K13 Micra Sustalı ve Uzaktan Kumandalı Anahtar uygulaması

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 15 May 2015, 22:07

Hayir orjinal anahtarda calisiyor

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Otomobil: Micra
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Re: 2014 Micra Street Kumandayla Kapı Kilitleme/Açma Sorunu

Mesajgönderen Ally_07 » 15 May 2015, 22:09

FelixCrail yazdı:Hayir orjinal anahtarda calisiyor

O zaman konumu yanlış olabilir. Bana yeni aldığınız anahtarın iç kısmının fotoğrafını yollayabilirseniz nereye konulacağına dair fikir yürütebilirim belki. Bizimkinde şuan için bir sorun yok.

Note 2'den tapatalk ile gönderdim

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
MicraR
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: Akademisyen

Mesajgönderen MicraR » 18 May 2015, 10:31

Hayırlı olsun güle güle kullanın, tecrübelerinizi bekliyoruz, umarız uzun ömürlü olur sağlam olur, güzel olmuş

2014 Nissan Micra 1.2 Street CVT Okyanus Mavisi

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 20 May 2015, 13:35

MicraR yazdı:Hayırlı olsun güle güle kullanın, tecrübelerinizi bekliyoruz, umarız uzun ömürlü olur sağlam olur, güzel olmuş

Teşekkürler, ben de öyle umuyorum. Şimdilik gayet kullanışlı (ve hatta kimilerine göre havalı :D ) olduğunu söyleyebilirim.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 04 Haz 2015, 15:11

Kumandanın açma/kapama düğmeleri üzerindeki kilit sembolleri yavaş yavaş siliniyor. Belki eski orijinal anahtardaki düğmeleri buna aktarmak çözüm olabilir. Yanlış hatırlamıyorsam birebir uyumluydu. Bakacağım artık bir ara. E ucuz etin yahnisi biraz yavan oluyor tabi ama çok da önemli değil bu kısmı, önemli olan susta mekanizmasının dayanıklı olması ki şimdilik onda bir sorun yok çok şükür.

Kullanıcı avatarı
MicraR
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: Akademisyen

Mesajgönderen MicraR » 05 Haz 2015, 10:35

Hımm, evet daha kolay silinmesi beklenebilirdi zaten ama mekanizma daha önemli dediğiniz gibi, diğerleri buna birebir uyumlu ise aktarmak nasıl mümkün olacak deneyimlerinizi bekliyoruz...

2014 Nissan Micra 1.2 Street CVT Okyanus Mavisi

Kullanıcı avatarı
Kheron
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek:

Re: K13 Micra Sustalı ve Uzaktan Kumandalı Anahtar uygulaması

Mesajgönderen Kheron » 25 Haz 2015, 00:56

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: K13 Micra Sustalı ve Uzaktan Kumandalı Anahtar uygulaması

Mesajgönderen Ally_07 » 25 Haz 2015, 04:54

Kheron yazdı:Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Teşekkür ederim.

Note 2'den tapatalk ile gönderdim

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 28 Ağu 2015, 15:36

MicraR yazdı:Hımm, evet daha kolay silinmesi beklenebilirdi zaten ama mekanizma daha önemli dediğiniz gibi, diğerleri buna birebir uyumlu ise aktarmak nasıl mümkün olacak deneyimlerinizi bekliyoruz...

Bu gün pili bittiği için sustalı kumandayı ve orijinal yedek anahtarı alıp ilk yaptırdığım anahtarcıya gittim. Pili değiştirirken sustalı üzerindeki silinen butonların yerine yedek anahtardakileri aktarmak istedik ama olmadı. Belki uğraşırsak olacak ama çok fazla deformasyon gerekecek gibi o da belki ilerinde randıman vermez diye uğraşmadık. Şimdi B planı olarak eğer yapabilirsem açma ve kapama simgeli sticker tarzı bir şey yaptırmak istiyorum, mesela şöyle bir şey (tabi beyaz renk olarak bastırmam lazım)

lock-icons-locks-use-internet-33775427.jpg

Bu konuda önerisi olan var mı?

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 28 Ağu 2015, 17:24

Transfer baskı yapan yer varsa olur. Yanlız tekrar çıkmaması için üstüne şeffaf oje sürün derim

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: K13 Micra Sustalı ve Uzaktan Kumandalı Anahtar uygulaması

Mesajgönderen Ally_07 » 28 Ağu 2015, 22:20

FelixCrail yazdı:Transfer baskı yapan yer varsa olur. Yanlız tekrar çıkmaması için üstüne şeffaf oje sürün derim

Tanıdığım reklamcılar var aslında, ölçüleme konusunda çok uğraştırmazsa oralarda sticker gibi yaptırırım diye düşünmüştüm. Transfer baskı reklamcılarda mı yapılır ki acaba, bu konuda bir fikriniz var mı?

Oje fikri çok iyi gerçekten, ince bir katman sürülebilir. Keşke ilk aldığımda bunu düşünebilseydim:( Teşekkürler.

Note Edge cihazımdan tapatalk ile gönderdim, hatalar affola

Kullanıcı avatarı
Gökhan Sky
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Mühendis

Nissan Micra Sustalı Anahtar Sorunu.

Mesajgönderen Gökhan Sky » 14 Ağu 2017, 11:43

Merhabalar,

Bundan 3-4 ay önce 2015 Model Nissan Micra aracımın anahtarını sustalı anahtar ile değiştirmek istedim. Anahtar cebimde dururken cebimi deliyordu hemde şık bir görüntüsü olsun istedim.
İnternetteki modelleri araştırdım. Fotodaki modeli beğendim.
Resim
Ve gittigidiyor sitesinden " x-tremetuning " mağazasında ürünü buldum. Ürünün başlığında Nissan Micra 2012 sonrası yazıyordu.
Resim
Bununla yetinmedim. İlandan mesaj attım sordum. Aradım tekrar sordum. Hepsinde 2015 modele de sorunsuz olacağını söyledi.
Bende güvendim aldım. Ürün gelmesiyle bir heves açtım baktım. Sıkıntısız kaliteli duruyor. Tatile çıkacaktım. O yüzden montajı sırasında anahtara bir şey olur diye hiç yapmadan tatile çıktım. Tatilden dönüp takması 4 gözle bekliyorum. Araç eşimin o da ayrı bir sevindi. Görüntüsünden dolayı o da çok istiyordu.
Neyse montaja başladım. Başlamamla birlikte uyumsuz olduğunu gördüğüm bir oldu. Immo kısmı biraz farklı olduğu için üstünde oynama yapmam gerekiyordu. Elim yatkın böyle şeylere yaparım dedim. İşimi Allaha şükür sıkıntısız bitirdim.
İlk günler çok güzel çalışıyordu. Sonradan araç marş basmamaya başladı. Direk aklıma Immo geldi. Takarken bozdum kesin diye düşündüm.
Ama tabi ki anahtar kabını orijinaline çevirince sorunu anladım. Immo cipi bozuk değildi.
Sadece anahtar kabından dolayı araç Immo cipini görmüyordu. Immo cipi kontağa uzak kaldığı için okumuyordu.

Böylelikle orijinale çevirdim. Tüm hevesim kendime kaldı :E İlan sahibi arkadaşa kaç kere sormama rağmen uyumlu deyip beni kandırması da ayrı da cabası tabi ki :)

Sizce ne yapabilirim. Bir çözüm bulabilir miyim ?

Resim

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

oto anahtarı