Micra CVT 1.2 yakıt tüketimi

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Otomobil: Micra
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: Micra 1.2 CVT benzinli yakıt tüketimi

Mesajgönderen Ally_07 » 03 Ağu 2015, 12:20

Ahmet Polat yazdı:Keyifli forumlar. Uzun bir aradan sonra foruma yeniden merhaba.
2003 Micra Tekna aracımızı satarak yaklaşık bir ay kadar önce 2015 Micra Match CVT aldık. Araçla henüz 600 km yol yaptık, aracı çoğunlukla eşim trafiğin yoğun olmadığı ilçemizde ve kısa mesafede işe gidip gelirken kullanıyor. Bu verilere göre yol bilgisayarı ortalaması 6.0 lt./100 km. Yakında depoyu tekrar doldurunca depo ölçüm verilerini de paylaşırım.
Paylaşımlardan K13 yakıt tüketiminin makul seviyelerde olduğu anlaşılıyor. Ben de şu an için yakıt tüketiminin K12 Micra'ya göre daha uygun olduğunu söyleyebilirim.

Bilgilendirme için çok teşekkürler. Tüketiminiz çok ideal bence, kısa mesafede kullanıldığından daha da düşeceğini sanmıyorum ama belki 8-10.000 km civarına geldiğinizde bir miktar daha düşebilir... Bir sonraki ölçümünüzü de bekliyoruz.

Ateş böceği yazdı:İstanbul - gelibolu arası gösterge ortalaması 4.9 lt. 100 km hızı korumaya çalıştım. Birkaç yol çalışması ve mola dışında dur kalk yapmadık. Gösterge Ortalama hızı 70 km. İki kişi seyahat ettik ki toplamimiz 140 kg civarı. + 20-30 kg yük.

Çok çok iyi; otomobilimizin düzlük, sakin kullanım ve normal yükle standart tüketimi bu olsa gerek. Klima da kullanmışsanız bence "bundan iyisi Şam'da kayısı" :D

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

mattam
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen mattam » 05 Ağu 2015, 01:14

Benim 5.1 lt yakıt tüketimi 4 kişi ve bagaj dolu halde gerçekleşti, klima da genel olarak açıktı.

Kullanıcı avatarı
MicraR
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: Akademisyen

Mesajgönderen MicraR » 07 Ağu 2015, 11:12

Haftaya bende uzun yol yapacağım kısmetse, Yaklaşık 1500-2000 km kadar yapmayı planlıyorum, malum klima da açık olacak genelde havaların sıcak gitmesiyle, arabada 2 kişi + bagaj yükümüz olacak. Ne kadar yakıt yakacağımızı merak ediyorum, ölçümleri yaptıktan sonra verileri paylaşacağım

2014 Nissan Micra 1.2 Street CVT Okyanus Mavisi

Kullanıcı avatarı
alithemighty
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Öğretmen

Mesajgönderen alithemighty » 10 Ağu 2015, 11:25

Merhaba arkadaşlar,
Son yakıt tüketimimi paylaşayım. Izmir'den Ankara'ya gittik. 3 kişi, tamamen dolu bagaj ve neredeyse sürekli klima açıktı. Hızımız 120nin altına inmedi. Ortalama 5 lt yaktı. Bu sınıftaki otomatik bir araç için ve yukarıda saydığım durumlara göre bence çok iyi bir değer.
Daha iyi değerler görmek dileğiyle.

2014 Nissan Micra 1,2 Street CVT Okyanus Mavisi

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 10 Ağu 2015, 11:29

alithemighty yazdı:Merhaba arkadaşlar,
Son yakıt tüketimimi paylaşayım. Izmir'den Ankara'ya gittik. 3 kişi, tamamen dolu bagaj ve neredeyse sürekli klima açıktı. Hızımız 120nin altına inmedi. Ortalama 5 lt yaktı. Bu sınıftaki otomatik bir araç için ve yukarıda saydığım durumlara göre bence çok iyi bir değer.
Daha iyi değerler görmek dileğiyle.

