Micra K12 Yedek Parça, Modifiye ve Aksesuar Uygulamaları

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Otomobil: Micra
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Re: K12 Modifiye ve Yedek Parçaları

Mesajgönderen Ally_07 » 30 Haz 2015, 23:58

NISTEC yazdı:Elinize sağlık bir sürü link eklemişsiniz. Arkadaşın tekrar gelip teşekkür etmesi lazım.

Biraz hareketlensin diye uğraşıyorum (öğle arasında hallettim ama mesai aksamadı :))
Teşekkür olmasa da olur ama herkes ufak ufak katkı koyarsa ben de mutlu olurum.

Note Edge cihazımdan tapatalk ile gönderdim, hatalar affola

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
Tamerwe
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Kamu

Re: Micra K 13 Yedek Parça/Modifiye Parçaları/Aksesuvar Uygulamaları

Mesajgönderen Tamerwe » 25 Oca 2016, 23:17

Merhaba arkadaşlar. Malum arabamizin en büyük sorunu kılıç kıvamında anahtarları. Bunu almak isterim ama nasıl donusturulup uygulanıyor pek anlamadım. Bilen biri bakabilir mi acaba. kesilmemiş flip katlanır uzaktan araba anahtarı kabuk durumda fob kapağı nissan nissan micra k12 not navara Qashqai 2 düğmeleri

http://s.aliexpress.com/iUviEV7b

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: Micra K 13 Yedek Parça/Modifiye Parçaları/Aksesuvar Uygulamaları

Mesajgönderen Ally_07 » 26 Oca 2016, 00:21

Tamerwe yazdı:Merhaba arkadaşlar. Malum arabamizin en büyük sorunu kılıç kıvamında anahtarları. Bunu almak isterim ama nasıl donusturulup uygulanıyor pek anlamadım. Bilen biri bakabilir mi acaba. kesilmemiş flip katlanır uzaktan araba anahtarı kabuk durumda fob kapağı nissan nissan micra k12 not navara Qashqai 2 düğmeleri

http://s.aliexpress.com/iUviEV7b

K13 kasa anahtarı için bu uygulama yapıldı ve forumumuzda başlığı mevcuttu. Bkz. viewtopic.php?t=3595

Note 5 ile Tapatalk üzerinden gönderdim, yanlışlarımı mazur görün.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 26 Oca 2016, 04:18

Bende bundan var ama calistiramadim bir turlu. Anahtar cektirmemis olsaydim verirdim.

Sent from my iPad using Tapatalk

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 26 Oca 2016, 18:32

FelixCrail yazdı:Bende bundan var ama calistiramadim bir turlu. Anahtar cektirmemis olsaydim verirdim.

Sent from my iPad using Tapatalk

Bir anahtarcıya gösterdiniz mi? Bence immobiliser chipinin tekrar kodlanmasıyla sorun çözülecektir.

Kullanıcı avatarı
srkntmz
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: idari işler

Re: Micra K12 Yedek Parça, Modifiye ve Aksesuar Uygulamaları

Mesajgönderen srkntmz » 29 Şub 2016, 16:13

Herkese selam 2004 model micracı oldum artık :) yanlız arabada sis farı yok takacak yerde bulamıyorum sonrasında bu araçlara sis farı takmak mumkunmu. internette gördüğüm kadarıyla benimki gibi tamponu olanlar takmışlar yardımcı olursanız sevinirim

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 29 Şub 2016, 20:17

srkntmz yazdı:Herkese selam 2004 model micracı oldum artık :) yanlız arabada sis farı yok takacak yerde bulamıyorum sonrasında bu araçlara sis farı takmak mumkunmu. internette gördüğüm kadarıyla benimki gibi tamponu olanlar takmışlar yardımcı olursanız sevinirim

Hayırlı olsun, kazasız belasız güzel günlerde kullanmanızı dileriz.

İnternette nissan micra k12 sis farı diye aratın bir sürü sonuç çıkıyor. Ayrıca yurt dışı ebay ve aliexpress gibi sitelerden de orijinal ürünleri bulabiliyorsunuz o sitelerde "nissan micra k12 fog lights" diye aratabilirsiniz, hatta daha hesaplı bile gelebilir.

Yalnız açma kapama kontrolü bizimkilerde (K13) far kolu üzerinde, sizde nasıl bilemiyorum. Eğer sizde de aynı şekilde ise ve orijinal olsun isterseniz o zaman kolu da değiştirmek gerekebilir işte o zaman biraz tuzlu olur. Orijinal olmasın derseniz de uygun bir yere bir açma kapama switch'i taktırırsınız 5-10 TL civarında tutar.

