Micra için hangi motor yağı ve fren balatası

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Otomobil: Micra
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: Micra için hangi motor yağı ve fren balatası

Mesajgönderen Ally_07 » 15 Ağu 2018, 18:45

Bu arada balata için şu mesaja bakabilirsiniz http://www.nissanclubtr.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=357&start=80#p34848 parça kodunu mesajdan bakıp parçacılarda arayabilirsiniz. kutu resmi olanda da disklerin kodu var.

Bizim arabaya ön balata olarak yetkili serviste orijinal olanı taktılar (en azından onlar öyle söylüyor, takılan balataları göremedim maalesef). Bu orijinali hem toz çıkarıyor hem de ilk takıldığı günden beri yarım/az frenlemede hafifçe ciykliyor, TRW de tozlu idi ama bu şekilde ciykleme olduğunu hatırlamıyorum. O kadar km yaptık geçmedi bu ciyk sesi. Eğer bir daha değiştirecek olsam kesinlikle servisteki orijinalini taktırmam şahsen, aklınızda olsun.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
EMRE AKYÜZ
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Mühendis

Mesajgönderen EMRE AKYÜZ » 20 Mar 2019, 09:34

Merhaba,
2009 model 1.2 micra arabam için 5w30 tam sentetik yağ bakmam gerekiyor değil mi? direk önerebileceğiniz bir marka var mı? internette castrol ve liqui Moly genelde öneriliyor. bunlardan kullananlar görüşlerini bildirebilir mi? Nissan kendisi normalde hangi marka kullanıyor bilen varsa yardımcı olmasını rica ederim.

Kullanıcı avatarı
micra34
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: serbest

Mesajgönderen micra34 » 22 Ağu 2019, 22:54

shel helix 5 30 kullaniyorum ilk calismasinda farkettiriyor direk sessizligi performan olarak guzel ve istasyonlarda ucretsiz degisim yapiyolar filtreyide yaninda goturursen onuda ucretsiz takiyolar gayet ideal ve uygun fiyata isi bitiriyosun.
castrol cakmasi cok diyolar aldiginiz yerlere dikat edin

Kullanıcı avatarı
nisman
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Kamu

Mesajgönderen nisman » 29 Şub 2020, 12:51

micra34 yazdı:shel helix 5 30 kullaniyorum ilk calismasinda farkettiriyor direk sessizligi performan olarak guzel ve istasyonlarda ucretsiz degisim yapiyolar filtreyide yaninda goturursen onuda ucretsiz takiyolar gayet ideal ve uygun fiyata isi bitiriyosun.
castrol cakmasi cok diyolar aldiginiz yerlere dikat edin

Merhabalar, foruma yeni üye oldum, genel olarak yorumları okuduğumda 5-30 yağ önerilmiş ve bu öneriler ile satıcı arkadaşın önerisi üzerine sizin gibi shell helix 5-30 ve bosch filtre seti aldım. Umarım performans alırım sizin gibi.

Kullanıcı avatarı
Sedatsertel
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Denizci

Mesajgönderen Sedatsertel » 23 Ağu 2020, 18:57

2016 micra 1.2 cvt aracimin periyodik bakimda motul x-clean efe 5w30 yag kullanmistim. Motor sesinde ve yakit tuketiminde farkedilir azalma olmustu. Kesinlikle tavsiye ederim.

Kullanıcı avatarı
alf
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen alf » 17 Ara 2020, 17:16

Merhaba
2015 micra sahibiyim. Aracı pek kullanmıyorum bir senede 2500 km bile olmadı. Motor yağını her sene değiştiridim. bu sene değiştirmesem sakıncası var mı? Eksilme yok yağı ilk günkü gibi. Araba daha 30,000 km de. Bilgi veren olursa şimdiden teşekkür ederim. Sedat

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

oto anahtarı