Nissan Micra CVT Deneyimleri, Sorunlar, Çözümler, Öneriler

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
Acy46
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: Acil tıp teknisyeni

Nissan Micra şanzıman yağı

Mesajgönderen Acy46 » 06 Şub 2019, 11:26

İyi günler. 2007 Nissan Micra aracıma otomatik şanzıman yağı alacağım, kaç litre almam gerekli . Çünkü internetten sipariş vereceğim . Bu yüzden soruyorum. Teşekkürler. acyyldz@gmail.com

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: Nissan Micra CVT Deneyimleri, Sorunlar, Çözümler, Öneriler

Mesajgönderen Ally_07 » 08 Şub 2019, 09:46

bekirtufan yazdı:Kaç gündür bakıyorum, bir cevap çıkacak mı diye...

Bir kişi de çıkıp, benzini bitmiştir demedi yahu :W :D

benzininin bitmeye yaklaştığını biliyordum ama teybin üstündeki göstergede 60 km gösteriyordu. Buna güvendim ama içimde de garip bir his vardı.

Neyse akü takviyesi yapıp gaza basıp basıp çektiğimde muhtemelen benzin gelmediğini farkettim. Benzin alıp, biraz gaz pedalına basıp çektikten sonra mesele halloldu.

Komik duruma düştük ama hayırlısı, başımıza micra ile ilgili bir sıkıntı gelse burdan cevap bulmanın zor olduğunu anlamış olduk.

ben mesajınızı okumuştum ama benzin meselesi hiç aklıma gelmemişti :OOO

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: Nissan Micra şanzıman yağı

Mesajgönderen Ally_07 » 08 Şub 2019, 09:49

Acy46 yazdı:İyi günler. 2007 Nissan Micra aracıma otomatik şanzıman yağı alacağım, kaç litre almam gerekli . Çünkü internetten sipariş vereceğim . Bu yüzden soruyorum. Teşekkürler. acyyldz@gmail.com

şu mesaja bakın: http://www.nissanclubtr.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=3708&start=240#p40922 ayrıca kullanım kılavuzunda da yazıyor olması lazım. kılavuzunuz yoksa forumda PDF olarak var. bkz https://www.dropbox.com/sh/r831v1yosnxk6dg/AAA0P0t9S_qBlaGqAj7ANTF2a?dl=0

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
smartengineer
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Mühendis

Mesajgönderen smartengineer » 09 Nis 2019, 13:42

Arkadaşlar merhaba , Forumda aradım ama bulamadım. Eğer konu tekrarı olursa kusura bakmayın. Sorum şu;
Aracım 2011 model ve 65000 km de Ankarada yaşıyorum. Aracın CVT yağı değişmeli mi? Gerek özel servise gerekse de yetkili servise soruyorum yağ değişmez ancak bir problem olursa müdahale edilir o zaman yağ da değişir diyorlar. Ne yapmam gerektiğine karar veremedim, Eğer Ankara da olupda CVT yağını değiştiren varsa bilgi verebilirmi önlem olarak değiştirmek istiyorum.

Kullanıcı avatarı
lostris
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Bilgisayar Mühendisi

Mesajgönderen lostris » 23 May 2019, 19:16

Merhaba, malesef şanzıman sorunundan bende bugün muzdarip oldum :( 98 modelini, 2006sını aşırı keyifle kullandığım için şubat ayında aldığım 2011 nissan micra aracım bugün motor arıza lambasını yaktı. Önce Şaşmaz'da sonra da Nissan yetkili serviste şanzıman arızası olduğunu söylediler. Şaşmazda şanzıman ustasına gittim ancak o sırada ışık söndüğü için bakmadı tekrar. Aracı kullandı. İbreleri vs. kontrol etti. Bir sıkıntı yok şu an, tekrar yanar ise ışık bakalım dedi. İçimde dert oldu resmen. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar nasıl çözdüler ? En son ne yaşadılar paylaşırlarsa çok sevinirim. :HE

Kullanıcı avatarı
osman3536
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Öğretmen

Mesajgönderen osman3536 » 03 Eki 2019, 21:32

Otomatik viteste titreme sorunu var , örnek veriyim ( kasise geldiğimde yavaşlıyorum ve kasisten geçtikten sonra gaza basıyorum araba titriyor sanki 2. Visteste gitmek gerekiyorda 3. Viteste kalkıyormuş gibi) dediğin gibi her zaman olmuyor arada bir oluyor anlamadım gitti.. Hafif hızlanana kadar güzelce titriyor 3-4 saniye felan. Kalkışlarda yapmıyor ama 10-20 km hıza düştüğünde yavaşladığımda ve sonra tekrar gaza bastığımda aynı şeyi arada bir yapıyor. Eskiden yoktu sanki tam da emin değilim. Kötü bir yakıt aldım acaba ondan mı oldu diye düşündüm ama emin değilim var mı ayni sorunu yaşayan. Aracım 40 bin km de 2014 micra.

