Nissan Micra - artılar, eksiler.

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Otomobil: Micra
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: Micra ile Uzun Yol ve Bayır Korkusu Yaşayanlar ?

Mesajgönderen Ally_07 » 10 Nis 2015, 11:25

FelixCrail yazdı:TSI performans konusunda çok çok iyidir. micra da o performansı yakalamanız imkansız.

Ben de TSI'dan çok memnunum maşallah, bundan sonra atmosferik motorlu araba almayı düşünmüyorum hatta. Micra'dan da öyle bir beklentim yok, zaten olması çok mantıksız. Yine de Micra kendi kapasitesine göre tatminkar bence..

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 10 Nis 2015, 13:39

TSI ve TDI yazısında bir ayrıntı var. bazı harfler kırmızıdır. ne kadar çok kırmızı o kadar çok güç anlamına gelir o renkler. 2-3 kırmızı görürseniz hiç peşine takılmayın boş yere. nette bu renklerin anlamını biri yazmış paylaşayım sizle de

Kod: Tümünü seç

ekşisözlükten alıntıdır:
tek kırmızı candır
çift kırmızı heyecandır
üç kırmızı abowww :)

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 10 Nis 2015, 14:05

FelixCrail yazdı:TSI ve TDI yazısında bir ayrıntı var. bazı harfler kırmızıdır. ne kadar çok kırmızı o kadar çok güç anlamına gelir o renkler. 2-3 kırmızı görürseniz hiç peşine takılmayın boş yere. nette bu renklerin anlamını biri yazmış paylaşayım sizle de

ekşisözlükten alıntıdır:
tek kırmızı candır
çift kırmızı heyecandır

Çok ilginç bir tespitmiş, teşekkürler.. :XD

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
MicraR
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: Akademisyen

Mesajgönderen MicraR » 10 Nis 2015, 14:22

FelixCrail yazdı:TSI ve TDI yazısında bir ayrıntı var. bazı harfler kırmızıdır. ne kadar çok kırmızı o kadar çok güç anlamına gelir o renkler. 2-3 kırmızı görürseniz hiç peşine takılmayın boş yere. nette bu renklerin anlamını biri yazmış paylaşayım sizle de

ekşisözlükten alıntıdır:
tek kırmızı candır
çift kırmızı heyecandır

Evet TSI candır gerçekten hele de turbo+kompresörlü olan modeller canandır :D

Ecoboost da denedim ama ne ondaki turbo kompresör seslerini ne de o gücü bulamadım :DD

2014 Nissan Micra 1.2 Street CVT Okyanus Mavisi

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

Mesajgönderen FelixCrail » 10 Nis 2015, 14:39

Turbo+kompresörler en az 2 kırmızı genelde. (Tek kırmızı olan 1.4 tsi caxa motor 122hp iken çift kırmızı olan 1.4 tsi cavd motor 160hp dir)

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 10 Nis 2015, 22:27

Bendeki TSI'da sadece I kırmızı:lol:

Note 2'den tapatalk ile gönderdim

Kullanıcı avatarı
MicraR
Gold Üye
Gold Üye

Mesajgönderen MicraR » 13 Nis 2015, 11:44

FelixCrail yazdı:Turbo+kompresörler en az 2 kırmızı genelde. (Tek kırmızı olan 1.4 tsi caxa motor 122hp iken çift kırmızı olan 1.4 tsi cavd motor 160hp dir)

Bu konuda bir yanlışınız var, çünkü VW bir dönem turbo+komperesörlü olmasına rağmen tek kırmızı TSI modeller üretti,

Örneğin 2007-2009 modellerde VW Golf ve Jettalarda TSI tek kırmızı olup 122 değil 140 hp olan modeller mevcut ve bu dönemde 3 kırmızı olanlar da 160 yada modeline göre örneğin Jettada 170 HP idi.

Benim aracım da 2008 model 1.4 140 HP turbo+kompresör tek kırmızı TSI idi, aynı kasada 3 kırmızı modellerde tek fark ilave yazılım ile 170 hp olması idi
Aynı kasa ufak iç makyajlı Jetta 2009 modelde 1.4 TSI 122 hp modellere geçildi ve onlarda sadece turbo var tek kırmızı idi, benzer durum Golf için de geçerli.

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

Mesajgönderen FelixCrail » 13 Nis 2015, 14:35

zaten genelde diye yazmıştım. doğuş grubunda o kadar çok motor seçeneği varki. herneyse konu micra konusu. vw ile konuyu dağıtmayalım. çok istiyorsanız sohbet muhabbet bölümünde vw konusu açarsanız bilgi paylaşımı yapabiliriz

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
aydingokce
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Diğer
Meslek:

Mesajgönderen aydingokce » 14 Nis 2015, 22:46

Ally_07 yazdı:Ben de TSI'dan çok memnunum maşallah, bundan sonra atmosferik motorlu araba almayı düşünmüyorum hatta.

