Torpido gözü aydınlatması (Micra) Resimli Anlatım

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
mattam
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Micra
Meslek:

Torpido gözü aydınlatması (Micra) Resimli Anlatım

Mesajgönderen mattam » 10 Oca 2015, 01:19

Selam arkadaslar sıfır araba alıyorsun torpido gözünde ışık yok, yaptıran var mı?

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: Torpido gözü aydınlatması yaptıranlar.

Mesajgönderen Ally_07 » 18 Mar 2015, 22:31

mattam yazdı:Selam arkadaslar sıfır araba alıyorsun torpido gözünde ışık yok, yaptıran var mı?

Ben daha önceki araçlarımda şerit led kullanarak yaptırmıştım. 3-5 cm'lik uzunluk yetiyor ve 15-20 TL'ye falan mal oluyor. Eğer day light rengi tercih ederseniz arabanın iç aydınlatma rengi ile de uyumlu olur. Tabi torpido açılınca ışığın yaması kapanınca da kapanması için bir de switch gerekir ama bunun için de torpido iç yüzeyini delmek lazım. Ben zarar vermemek için park farlarına bağlatmıştım, park farlarını yakınca yanıyordu. Kapağın iç köşelerine de pvc pencerelerin yalıtımında kullanılan yarım santim kalınlığındaki tek tarafı yapışkanlı sünger şeritlerden çektim böylece kapak kapalı iken fark edilmiyordu ayrıca kapağın ses yapmasını da engelliyordu. Kapağı açtığınızda hali hazırda yanıyor oluyordu. Şerit ledi çift taraflı bantla güzelce de gizlerseniz gözünüzü de almaz. İlk fırsatta buna da yaptıracağım inşallah..

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Otomobil: Primera
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 18 Mar 2015, 23:46

Ally_07 yazdı:
mattam yazdı:Selam arkadaslar sıfır araba alıyorsun torpido gözünde ışık yok, yaptıran var mı?

Ben daha önceki araçlarımda şerit led kullanarak yaptırmıştım. 3-5 cm'lik uzunluk yetiyor ve 15-20 TL'ye falan mal oluyor. Eğer day light rengi tercih ederseniz arabanın iç aydınlatma rengi ile de uyumlu olur. Tabi torpido açılınca ışığın yaması kapanınca da kapanması için bir de switch gerekir ama bunun için de torpido iç yüzeyini delmek lazım. Ben zarar vermemek için park farlarına bağlatmıştım, park farlarını yakınca yanıyordu. Kapağın iç köşelerine de pvc pencerelerin yalıtımında kullanılan yarım santim kalınlığındaki tek tarafı yapışkanlı sünger şeritlerden çektim böylece kapak kapalı iken fark edilmiyordu ayrıca kapağın ses yapmasını da engelliyordu. Kapağı açtığınızda hali hazırda yanıyor oluyordu. Şerit ledi çift taraflı bantla güzelce de gizlerseniz gözünüzü de almaz. İlk fırsatta buna da yaptıracağım inşallah..

primera p12 lerde parklara bağlı devamlı yanıyor bende araya swich düşünmüştüm oraları delmemek için oynamadım. devamlı yanmasının zararı yok. bizimkilerin orjinalında led yok dipsiz ampul çok elektrik çekip ısınma yaptığından lede çevirdim çok güzel oldu. son yıllarda bu terbiyesizliğe çok markalar uydu. torpidodan lamba çalma hastalığı, lineanın en fulünde de yoktu. rezalet :X

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 19 Mar 2015, 00:06

1tllik ampülün neyinden çalıyorlar diyorsunuz değilmi. Aslında haklısınız kendinizce.
Nissan tarafından bakalım bi de olaya. Atıyorum dünya genelinde 50.000 tane araç ürettiniz. 1tl x 50000 adet dersek durum anlaşılır sanırım :) ufak yerlerden kısarak büyük karlar elde ediliyor otomotiv sektöründe aslında

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 19 Mar 2015, 00:13

FelixCrail yazdı:1tllik ampülün neyinden çalıyorlar diyorsunuz değilmi. Aslında haklısınız kendinizce.
Nissan tarafından bakalım bi de olaya. Atıyorum dünya genelinde 50.000 tane araç ürettiniz. 1tl x 50000 adet dersek durum anlaşılır sanırım :) ufak yerlerden kısarak büyük karlar elde ediliyor otomotiv sektöründe aslında

konuyu çok uzatmamak için bu açıklamayı yapmamıştım. Torosların üzerindeki krom çıtaları plastiğe çevirmek yılda 3 otomobili bedavaya getiriyormuş diye anlatırlardı 90 lı yıllarda

