Micra için silecek tercihi

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Otomobil: Micra
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Micra için silecek tercihi

Mesajgönderen Ally_07 » 28 Eyl 2015, 21:34

Aslında bir iki ay daha bekleyecektim ama malum yağışlar birden bastırınca bir de bayramda uzun yol yapma durumu olunca güvende hissetmek için silecekleri değiştirdim.

Normalde klasik tipte dört noktadan baskılı silecekler aracın standardı (en azından bizimkinde öyleydi). Daha önceki başka marka servis deneyimlerimden klasik tipte silecek bile olsa Nissan servisinde de sadece ön silecekler için en az 80-100 TL arası bir bedel isteyeceklerini düşünüyorum (yanılıyor da olabilirim tabi günahlarına girmeyeyim). Daha önceki araçlarımızda muz tipi silecek kullanıp memnun kaldığımızdan (aynı performansla üst üste 2 sezon kullanabilmişliğim var) değişmişken o tip olsun dedim. Malum muz tipi sileceklerin orijinali Bosch'un AeroTwin'leri. Aslında servislerde de bulunuyor ama bir ara çiftine 150 falan gibi bir rakam telaffuz edilmişti o yüzden servisten almak çok akıllıca gelmedi hiç bir zaman. Bauhaus'ta bu marka silecekler oluyormuş. Micra K13 için olanlarının çiftini 50 TL'ye aldım (klasik tipte Bosch silecekler de vardı, çifti yaklaşık 20-25 TL civarında idi). Takması çok kolay oldu, cama uyumu ve performansı çok çok iyi, cuk oturdu. Hiçbir ses veya iz bırakma yok maşallah. Arka sileceğin de sadece lastik kısmını sanayi sitesinden 5 TL'ye değiştirdim, o da çok iyi oldu (genelde bir sezon dayanıyor ama olsun, o fiyata yeter).

İşin özü düşünen arkadaşlara tavsiye ederim. Diğer kasaları için olan ebatlara bakmayı unuttum ama benim K13 için aldıklarımın ambalaj ölçüleri şunlar:

Resim

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Re: Micra için silecek tercihi

Mesajgönderen FelixCrail » 29 Eyl 2015, 07:02

Ben de geçen haftasonu carrefourdan tanesi 10 liraya muz silecek aldım her zamanki gibi. Artık eski kötü silecekler kalmadı sanırım. Hepsi iyi siliyor yada hep bana iyisi denk geliyor

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 29 Eyl 2015, 09:51

FelixCrail yazdı:Ben de geçen haftasonu carrefourdan tanesi 10 liraya muz silecek aldım her zamanki gibi. Artık eski kötü silecekler kalmadı sanırım. Hepsi iyi siliyor yada hep bana iyisi denk geliyor

Daha önce Vette diye bir markanın muz sileceğini kullanmıştım, o da fena değildi çifti 30-40 TL'ye falan geliyordu bir sezon sorun olmuyordu ama ikinci sezon eskimiş oluyordu. Bi kere de sanayiden almıştım en ucuzundan ama o kışı zor çıkardı, beğenmemiştim.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
sott
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Yönetici

Mesajgönderen sott » 16 Ara 2015, 10:20

Bende normal telli silecekleri tercih ediyorum. Bosch marka taktım dün gayet başarılı. Arka silecek için öneriniz var mıdır? Bulamadım onu ?

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 16 Ara 2015, 13:01

sott yazdı:Bende normal telli silecekleri tercih ediyorum. Bosch marka taktım dün gayet başarılı. Arka silecek için öneriniz var mıdır? Bulamadım onu ?

Ben arka sileceği değiştirme yapmıyorum, sadece sanayi sitesine gidip 5 TL'ye lastiğini değiştiriyorum bir sezon dayanıyor. Ertesi kışa girerken bir daha değiştiriyorum işim uygun bedelle çözülmüş oluyor.

Kullanıcı avatarı
Gökhan Sky
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Mühendis

Mesajgönderen Gökhan Sky » 28 Eyl 2017, 11:20

Ally_07 yazdı:
sott yazdı:Bende normal telli silecekleri tercih ediyorum. Bosch marka taktım dün gayet başarılı. Arka silecek için öneriniz var mıdır? Bulamadım onu ?

Ben arka sileceği değiştirme yapmıyorum, sadece sanayi sitesine gidip 5 TL'ye lastiğini değiştiriyorum bir sezon dayanıyor. Ertesi kışa girerken bir daha değiştiriyorum işim uygun bedelle çözülmüş oluyor.

K13 makyajlı kasa içinde ölçüler fark etmiyordur sanırım.
AR21U ve AR13U kodları ürünü alırken yeterli olur galiba.

Resim

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 28 Eyl 2017, 15:36

Gökhan Sky yazdı:
Ally_07 yazdı:

bence uyar, makyajlı kasalarda benim bildiğim sadece tamponlar, ön farlar ve ses ünitesi kısmı farklı çünkü.