Kullanıcı avatarı
diablo
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Pazarlama

Mesajgönderen diablo » 20 Haz 2016, 12:21

Ally_07 yazdı:
srkntmz yazdı:Herkese selam 2004 model micracı oldum artık :) yanlız arabada sis farı yok takacak yerde bulamıyorum sonrasında bu araçlara sis farı takmak mumkunmu. internette gördüğüm kadarıyla benimki gibi tamponu olanlar takmışlar yardımcı olursanız sevinirim

İnternette nissan micra k12 sis farı diye aratın bir sürü sonuç çıkıyor. Ayrıca yurt dışı ebay ve aliexpress gibi sitelerden de orijinal ürünleri bulabiliyorsunuz o sitelerde "nissan micra k12 fog lights" diye aratabilirsiniz, hatta daha hesaplı bile gelebilir.

Yalnız açma kapama kontrolü bizimkilerde (K13) far kolu üzerinde, sizde nasıl bilemiyorum. Eğer sizde de aynı şekilde ise ve orijinal olsun isterseniz o zaman kolu da değiştirmek gerekebilir işte o zaman biraz tuzlu olur. Orijinal olmasın derseniz de uygun bir yere bir açma kapama switch'i taktırırsınız 5-10 TL civarında tutar.

bende sis farı taktırmak istiyorum. Bir sorum olacaktı, arka sislerle bağlantılı olsa bir sorunla karşılaşırmıyım?

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 21 Haz 2016, 15:10

diablo yazdı:
Ally_07 yazdı:

bende sis farı taktırmak istiyorum. Bir sorum olacaktı, arka sislerle bağlantılı olsa bir sorunla karşılaşırmıyım?

Tüm araçlarda arka ve ön sis farları ayrı çalışır malum. Bunun nedeni güvenlik önlemidir. Bizim ülkemizde sis farları genellikle gösteriş amaçlı kullanıldığından bazen hiç gerek olmadığı halde ön neyse de arka sis farlarını da yakmış olan sürücülere rastlıyorum. Bu gibi durumlarda gündüz fark edilmiyor ama hava karanlıkken arkadaki sürücünün gözünü alıyor. Şahsen söylemek gerekirse ben önümdeki araçta hava olsun diye (nasıl bir tatmin verdiğini de çözebilmiş değilim zaten) özellikle arka sis farını yakan sürücüler için o an hayırlı şeyler düşünmüyorum, eğer imkanım varsa dibine kadar gidip uzunları gözüne dayıyorum. Eminim benim gibi bir çok sürücü vardır. Sonuçta arkadan gelen sürücünün görüşünü olumsuz etkileyerek tehlikeli durumlara yol açabiliyor. Bence aynı düğmeye bağlatmayın. Teknik olarak söylediğiniz şey mümkün ama hem trafik kanunlarına aykırılık hem de diğer sürücülere saygı açısından...

Kullanıcı avatarı
Micra2006
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Micra2006 » 26 Haz 2017, 15:21

Selamlar Micra 2006 otomatik aracımin sol dikiz aynasınin dış kapağını kırmışlar. dikiz aynalarım elektrikli. Sadece kapak aradım bulamadım tamamını almak pahalı ve gereksiz şu an için bu konuda yardımı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Hayırlı bayramlar herkese.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: Micra K12 Yedek Parça, Modifiye ve Aksesuar Uygulamaları

Mesajgönderen Ally_07 » 27 Haz 2017, 13:11

Micra2006 yazdı:Selamlar Micra 2006 otomatik aracımin sol dikiz aynasınin dış kapağını kırmışlar. dikiz aynalarım elektrikli. Sadece kapak aradım bulamadım tamamını almak pahalı ve gereksiz şu an için bu konuda yardımı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Hayırlı bayramlar herkese.

Çıkmacılara bakabilirsiniz. Veya belki ebaydan ikinci el bulunabilir, araştırmak lazım.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
sahinsahiner
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: memur

Mesajgönderen sahinsahiner » 24 Tem 2018, 10:24

selamlar arkadaşlar. bugun bende aranıza katıldım 2008 1.5 dci micra ile. passion paket. araç 200.000 de bu km de sıkıntı olur mu acaba? araç bakımlı güzel motor yuzde 84. 26,000 tl ye aldım. passion paketlerin özellikleri nelerdir bilen var mı? bir de ön arka ve yan marşpiyellere ek almayı düşünüyorum tr de bulabilirmiyim acaba?

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

oto anahtarı