Micra K13 (2010-2012) İçin Navigasyonlu Multimedia Uygulaması

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
alkani
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Micra
Meslek:

Re: RE: Re: Micra K13 (2010-2012) İçin Navigasyonlu Multimedia Uygulaması

Mesajgönderen alkani » 02 Ara 2016, 12:56

Ally_07 yazdı:Yok ben de olumsuz algılamadım da "acaba abarttık mı ki" diye düşündüm bi an :D
Evet sis farı çerçevesi standart değil, demek ki yeni nesil K13 üst donanımda standart yapmışlar, bunu da sizden öğrenmiş oldum teşekkürler.
http://www.nissanclubtr.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=2101 linkindeki başlıkta bu tarz uygulamalar için yaptığımız paylaşımlar var. Benim yaptığım karter muhafaza, sis farı çerçevesi, kontak çerçevesi, paçalık, kısa anten, kapı kilit iç mandalı kapağı, sibop kapakları ile ilgili resimli paylaşımlar da orada mevcut (mart 2015 sonrası mesajlara bakabilirsiniz). Hatta ürünleri aldığım linkler falan da mesajlar içerisinde olacaktı.
http://www.nissanclubtr.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=3595 linkinde de sustalı anahtar uygulaması için olan resimler var.
Kaput kaplama ise şöyle: 3M'in şeffaf folyoları var. Hani taksileri sarı folyo ile kaplıyorlar ya, aynı mantıkla ama bu renksiz olduğundan arabanın görüntüsünü değiştirmiyor. Boyanın parlaklığı hafifçe mata dönüyor ama o kadar da göze batmıyor. Çakıl taşı zedelenmeleri, kuş/ağaç reçinesi pisliği vs. için kesinlikle tam ve estetik tek çözüm. Reklamcılarda yaptırılabilir. Ben Toledo için yetkili servise sorduğumda aynı malzeme ile kaputu tamamen kaplama için 450 TL demişlerdi, sonra reklamcı bir tanıdığımız 150 TL'ye yaptı. Toledo'da yaklaşık 2,5 senedir kullanıyorum, Micra'da da 1,5 sene oldu herhangi bir olumsuzluğunu görmedim. Hatta babamın arabasına tavana da yaptırdık (sürekli ağaç altına park etmek zorunda kalıyor, bir önceki arabasında tavan ve kaput kuş pisliği ve reçine yüzünden inanılmaz zarar görmüştü, boyama gerektirdiği için değerinden biraz aşağı satmak zorunda kaldık)
Özellikle işçiliği ve malzemesi iyi seçilirse yıllarca kullanılabilir. Daha önce yaptıran arkadaşların araçlarından biliyorum, söküldüğünde de sorun olmuyor (sabunlu su ve saç kurutma makinesi gibi bir ısıtıcı ile kolaylıkla sökülüyor). Sonrasında bir pasta cila ile araç ilk günkü gibi oluveriyor. Sürekli kuş pisliği, ağaç reçinesi, çakıl taşı izi gibi dertlerden muzdarip olanlara tavsiye ederim.

Bilgiler için teşekkür ederim.Siz yazmadan önce forumda gezinirken hemen hemen hepsini buldum. :D Sadece kaput kaplamayı görememiştim. Onu da açıklamışsınız zaten. Sustalı anahtar uygulamasına da daha önceden bakmıştım.
Ayrıca konu dışı bir görüşümü paylaşayım. Forumda sizin gibi her soruya ilişkin üşenmeden araştırmalar yapıp yanıtsız bırakmayan, araçlar ile ilgili her türlü paylaşımı yapıp en ince ayrıntısına kadar yorumlayan birisinin olması sevindirici. Karşılıksız böyle bir emek vermeniz takdir edilesi. Otomobil ile ilgili uğraşlardan keyif aldığınızı gösteriyor. Tekrar teşekkürler.

Nissan Micra 1.2 Street CVT (2014)

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Mesajgönderen Ally_07 » 02 Ara 2016, 13:16

