Nissan Micra Periyodik Bakım Kalemleri, Parça ve Onarım İşlemleri ile Ücretleri

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Otomobil: Micra
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Nissan Micra Periyodik Bakım Kalemleri, Parça ve Onarım İşlemleri ile Ücretleri

Mesajgönderen Ally_07 » 07 Kas 2018, 23:22

sipartacus yazdı:[quote="Ally_07"][quote="sipartacus"][quote="Ally_07"][quote="sipartacus"][quote="turuncutimsah"]uzun süredir yazamadım iş yoğunluğundan dolayı. Perşembe günü arabayı ustaya götürdüm. Motor yağını değiştirdi 10000 km yapılmadığı halde daha çok yıpranmış dedi. Hava filtresini, yağ filtresini değiştirdi. Kızdırmaya birşey demedi sorun olmaz dedi. Bir de arabın kliması hiç soğutmuyor. Arabanın eski sahibi boruda kaçak olduğu için yaptırmış geçtiğimiz yaz da kullanmış gazı bitmiş. Usta sımdı gaz basmayalım zaten kışa giriyoruz boşa para verme dedi. Motorun iç kısmında da birkaç işlem yaptı sıkıştırdı vs bir yerleri. Çok temiz araba almışsın arabanın altı tertemiz dedi içim rahatladı. Bu devirde bu paralara 2. el araç bulmak çok zor temiz olarak. Hepimiz araçlarımızı kazasız belasız kullanalım inşallah. Yaptığı tüm işlemler için toplamda 300 tl para ödedim. Usta bostancı sanayide. Arkadaşımın yıllardır gittiği ustadır o yüzden de içim rahat.

Eminim usta daha iyi biliyordur ama klima gazı ile birlikte birde yağ basılıyor sisteme ve sistemin yağsız olarak kullanmanın zararlı olduğundan bahsediliyordu. Ayrıca polen filtresini yılda iki kez değiştiririm, nitekim araç içinde soluduğunuz hava buradan geçiyor, temiz olması hatta klima dezenfektanı ile sistemi arasıra temizlemek, sağlık açısından faydalı.[/quote]Ben de sizin gibi düşünüyorum ama ne hikmetse bu polen filtreleri diğerlerine göre daha pahalı maalesef

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/quote]

Egea için karbonlu polen filtresini 20liraya almıştım, yılda iki kez değiştirip, her değişim sonrasında klima temizleyici sprey kullanıyorum. Aşağıda Würth örneği var ama bu tarz ürünlerin kullanımı bu şekilde.
[url]https://www.youtube.com/watch?v=kUs7TQt8XyA[/url][/quote]

Ben Toledo'nunkini bu gün özel serviste periyodik bakımda değiştirttim 100 TL. Egea'nınki yerli üretim filtre ise fiyatı ondan uygundur belki.

Yalnız bu würth sprey iyiymiş. O patiküller dashboardta kalıntı bırakıyor mu acaba? Siz bunu mu kullanıyorsunuz?

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/quote]
Wurth kullandim, bu tarz ürünleri sorunsuz kullanabilirsiniz, içinde alkol var sanırım, basınçla puskurdugu için havaya karışıyor. Atas airclim alıp kullanabilirsiniz, fiyatı daha uygundur.[/quote]Bilgilendirme için teşekkür ederim. Deneyeceğim. Daha önce yapı marketten carflex mi ne öyle bir marka alıp kullandım. Yaklaşık 30 cm bir akvaryum hortumu sokularak, yan havalandırma kanallarına uygulanıyordu. Bir süre limon kokusu alıyorduk sonra etkisi geçiyordu.

Bu arada kışın da kalorifer haricinde klima sisteminizi ayda bir falan 5-10 dakika çalıştırın ki içinde bakteri oluşumu olmasın. Uzun süre çalışmayan klimalarda boruların içine hapsolan neme bakteriler yerleşiyor ve bu da yazın tekrar çalıştığında hem o klasik rutubet kokusunu yapıyor hem de o baktrilerin kabin içine dağılmasına sebep oluyormuş.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Re: Nissan Micra Periyodik Bakım Kalemleri, Parça ve Onarım İşlemleri ile Ücretleri

Mesajgönderen sipartacus » 08 Kas 2018, 23:52

Arasıra nem almak için kışın klimayı çalıştırıyorum. O köpük halinde sikilanlardan daha iyi bir ürün bunlar, polen filtresi ile birlikte değiştirirseniz, çok daha etkili olur.

