2005 MİCRA 1.2 TEKNA SOL KAPI PLASTİK SENSÖR ve ANTEN SORUNU

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
akif216
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: serbest

2005 MİCRA 1.2 TEKNA SOL KAPI PLASTİK SENSÖR ve ANTEN SORUNU

Mesajgönderen akif216 » 22 Şub 2015, 02:49

Arkadaşlar mrb'lar foruma yeni katıldım bu zamana kadar nasıl keşf etmemişim burayı paylaşım ve bilgiler için öncelikle teşekkürler.

Aracımın sol ön kapı anahtarsız açma plastik tuşu çalışmamakta bunun olası sorunları hakkında bilgisi olanların yorumlarını bekliyorum yada bunu nerden temin edebilirim fiyatı nedir acaba.?
Ayrıca aracımın anteni tam dibinden koptu bi kaç aksesuarcı gezdim ama uygun bişi bulamadım yada çok uzunlar bazı online alış-veriş sitelerinde kısa anten satılmakta sizce iş görürmü
birde cam rüzgarlığı sizce ne derece yakışıyo ve rüzgar sesini kesmede etkili olurmu takmamı tavsiye edermisiniz
ilk mesajımda biraz çok oldum farkındayım ama :) çukurlarda radyo içinde cd yokken cd'ye geçmeye çalışığ cd error diyo ve nadirde olsa bazen teyip hiç açılmıyo söktüm bağlantılarda bi sıkıntı göremedim tecrübeli arkadaların yorumları için şimdiden teşekkrüler..

Kullanıcı avatarı
teori57
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Program Eğitmeni

Re: 2005 MİCRA 1.2 TEKNA SOL KAPI PLASTİK SENSÖR ve ANTEN SORUNU

Mesajgönderen teori57 » 29 Nis 2016, 02:09

akif216 yazdı:Arkadaşlar mrb'lar foruma yeni katıldım bu zamana kadar nasıl keşf etmemişim burayı paylaşım ve bilgiler için öncelikle teşekkürler.

Aracımın sol ön kapı anahtarsız açma plastik tuşu çalışmamakta bunun olası sorunları hakkında bilgisi olanların yorumlarını bekliyorum yada bunu nerden temin edebilirim fiyatı nedir acaba.?
Ayrıca aracımın anteni tam dibinden koptu bi kaç aksesuarcı gezdim ama uygun bişi bulamadım yada çok uzunlar bazı online alış-veriş sitelerinde kısa anten satılmakta sizce iş görürmü
birde cam rüzgarlığı sizce ne derece yakışıyo ve rüzgar sesini kesmede etkili olurmu takmamı tavsiye edermisiniz
ilk mesajımda biraz çok oldum farkındayım ama :) çukurlarda radyo içinde cd yokken cd'ye geçmeye çalışığ cd error diyo ve nadirde olsa bazen teyip hiç açılmıyo söktüm bağlantılarda bi sıkıntı göremedim tecrübeli arkadaların yorumları için şimdiden teşekkrüler..

Merhaba. Aynınsorun bende de var. Aracım 2005 tekna manuel. Şoför kapısındaki kapı acma plastiği kopmuş. Nasıl temin edilir ve maliyeti nedir acaba

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Mesajgönderen Ally_07 » 29 Nis 2016, 14:54

teori57 yazdı:
akif216 yazdı:Arkadaşlar mrb'lar foruma yeni katıldım bu zamana kadar nasıl keşf etmemişim burayı paylaşım ve bilgiler için öncelikle teşekkürler.

Merhaba. Aynınsorun bende de var. Aracım 2005 tekna manuel. Şoför kapısındaki kapı acma plastiği kopmuş. Nasıl temin edilir ve maliyeti nedir acaba

Bu tip spesifik parçaları büyük ihtimalle yetkili servisler dışında bulmak zordur. Ama çıkmacılar (özellikle büyük şehirlerde kazalı araç parçaları satanlar) ve sanayi sitelerindeki Japon oto parçacılarına da sormanızda fayda var.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
Micradr
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Doktor

anahtarsız kapı açma düğmesi 2004 1.2 tekna

Mesajgönderen Micradr » 16 Ara 2017, 00:36

Herkese merhabalar . Yaklaşık 7 aydır kullandığım bir micra var. Sol ön kapı için anahtarsız kapı açma düğmesi arıyorum . Bilen yada daha önce arayıp bulan var mı? Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: anahtarsız kapı açma düğmesi 2004 1.2 tekna