alkani yazdı:
Ally_07 yazdı:Yok ben de olumsuz algılamadım da "acaba abarttık mı ki" diye düşündüm bi an :D
Evet sis farı çerçevesi standart değil, demek ki yeni nesil K13 üst donanımda standart yapmışlar, bunu da sizden öğrenmiş oldum teşekkürler.
http://www.nissanclubtr.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=2101 linkindeki başlıkta bu tarz uygulamalar için yaptığımız paylaşımlar var. Benim yaptığım karter muhafaza, sis farı çerçevesi, kontak çerçevesi, paçalık, kısa anten, kapı kilit iç mandalı kapağı, sibop kapakları ile ilgili resimli paylaşımlar da orada mevcut (mart 2015 sonrası mesajlara bakabilirsiniz). Hatta ürünleri aldığım linkler falan da mesajlar içerisinde olacaktı.
http://www.nissanclubtr.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=3595 linkinde de sustalı anahtar uygulaması için olan resimler var.
Kaput kaplama ise şöyle: 3M'in şeffaf folyoları var. Hani taksileri sarı folyo ile kaplıyorlar ya, aynı mantıkla ama bu renksiz olduğundan arabanın görüntüsünü değiştirmiyor. Boyanın parlaklığı hafifçe mata dönüyor ama o kadar da göze batmıyor. Çakıl taşı zedelenmeleri, kuş/ağaç reçinesi pisliği vs. için kesinlikle tam ve estetik tek çözüm. Reklamcılarda yaptırılabilir. Ben Toledo için yetkili servise sorduğumda aynı malzeme ile kaputu tamamen kaplama için 450 TL demişlerdi, sonra reklamcı bir tanıdığımız 150 TL'ye yaptı. Toledo'da yaklaşık 2,5 senedir kullanıyorum, Micra'da da 1,5 sene oldu herhangi bir olumsuzluğunu görmedim. Hatta babamın arabasına tavana da yaptırdık (sürekli ağaç altına park etmek zorunda kalıyor, bir önceki arabasında tavan ve kaput kuş pisliği ve reçine yüzünden inanılmaz zarar görmüştü, boyama gerektirdiği için değerinden biraz aşağı satmak zorunda kaldık)
Özellikle işçiliği ve malzemesi iyi seçilirse yıllarca kullanılabilir. Daha önce yaptıran arkadaşların araçlarından biliyorum, söküldüğünde de sorun olmuyor (sabunlu su ve saç kurutma makinesi gibi bir ısıtıcı ile kolaylıkla sökülüyor). Sonrasında bir pasta cila ile araç ilk günkü gibi oluveriyor. Sürekli kuş pisliği, ağaç reçinesi, çakıl taşı izi gibi dertlerden muzdarip olanlara tavsiye ederim.

Bilgiler için teşekkür ederim.Siz yazmadan önce forumda gezinirken hemen hemen hepsini buldum. :D Sadece kaput kaplamayı görememiştim. Onu da açıklamışsınız zaten. Sustalı anahtar uygulamasına da daha önceden bakmıştım.
Ayrıca konu dışı bir görüşümü paylaşayım. Forumda sizin gibi her soruya ilişkin üşenmeden araştırmalar yapıp yanıtsız bırakmayan, araçlar ile ilgili her türlü paylaşımı yapıp en ince ayrıntısına kadar yorumlayan birisinin olması sevindirici. Karşılıksız böyle bir emek vermeniz takdir edilesi. Otomobil ile ilgili uğraşlardan keyif aldığınızı gösteriyor. Tekrar teşekkürler.

İlginize ve nezaketinize teşekkür ederim. Aslında sadece keyif değil de benim gibi bu konuları merak edenler için bildiklerimi paylaşmaya çalışıyorum. Böylece benim de bir çok konuda kafamda oluşan soru işaretleri için benim gibi başkaları da vardır diye sanal ortama kayıt düşüyorum o kadar. Bir nebze işe yarıyorsa memnun olurum. Benim gibi deneyimlerini paylaşanların sayıları artarsa daha da memnun olurum. Çünkü ben de bir çok kullanıcı sayesinde kafamdaki bir çok soru işaretini bu şekilde cevapladım, internet bence bunun için çok faydalı ve gerekli bir araç.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: Micra K13 (2010-2012) İçin Navigasyonlu Multimedia Uygulaması

Mesajgönderen Ally_07 » 04 May 2017, 15:38

Aracın orijinal ünitesini satıyorum, konu ile ilgilenen olursa http://www.nissanclubtr.com/forum/viewtopic.php?f=33&t=5758 başlığına bakabilir.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
sleven
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Bankacı

Mesajgönderen sleven » 14 May 2017, 03:11

Ben de geri görüş kamerası ve lcd ekran taktırmayı düşünüyorum. 2016 model 1.2 cvt march kullanıyorum. Serviste ne kadara mal olur bilginiz var mı?

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 14 May 2017, 03:29

sleven yazdı:Ben de geri görüş kamerası ve lcd ekran taktırmayı düşünüyorum. 2016 model 1.2 cvt march kullanıyorum. Serviste ne kadara mal olur bilginiz var mı?

Şu başlıkta bir üyemiz 2500 civarı diye yazmış http://www.nissanclubtr.com/forum/viewtopic.php?t=5498

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
sleven
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen sleven » 14 May 2017, 23:06

Çok teşekkür ederim Hocam. :)

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 15 May 2017, 01:27

sleven yazdı:Çok teşekkür ederim Hocam. :)

Rica ederim lafı olmaz. Eğer değişim yaparsanız bir konu başlığı altında detaylı yorumlarınızı bekleriz.