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 19 Mar 2015, 00:25

Arabanın fiyatına eklesinler 15-20 TL olsun bitsin. Bir çok arabada yok bu torpido aydınlatma. Hatta çoğunda bagaj aydınlatma da yok da neyse ki bizimkilere koymuşlar bari:roll:

Note 2'den tapatalk ile gönderdim

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

Mesajgönderen FelixCrail » 19 Mar 2015, 00:54

Neyseki sonradan bunları koymak zor değil. Ben de bagaja şerit led çektim ışıl ışıl oldu. Torpido aydınlatma da gayet kolay. Çakmak aydınlatmadan bile elektrik alınabilir

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 19 Mar 2015, 01:12

FelixCrail yazdı:Neyseki sonradan bunları koymak zor değil. Ben de bagaja şerit led çektim ışıl ışıl oldu. Torpido aydınlatma da gayet kolay. Çakmak aydınlatmadan bile elektrik alınabilir

arabayı aldığımda bagaj lambası yoktu baya bir aradım bagajda sonunda yerini tespit ettim lamba yoktu. 22 cm uzunluğunda alüminyum üzerine döşenmiş mini smd ledli iki tane led aldım dediğiniz gibi ışıl ışıl oldu iyiki yokmuş diyeceğim ama olsa da lede çevirirdim zaten :)

Kullanıcı avatarı
MicraR
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: Akademisyen

Mesajgönderen MicraR » 25 Mar 2015, 14:21

Torpido gözünde ışık olmaması gerçekten üzücü bir detay, bu tür ufak parçalardan kısarak edecekleri kâr bilmiyorum kaç TL eder toplamda ama bundan sonra kaçıracakları müşteriden kaybedecekleri TL daha fazla olacaktır bunu bilmeliler. Tabi ki kaliteli/ilgili/meraklı/dikkatli müşterilerden bahsediyorum. Bende bir akşam fark ettim bu sorunu hele de üste doğru açılan torpido büyük sorun, yukarıdan gelen ışığı da kestiği gölge yaptığı için neredeyse hiçbir şey görünmüyor. Bu sorunu şimdilik ufak bir el lambasını torpidoya koyarak çözmeyi planlıyorum, ileride başka bir çözüm düşünebilirim

2014 Nissan Micra 1.2 Street CVT Okyanus Mavisi

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

Mesajgönderen FelixCrail » 01 Nis 2015, 17:29

Arkadaşlar tartışmanızı özel mesajla yapmanızı rica ederim. Konu bütünlüğünün bozulmaması adına konuyla ilgisi olmayan mesajlar silinecektir.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

mattam
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen mattam » 05 Nis 2015, 16:10

Sonuç olarak orjinal olarak sonradan eklenemediğini anliyoruz.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 05 Nis 2015, 20:31

mattam yazdı:Sonuç olarak orjinal olarak sonradan eklenemediğini anliyoruz.

E tabi alt yapısı olmadığı için daha doğrusu hiç bir versiyonunda fabrika çıkışı olarak bulunmadığından orjinal bir şey yapmak pek mümkün değil.

Bana göre minimum zahmet optimum kullanışlılıkla en akıllıca olan yöntem park farlarından çekilecek bir kablonun ucuna day light renginde (iç aydınlatma ile uyumlu olsun diye) 2 cm tek tarafı yapışkan bantlı led şeridi torpido gözünde uygun ve gizli şekilde konumlandırmak. Her iki göze de uygulanabilir hatta. Akşam olup park farları yakıldığında devreye girer diğer zamanlarda devre dışı kalıp araca yük yapmaz (gerçi zaten Led olduğundan yükü olmayacaktır ama yine de araba çalışır durumdayken gündüz yanmasın mesela). Maliyeti 20 TL'yi geçmez. Sadece özenli birinin yapmasında yarar var ki azıcık da estetik bir iş olsun.

Ben daha önce üç farklı arabamda yaptım gayet memnundum. Bir fırsat bulduğumda buna da mutlaka yaptıracağım inşallah.

Burada önerilen başka yöntemler de olabilir ve belki daha orijinal gibi de olabilir ama bence o kadar uğraşmağa değmez; bu yöntemle basit, ucuz, zararsız, işe yarar, uzun ömürlü şekilde ihtiyacım görülür benim.

Note 2'den tapatalk ile gönderdim

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

oto anahtarı