Allah turbo arızası yaşatmasın diyeyim o zaman...Garantisi bitmiş bir araçta turbo arızası yaşarsanız, ödeyeceğiniz meblağdan sonra bir daha turbonun yanına bile yanaşmayacağınıza eminim. Şahsen, sırf o korkuyu yaşamamak bile performans kaybına değiyor benim için.

Micra'nın yokuş çıkamayan bir araç olduğunu kesinlikle düşünmüyorum, bu konuda benim beklentilerimin çok ötesinde diyebilirim. Belki de düşük hacimli, düşük güçlü bir atmosferik motor olduğu için benim beklentim fazla düşüktü, ondan emin değilim.

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

Mesajgönderen FelixCrail » 14 Nis 2015, 23:04

Turbo revizyonu garantili olarak 550tl+kdv ye yapılıyor. Sorun da çıkmıyor. Performans için değer bence

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
MicraR
Gold Üye
Gold Üye

Mesajgönderen MicraR » 04 May 2015, 15:21

Micram ile haftasonu şeytanın bacağını kırdım ve uzun yol korkumun üstüne giderek 1300 km den fazla yol yaptım 1mayıs tatilini de değerlendirmiş oldum :)

Çoğunluğu (yarısından az da olsa fazlası) otoyol kullanımı olan seyahatim de 100 km de ortalama 5.7 lt yakıt tükettim (ortalama hızım da 110 civarı idi) zaman zaman 120-140 bandında uzun süreli gittim 100 km altına da düşmedim denebilir

Bayırlar başlamadan hızım 110 civarında iken CVT de sport moduna geçerek devir 4000 rpm civarında güzel ivmelenmeler ve daha rahat bayır çıkışları yaptım hızı 120 lere çıkarabildi.

Ani sollamalara vs kalkışmadım tabi aracımdan beklenmeyen işlerden ve daha motor yeni olduğu için yüksek devirlerden kaçındım

İçine ses alma konusunu ise epeyce hissettim gerçi bir süre gidince kulak alışıyor yada bayır in çık derken kulak tıkanıyor sesi azaltıyor ama yine de yol ve su sesini baya hissettik eşimle, ancak bence çok çok da önemli bir sorun değildi, genellikle güzel yol ve otoyol kullanımı nedeniyle sesi artıran etken çok değildi, sakarya-bolu arasında ciddi yoğun bir yağışa denk geldik otoyolda hız 60-70lere kadar düştü, sadece orada ses çok fazlaydı onda da zaten yapacak bir şey yoktu afet gibi birşeydi ve en yüksek modelli araçlarda yavaşlamış tırsmıştı gidemiyordu.

Kısacası çok virajlı çok tırmanış ve inişli (toroslar) gibi bir deneyim yaşamamış olsak da en azından hız konusunda sabit uzun süre yüksek hız ve devirlerde kalmak konusunda aracı başarılı buldum, korkularımın büyük kısmının yersiz olduğunu gördüm, araç beni birçok açıdan memnun etti, korktuğum gibi olmadı

Son olarak araçta bir hız denemesi fırsatım da oldu, çok yormak istemesem de uygun bir ortam olunca bastım ve 165 e kadar çıktım, gazın dibine bastım daha gitmeyecek gibiydi korumaya geçmiş gibi bir hali vardı, gazı dipleyince devir birden yükseldi biraz sonra tekrar düştü ve daha çok hızlanamadı, galiba hız sondu bende yavaşladım.

Bu konuda bir tecrübesi olan var mı ? Son hızımız nedir ? En son kaç km hız denemesinde bulundunuz bu CVT Micralar ile ?

Kullanıcı avatarı
178536
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Re: micra nın artıları eksiler

Mesajgönderen 178536 » 12 Haz 2015, 17:37

cekin yazdı:Kapıların belli bir hızı geçince otomatik kitlenmemesi ve camların yine tek dokunuşla kapanmaması.vede yine arka camlarında elekrikli olmaması. Ben bizim araç full olduğu için bunları yadırgıyorum.

K13 modellerinde otomatik kilitlenme var, kitapçığında yazıyor. Bende ilk aldığımda şaşırmıştım. Sonra araçtırınca buldum, sorunsuz 10km hızı geçince kilitleniyor kapılar.

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

oto anahtarı