Kullanıcı avatarı
sleven
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen sleven » 15 May 2017, 22:33

Ally_07 yazdı:
sleven yazdı:Çok teşekkür ederim Hocam. :)

Rica ederim lafı olmaz. Eğer değişim yaparsanız bir konu başlığı altında detaylı yorumlarınızı bekleriz.

Mutlaka detaylı paylaşımda bulunacağım. Umarım uygun bir fiyat alabilirim.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: RE: Re: Micra K13 (2010-2012) İçin Navigasyonlu Multimedia Uygulaması

Mesajgönderen Ally_07 » 15 May 2017, 22:40

sleven yazdı:[quote="Ally_07"][quote="sleven"]Çok teşekkür ederim Hocam. :)

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/quote]

Mutlaka detaylı paylaşımda bulunacağım. Umarım uygun bir fiyat alabilirim.[/quote]
Çok farklı bir fiyat vereceklerini sanmıyorum, servislerin çoğu aynıdır. Yalnız piyasada satılan diğer ürünlere de mutlaka bakmanızı tevsiye ederim. Yan aksesuvarları ile birlikte çok daha makul ve düşük bir bedele alabilirsiniz ve servisten alacağınızı aratmayacaktır. Sonuçta servisten alacağınız da Nissan fabrikası üretimi değildir. Yetkili satıcılardan aldığınızda yine garantisi de oluyor. Sadece montajı yapanlar titiz davransın yeter.

Kullanıcı avatarı
sleven
Silver Üye
Silver Üye

Re: RE: Re: RE: Re: Micra K13 (2010-2012) İçin Navigasyonlu Multimedia Uygulaması

Mesajgönderen sleven » 19 May 2017, 12:32

Çok farklı bir fiyat vereceklerini sanmıyorum, servislerin çoğu aynıdır. Yalnız piyasada satılan diğer ürünlere de mutlaka bakmanızı tevsiye ederim. Yan aksesuvarları ile birlikte çok daha makul ve düşük bir bedele alabilirsiniz ve servisten alacağınızı aratmayacaktır. Sonuçta servisten alacağınız da Nissan fabrikası üretimi değildir. Yetkili satıcılardan aldığınızda yine garantisi de oluyor. Sadece montajı yapanlar titiz davransın yeter.

Aslında düşündüm ama aracım şuan garanti kapsamında. Bununla ilgili bir sıkıntı yaşar mıyım bilemiyorum. Diğer elektronik aksamlarda herhangi bir sorun yaşarsam bunu bahane edip garanti kapsamı dışında gösterirler mi?

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 23 May 2017, 10:46

sleven yazdı:

Aslında düşündüm ama aracım şuan garanti kapsamında. Bununla ilgili bir sıkıntı yaşar mıyım bilemiyorum. Diğer elektronik aksamlarda herhangi bir sorun yaşarsam bunu bahane edip garanti kapsamı dışında gösterirler mi?

Garanti konusunda şunu söyleyebilirim, Micra'ya taktırdığımızda aracın zaten garantisi yoktu ama benim kendi aracım olan Toledo'ya da garantisi içindeyken yan sanayi taktırdım hiç bir sorun çıkmadı (orijinal Zenec için 3500 TL istedi servis ben navix'in buradaki yetkili bayiinde ön ve arka kameralar da dahil 1500 TL'ye mal ettim, Zenec de zaten fabrikasyon değil sadece fabrikada üst donanım araçlara takılan bir marka aslında). Servise bakıma götürüp getirdiğimde de herhangi bir şey demediler. Ben de sizinle aynı endişeyi taşıyordum ama montajın titizlikle yapılması yeterli geldi. Zaten bir kablo kesme ekleme vs. işlemi olmuyor. Aracın kendi soketlerine tak çıkar ile işlem tamamlanıyor.

Kullanıcı avatarı
sleven
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen sleven » 25 May 2017, 22:57

Ally_07 yazdı:
sleven yazdı:

Garanti konusunda şunu söyleyebilirim, Micra'ya taktırdığımızda aracın zaten garantisi yoktu ama benim kendi aracım olan Toledo'ya da garantisi içindeyken yan sanayi taktırdım hiç bir sorun çıkmadı (orijinal Zenec için 3500 TL istedi servis ben dışarıda ön ve arka kameralar da dahil 1500 TL'ye mal oldu, Zenec'te zaten fabrikasyon değil sadece fabrikada üst donanım araçlara takılan bir marka aslında). Servise bakıma götürüp getirdiğimde de herhangi bir şey demediler. Ben de sizinle aynı endişeyi taşıyordum ama montajın titizlikle yapılması yeterli geldi. Zaten bir kablo kesme ekleme vs. işlemi olmuyor. Aracın kendi soketlerine tak çıkar ile işlem tamamlanıyor.

Haklısınız aracın orjinalliğini bozacak bir durum olmuyor. Hem servisten hem dışarıdan fiyat alacağım eğer çok yüksek bir fiyat farkı çıkarsa dışarıdan taktırabilirim. Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim :) :DD

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

oto anahtarı