[color=#0000FF]K13 Micra 1.2 CVT

Kullanıcı avatarı
turuncutimsah
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Re: Nissan Micra Periyodik Bakım Kalemleri, Parça ve Onarım İşlemleri ile Ücretleri

Mesajgönderen turuncutimsah » 27 Kas 2018, 14:17

Merhaba arkadaşlar. Arabamı alalı 1 ay oldu. Toplamda 800 km yol yaptım gayet memnunum şimdilik. Umarım böyle devam eder. 1.5 dizelin yakıt tüketiminden de memnunum 450 lira mazot ile istanbul şehir içi 800 km iyi geldi. Hatta deponun 1/4 ü dolu iken depoyu fulledim sanırım ışık yanana kadar bir 100 km daha giderdi.

Nissan Micra 1.5 dci 2007 Siyah

Kullanıcı avatarı
İsmetgndz
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen İsmetgndz » 21 Kas 2019, 17:11

Merhaba, Ağustos ayında 2017 model Nissan micra satın aldık. Aldığımızda 19bin km deydi. Şuan araç 22bin km de. En son bakım 2018 Kasım ayında yapılmış ondan servisi arayıp sordum km beklemeden yapılması gerekir mi diye. Onlarda evet dedi. Haftaya servise götüreceğim ama servis ücreti fazla geldi açıkçası. Micra 25bin bakımı için 1260tl fiyat verdiler. Bu fiyat normal mi? Antalya servisine sordum bu arada yakında başka servis de yok.

Kullanıcı avatarı
pembejant
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen pembejant » 04 Şub 2020, 11:29

merhabalar;
Şuan ön tamponum sağ taraftan birleşim yerine tam oturmamış vaziyette düzelttirmek istiyorum ancak yetkili servisine gitmek istemiyorum. yetkili servis dışında yaptırsam sıkıntı olur mu acaba

Kullanıcı avatarı
ofd_35
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen ofd_35 » 19 Kas 2020, 16:33

Merhaba;

2007 Nissan Micra ile aranıza yeni katıldım. 47000kmde. 1.2 cvt.

Bakım için en son ne zaman yapıldığı ve nelerin değiştiği ile ilgili bir bilgim yok. O yüzden en yakın yetkili servisi aradım ve nelerin yapılmasını tavsiye ettiklerini sorduğumda bana aşağıdaki gibi bir öneride bulundular. Tüm bunları yaptırmam gerekir mi? Maliyet uygun mu? Teşekkürler.

Toplam 1700+KDV

YAĞ DEĞİŞİMİ 47,00
Genel Bakım İşçiliği 225,60
BUJİLER (TÜMÜ) DEĞİŞİMİ 112,80
TAHRİK KAYIŞI (BİRİNCİSİ) DEĞİŞİMİ 94,00
TAHRİK KAYIŞI (İKİNCİSİ) DEĞİŞİMİ 94,00
YAĞ BOŞALTMA TAPASI DEĞİŞİMİ 56,40
KLİMATEMİZLEYİCİ 50,84
COK AMACLI FREN TEMIZLEYICI 18,88
MOTORYAGI05W40 163,20
YAG FILTRESI 35,00
KARTER TAPA PULU 3,33
HAVA FILTRESI 45,00
POLEN FILTRESI 45,00
L255NANTIFREEZ 326,88
KOMPRESOR KAYISI 37,58
ALTERNATOR KAYISI 23,23
BUJI 4 ADET 187,96
ATŞANZUMANYAĞI ATF 135,56

Kullanıcı avatarı
garbis
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen garbis » 28 Oca 2021, 16:19

nissanın orjinal yedek parça üreticisi kim arkadaşlar ? Mesela opelinki gm ; tofaş /fiat opar ; ford motorcraft. Yedek parça satın alırken orjinal ve yan sanayiyi ayırt edebilmek adına öğrenmek istiyorum da.

Kullanıcı avatarı
kahramantimur
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen kahramantimur » 05 May 2021, 11:13

2007 micra mood kolifer düğme aynaları kırıldı yenisini nereden bulabilirim tesekkur ler

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

oto anahtarı