 2018 de aldım. Aynı zamanda da ilk aracım zaten. Ben de kendi çapımda bana gelen olumlu ve olumsuz yönlerini paylaşmak istiyorum.
Olumlu yönler :
Yakıt tüketimi çok iyi ekonomik
yılına ve alınan fiyata göre iç dış tasarımı çok hoş.
Küçük araba olduğundan parkı ve manevraları kolay.
Bakım ücretleri uygun. özellikle sanayi bölgesinde.

Olumsuz yönler:
Ses yalıtımı bildiğiniz kötü. Yol sesi ve dış seslerin hepsi içerde.
Frenleri insana güven vermiyor.
koltukları rahat değil
1.5 motor olmasına rağmen kuvvetli bir motora biniyorum hissi yok
iç aksanda kullanılan plastik malzemenin altı çok boş. Aşırı derecede kalitesiz üretilmiş

Nissan Micra 1.5 dci 2007 Siyah

Kullanıcı avatarı
micra34
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: serbest

Mesajgönderen micra34 » 25 Tem 2020, 00:37

turuncutimsah yazdı:Merhabalar. 2007 model 1.5 micra sahibiyim. Aracımı 28 ekim 2018 de aldım. Aynı zamanda da ilk aracım zaten. Ben de kendi çapımda bana gelen olumlu ve olumsuz yönlerini paylaşmak istiyorum.
Olumlu yönler :
Yakıt tüketimi çok iyi ekonomik
yılına ve alınan fiyata göre iç dış tasarımı çok hoş.
Küçük araba olduğundan parkı ve manevraları kolay.
Bakım ücretleri uygun. özellikle sanayi bölgesinde.

Olumsuz yönler:
Ses yalıtımı bildiğiniz kötü. Yol sesi ve dış seslerin hepsi içerde.
Frenleri insana güven vermiyor.
koltukları rahat değil
1.5 motor olmasına rağmen kuvvetli bir motora biniyorum hissi yok
iç aksanda kullanılan plastik malzemenin altı çok boş. Aşırı derecede kalitesiz üretilmiş

malzeme kalitesine laf etmissiniz ama bir fiat grubu plio punto gibi araclarla kiyaslarsaniz bence gayet yeterli yanlis bilgilendirme olmasin. yol sesi b segmenti araclarin ortak sorunudur bunu yumusak sessiz michelin gibi lastiklerle cozersiniz.frenleride kotu deil bence siz balata ve disklerinize baktirin.
he aklima gelen bir eksi yonu abs sesini devreye girdiginde harbi icerde hissediyosunuz:)hatta noluyo la kivaminda hissediyorsunuz

Kullanıcı avatarı
Omerclksydn
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Re: Micra ile Uzun Yol ve Bayır Korkusu Yaşayanlar ?

Mesajgönderen Omerclksydn » 01 Eyl 2020, 17:19

MicraR yazdı:Micram ile haftasonu şeytanın bacağını kırdım ve uzun yol korkumun üstüne giderek 1300 km den fazla yol yaptım 1mayıs tatilini de değerlendirmiş oldum :)

Çoğunluğu (yarısından az da olsa fazlası) otoyol kullanımı olan seyahatim de 100 km de ortalama 5.7 lt yakıt tükettim (ortalama hızım da 110 civarı idi) zaman zaman 120-140 bandında uzun süreli gittim 100 km altına da düşmedim denebilir

Bayırlar başlamadan hızım 110 civarında iken CVT de sport moduna geçerek devir 4000 rpm civarında güzel ivmelenmeler ve daha rahat bayır çıkışları yaptım hızı 120 lere çıkarabildi.

Ani sollamalara vs kalkışmadım tabi aracımdan beklenmeyen işlerden ve daha motor yeni olduğu için yüksek devirlerden kaçındım

İçine ses alma konusunu ise epeyce hissettim gerçi bir süre gidince kulak alışıyor yada bayır in çık derken kulak tıkanıyor sesi azaltıyor ama yine de yol ve su sesini baya hissettik eşimle, ancak bence çok çok da önemli bir sorun değildi, genellikle güzel yol ve otoyol kullanımı nedeniyle sesi artıran etken çok değildi, sakarya-bolu arasında ciddi yoğun bir yağışa denk geldik otoyolda hız 60-70lere kadar düştü, sadece orada ses çok fazlaydı onda da zaten yapacak bir şey yoktu afet gibi birşeydi ve en yüksek modelli araçlarda yavaşlamış tırsmıştı gidemiyordu.

Kısacası çok virajlı çok tırmanış ve inişli (toroslar) gibi bir deneyim yaşamamış olsak da en azından hız konusunda sabit uzun süre yüksek hız ve devirlerde kalmak konusunda aracı başarılı buldum, korkularımın büyük kısmının yersiz olduğunu gördüm, araç beni birçok açıdan memnun etti, korktuğum gibi olmadı

Son olarak araçta bir hız denemesi fırsatım da oldu, çok yormak istemesem de uygun bir ortam olunca bastım ve 165 e kadar çıktım, gazın dibine bastım daha gitmeyecek gibiydi korumaya geçmiş gibi bir hali vardı, gazı dipleyince devir birden yükseldi biraz sonra tekrar düştü ve daha çok hızlanamadı, galiba hız sondu bende yavaşladım.

Bu konuda bir tecrübesi olan var mı ? Son hızımız nedir ? En son kaç km hız denemesinde bulundunuz bu CVT Micralar ile ?

K12 kullanıcısıyım benim araçta öyle limit koymuşlar daha fazla hızlanmıyor.

Kullanıcı avatarı
MicraFan
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Bankacı

Nissan Micra - artılar, eksiler.

Mesajgönderen MicraFan » 09 Kas 2020, 11:40

K14 kullanıcısı var mı acaba? Varsa neler önermek ister? Ben 2 ay kadar önce satın aldım. Genel itibariyle memnunum.

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

oto anahtarı