Mesajgönderen Ally_07 » 16 Ara 2017, 13:28

Micradr yazdı:Herkese merhabalar . Yaklaşık 7 aydır kullandığım bir micra var. Sol ön kapı için anahtarsız kapı açma düğmesi arıyorum . Bilen yada daha önce arayıp bulan var mı? Teşekkürler
Çıkma parça veya yetkili servisten orijinal parça bulmak gerekir bence.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
Micradr
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Doktor

Re: anahtarsız kapı açma düğmesi 2004 1.2 tekna

Mesajgönderen Micradr » 16 Ara 2017, 17:16

ebay, aliexpress çıkmalıları da aradım ne yol gösteren ne de elinde bulunan var . Hiç bu tuşu bozulan yok mu merak içindeyim :T

Kullanıcı avatarı
Micra bey
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Uçak teknisyeni

Re: anahtarsız kapı açma düğmesi 2004 1.2 tekna

Mesajgönderen Micra bey » 27 Haz 2018, 11:53

Bu parçanın fiyatı hakkında bilginiz var mı?

Kullanıcı avatarı
muratminadilek
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: IT

Mesajgönderen muratminadilek » 16 Ağu 2019, 15:24

Merhabalar,

Ayrıca aracımın anteni tam dibinden koptu bi kaç aksesuarcı gezdim ama uygun bişi bulamadım yada çok uzunlar bazı online alış-veriş sitelerinde kısa anten satılmakta sizce iş görürmü --> 2005 micramda aynı sorun vardı, anten dibi kırık ve anten yoktu. izmirde nissancı antendibi için 250 tl istedi fiyat çok gelince aliexpress üzerinden muadilini buldum, önce fotolarını çekip gönderdim ve ölçülerinde teyitleştik sonra hem antendibi hem anten siparişi verdim kendim montajını yaptım ve 50tl mal ettim.

Kullanıcı avatarı
Sckrkc
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Eğitmen

Mesajgönderen Sckrkc » 03 Şub 2020, 22:32

muratminadilek yazdı:Merhabalar,

Ayrıca aracımın anteni tam dibinden koptu bi kaç aksesuarcı gezdim ama uygun bişi bulamadım yada çok uzunlar bazı online alış-veriş sitelerinde kısa anten satılmakta sizce iş görürmü --> 2005 micramda aynı sorun vardı, anten dibi kırık ve anten yoktu. izmirde nissancı antendibi için 250 tl istedi fiyat çok gelince aliexpress üzerinden muadilini buldum, önce fotolarını çekip gönderdim ve ölçülerinde teyitleştik sonra hem antendibi hem anten siparişi verdim kendim montajını yaptım ve 50tl mal ettim.

Merhabalar,
Benim de micramda anten dibi kırık tavan sökülmesi gerekiyor dediler. Siz kendiniz nasıl değiştiniz anten dibini? Yardımcı olursanız sevinirim.

Kullanıcı avatarı
muratminadilek
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: IT

Mesajgönderen muratminadilek » 04 Şub 2020, 11:51

Merhabalar,

tavan sökülme dediği şey güneşlikleri söküyorsun, onları da tavana tutturan vidalarını sonra, birde güneşliğin bir tarafının girdiği ayak var onları sökünce ( çevirerek sök yoksa kırılıyor ) tavan bırakıyor zaten kendini, sonra bir fener ile direk dikiz aynanın arkasından içeri bakınca anten dibi ve vidası gözüküyor, sök yenisini tak bu kadar. 2 kişi ile yapmanız lazım.

Kullanıcı avatarı
Sckrkc
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Eğitmen

Mesajgönderen Sckrkc » 04 Şub 2020, 11:57

muratminadilek yazdı:Merhabalar,

tavan sökülme dediği şey güneşlikleri söküyorsun, onları da tavana tutturan vidalarını sonra, birde güneşliğin bir tarafının girdiği ayak var onları sökünce ( çevirerek sök yoksa kırılıyor ) tavan bırakıyor zaten kendini, sonra bir fener ile direk dikiz aynanın arkasından içeri bakınca anten dibi ve vidası gözüküyor, sök yenisini tak bu kadar. 2 kişi ile yapmanız lazım.

Teşekkür ederim. İyi günler .

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 44 misafir

oto anahtarı