Kullanıcı avatarı
altugarkan
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: öğretmen

Mesajgönderen altugarkan » 08 Eki 2019, 15:27

2012 k13 micra cvt platinyum sahibiyim. aracı bayiden sıfır aldım. şu an 85.000 de. her yıl bakımlarını aracı aldığım bayide yaptırıyorum. şu ana kadar hiç tamirciye gitmedim. bu sene yazın arıza lambası yandı. cvt şanzımanlarında görülen klasik " cvt basınç sensörü arızası" arızası verdi. ara sıra 60 km hızlarda silkeleme yapıyor. 60 ı geçince normale dönüyor. yavaş hızlanırsan yapmıyor. çok araştırdım,yetkili ve özel servislere sordum. çaresi yok. şanzıman ye değişecek yada tamir olacak. tamiri 12 bin tl ye mal oluyormuş. garantisi de yok. bu aralar arıza lambası lamba 60 km lerde değil, şanzıman ısındıktan sonra (yaklaşık 1 saat sürdükten sonra )yokuş aşağı giderken ayağımı gazdan çekince ara sıra yanmaya başladı. ben de gittim ELM327 OBD cihazı aldım (1,5 versiyon 50 TL). araçla bluetooth tan bağlantı kurup arıza lambası yanınca söndürüyorum. hiç bir sıkıntı da görmüyorum. lamba sönünce araç normale dönüyor. micramdan çok memnunum.

Kullanıcı avatarı
Murat-058
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Schweißer

Mesajgönderen Murat-058 » 19 Mar 2020, 01:02

Merhaba
Ben de micra k13 cvt var
45000 bin de devir dalgalanmasi silkeleme var lakin caresini bulamadim hata göstermiyor

Insallah bulur biri bu hastaligi

Kullanıcı avatarı
altugarkan
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: öğretmen

Mesajgönderen altugarkan » 12 May 2020, 09:54

Geçen ay cvt şanzıman yağı da değişti yetkili serviste. sıkıntı geçmedi. tahminimce şanzıman yağı ısınınca arızalı sensör hata veriyor. hata verince de silkeleme yapıyor. OBD ile hatayı silince silkeleme olmuyor. işin garip tarafı hafif eğimli yolda giderken ayağımı gazdan çekince arıza lambası yanıyor, lambayı söndürünce bir daha yanmıyor.

Kullanıcı avatarı
Mahirakman
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Mühendis

Mesajgönderen Mahirakman » 22 Haz 2020, 19:19

Arkadaşlar iyi günler. Bugün 2014 model micra match aldım. Arabayı eşim kullanacak sanzimani iyidir arıza çıkarmaz diye aldım fakat yokuş çıkarken araba kerkiniyor. Bujileri degistirmemisler ben değiştirdim. 10000 bakımı yaptırdım. Fakat sorun hala devam ediyor
Aynı sorunla karşılaşan oldumu acaba. Yardımcı olur musunuz. İyi günler.

Kullanıcı avatarı
kodflex
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen kodflex » 30 Ağu 2020, 14:59

altugarkan yazdı:Geçen ay cvt şanzıman yağı da değişti yetkili serviste. sıkıntı geçmedi. tahminimce şanzıman yağı ısınınca arızalı sensör hata veriyor. hata verince de silkeleme yapıyor. OBD ile hatayı silince silkeleme olmuyor. işin garip tarafı hafif eğimli yolda giderken ayağımı gazdan çekince arıza lambası yanıyor, lambayı söndürünce bir daha yanmıyor.

Hocam geçmiş olsun arıza için. Sorunu cozebildiniz mi acaba.

2011 Micra Tekna 58000 km Beyaz

Kullanıcı avatarı
erdoganb
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen erdoganb » 29 Kas 2020, 18:37

2102 punch, aynı sorun bende de var yokuş yukarı çıkarken hafif bi kesinti oluyor. Sonrasında lamba yanıyor.
Cihaza bağlayıp bakınca lamba sönüyor kullanmaya devam ediyorum.
Ne yapmak lazım, bilen var mı?

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

oto anahtarı