Aynen katılıyorum, daha ne yaksın? Güle güle kullanın. Ben de yakında klima neredeyse sürekli açık şehir içi tüketim paylaşacağım, deponun bitmesini bekliyoruz.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
alithemighty
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen alithemighty » 10 Ağu 2015, 11:36

Valla hocam benzin de ucuz olsa tadından yenmez. Dünyanın en pahalı benzinini kullaninca böyle hesaplarla uğraşıyoruz.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 10 Ağu 2015, 13:00

alithemighty yazdı:Valla hocam benzin de ucuz olsa tadından yenmez. Dünyanın en pahalı benzinini kullaninca böyle hesaplarla uğraşıyoruz.

Doğru tabi. Aracımızın fabrika verilerine göre Şehir içi yakıt tüketimi 6.1 Lt/100 km, Şehir dışı yakıt tüketimi 4.3 Lt/100 km ve Ortalama yakıt tüketimi 5.0 Lt/100 km olarak verilmiş. Siz de ben ve burada veri paylaşan başka kullanıcılar gibi şehirdışı verisi olarak 5 lt/100 km tespit etmişsiniz, demek ki araba çok yakmıyor normali bu ve bu sınıfta bu özellikte diğer arabalarla karşılaştırıldığında da gayet ideal bir tüketim söz konusu. Bu arabaya Venezuella'da binseydik cebimizden km başına sadece 2 kuruş çıkacaktı ama Türkiye'de 233 kuruş çıkıyor (bkz. http://tr.globalpetrolprices.com/gasoline_prices/ ).

O yüzden parasal olarak değil de 100 km'de tüketim miktarı olarak hesap yapıp takip etmek daha doğru; bu gün 233 kuruş/km maliyet yarın bakarsınız 250 olmuş, sonraki gün 270 olmuş, oysa arabanın tüketimi aynı maliyet yakıtın fiyatından dolayı insanları ürkütüyor.

Ben çok memnunum maşallah, benzinli ve otomatik bir otomobil için bundan daha az tüketim aramıyorum, saçmalık ve haksızlık olur.

Kullanıcı avatarı
alithemighty
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen alithemighty » 11 Ağu 2015, 22:37

Arkadaşlar, benzin biterken sarı benzin uyarısı çıkıyor ya, ben ondan sonra hemen alıyorum benzini. İyice bitmeye yakın kırmızıya falan dönüyor mu o işaret? Ve öyle bir şey oluyorsa kırmızıdan sonra kaç km daha gider acaba?

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: Micra 1.2 CVT benzinli yakıt tüketimi

Mesajgönderen Ally_07 » 11 Ağu 2015, 22:49

alithemighty yazdı:Arkadaşlar, benzin biterken sarı benzin uyarısı çıkıyor ya, ben ondan sonra hemen alıyorum benzini. İyice bitmeye yakın kırmızıya falan dönüyor mu o işaret? Ve öyle bir şey oluyorsa kırmızıdan sonra kaç km daha gider acaba?

Hayır öyle bir şey yok. Dijital yakıt seviyesi göstergesinde çeyrek deponun yarısına gelince uyarı yanıyor. Yandıktan sonra 80 km daha şehir içi gittik biz.

Note Edge cihazımdan tapatalk ile gönderdim, hatalar affola

Kullanıcı avatarı
alithemighty
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen alithemighty » 11 Ağu 2015, 22:55

Çok teşekkürler Hocam.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 12 Ağu 2015, 10:13

alithemighty yazdı:Çok teşekkürler Hocam.

Rica ederim.

Kullanıcı avatarı
mrk
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Akademisyen

Mesajgönderen mrk » 12 Ağu 2015, 21:57

Sehirici 6.2'yi hic gecmedim. Aracim 20.000 km'de.

2014 Micra Street CVT 1.2 Metalik Yesil

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 48 misafir

oto anahtarı