Kullanıcı avatarı
Gökhan Sky
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen Gökhan Sky » 29 Eyl 2017, 09:40

Ally_07 yazdı:
Gökhan Sky yazdı:
Ally_07 yazdı:

bence uyar, makyajlı kasalarda benim bildiğim sadece tamponlar, ön farlar ve ses ünitesi kısmı farklı çünkü.

Teşekkürler.
Kışa hazırlık için alıp kenara koymak lazım.

Resim

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 29 Eyl 2017, 12:02

Gökhan Sky yazdı:
Ally_07 yazdı:
Gökhan Sky yazdı:K13 makyajlı kasa içinde ölçüler fark etmiyordur sanırım.

Teşekkürler.

Bauhase'dan almıştım ben. Fiyatı da makul oluyor servistekine göre. Eğer siz de alırsanız ve burada bilgi verirseniz makyajlı K13'lere uyup uymadığını teyyid etmiş oluruz, faydalı olur.

Kullanıcı avatarı
Gökhan Sky
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen Gökhan Sky » 06 Eki 2017, 17:57

Ally_07 yazdı:
Gökhan Sky yazdı:
Ally_07 yazdı:

Teşekkürler.

Bauhase'dan almıştım ben. Fiyatı da makul oluyor servistekine göre. Eğer sizde alırsanız ve burada bilgi verirseniz makyajlı K13'lere uyup uymadığını teyyid etmiş oluruz, faydalı olur.

Vakit bulup gidemedim. Ama alınca paylaşacam.

Resim

Kullanıcı avatarı
alkani
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen alkani » 30 Eki 2017, 15:04

Merhaba arkadaşlar,
Bostancı Bosch Car Service de K13 aracıma muz tipi Bosch AeroEco silecek aldım ve taktırdım. Çiftine 50 TL istediler. Takma ücreti alınmadı. Sileceklerden ilk izlenimim gayet olumlu oldu. Tek hamlede mükemmel temizliyor ve hiç ses gelmiyor diyebilirim. Sadece silecek motorunun vızıltısı geliyor. Önceki klasik tip sileceklerimin çok fazla kafa ütülediğini fark ettim. :D Silecek modeli için paketin görüntüsü:
Resim

Nissan Micra 1.2 Street CVT (2014)

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: Micra için silecek tercihi

Mesajgönderen Ally_07 » 31 Eki 2017, 21:31

alkani yazdı:Merhaba arkadaşlar,
Bostancı Bosch Car Service de K13 aracıma muz tipi Bosch AeroEco silecek aldım ve taktırdım. Çiftine 50 TL istediler. Takma ücreti alınmadı. Sileceklerden ilk izlenimim gayet olumlu oldu. Tek hamlede mükemmel temizliyor ve hiç ses gelmiyor diyebilirim. Sadece silecek motorunun vızıltısı geliyor. Önceki klasik tip sileceklerimin çok fazla kafa ütülediğini fark ettim. :D Silecek modeli için paketin görüntüsü:
[img]https://i.hizliresim.com/WG7LRP.jpg[/img]
Bilgilendirmeniz için teşekkürler, güle güle kullanın.

Bosch en ideal marka bence (o olmassa valeo olabilir ama o genelde avrupa marka araçlar için bulunabiliyor galiba). Ben boschları bu mesajda aldığımı belirttiğim tarihten beri hala değişim yapmadım (tabi dikkat ederseniz farklı bir seri). Ilk günkü gibi değiller tabi ama bu sezon da idare edebilir görünüyorlar. Almışken böyle kaliteli olanlardan almak daha mantıklı gibi geliyor bana. Fiyat olarak da çok değiller gerçekten (internette de sizin aldığınız fiyatla aşağı yukarı aynı fiyat bkz. Nissan Micra Muz Silecek (2011-2015) Bosch Aeroeco 69,20 TL yerine 47,48 TL
https://urun.n11.com/muz-silecek/nissan ... -P92069314 veya bir üst modeli olan Nissan Micra Silecek Takımı (2011-2015) Bosch Aerotwin 92,21 TL yerine 64,51 TL
https://urun.n11.com/muz-silecek/nissan ... -P92069313) . Ucuz silecekler için her sene 20-30 vereceğime bunlara iki katı verip iki katından daha da uzun süre kullanılabilir (tabi kullanım koşullarınız da önemli, çok ağır olamayan iklim şartlarını kast ediyorum). Montajını kendiniz de yapabiliyorsunuz o da olumlu bir özellik mesela.

Arkadakini bulmak biraz zor oluyor ama onun da kolayı var 5-10 TL'ye sanayi sitelerinde sadece lastiğini değiştirebilirsiniz, zaten çok sık kullanılmadığı için en az bir sene dayanıyor o da. Yok sileceği komple değiştirmek isterseniz (eğer çok gerekli ise yani) aliexpress'te satılıyor hatta silecek kolunu da bulabilirsiniz.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Google Adsense [Bot] ve 7 misafir

oto anahtarı