Micra K13 (2010-2012) İçin Navigasyonlu Multimedia Uygulaması

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Otomobil: Micra
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Re: Micra K13 (2010-2012) İçin Navigasyonlu Multimedia Uygulaması

Mesajgönderen Ally_07 » 25 May 2017, 23:41

sleven yazdı:[quote="Ally_07"][quote="sleven"]
Çok farklı bir fiyat vereceklerini sanmıyorum, servislerin çoğu aynıdır. Yalnız piyasada satılan diğer ürünlere de mutlaka bakmanızı tevsiye ederim. Yan aksesuvarları ile birlikte çok daha makul ve düşük bir bedele alabilirsiniz ve servisten alacağınızı aratmayacaktır. Sonuçta servisten alacağınız da Nissan fabrikası üretimi değildir. Yetkili satıcılardan aldığınızda yine garantisi de oluyor. Sadece montajı yapanlar titiz davransın yeter.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aslında düşündüm ama aracım şuan garanti kapsamında. Bununla ilgili bir sıkıntı yaşar mıyım bilemiyorum. Diğer elektronik aksamlarda herhangi bir sorun yaşarsam bunu bahane edip garanti kapsamı dışında gösterirler mi?

Garanti konusunda şunu söyleyebilirim, Micra'ya taktırdığımızda aracın zaten garantisi yoktu ama benim kendi aracım olan Toledo'ya da garantisi içindeyken yan sanayi taktırdım hiç bir sorun çıkmadı (orijinal Zenec için 3500 TL istedi servis ben dışarıda ön ve arka kameralar da dahil 1500 TL'ye mal oldu, Zenec'te zaten fabrikasyon değil sadece fabrikada üst donanım araçlara takılan bir marka aslında). Servise bakıma götürüp getirdiğimde de herhangi bir şey demediler. Ben de sizinle aynı endişeyi taşıyordum ama montajın titizlikle yapılması yeterli geldi. Zaten bir kablo kesme ekleme vs. işlemi olmuyor. Aracın kendi soketlerine tak çıkar ile işlem tamamlanıyor.[/quote]

Haklısınız aracın orjinalliğini bozacak bir durum olmuyor. Hem servisten hem dışarıdan fiyat alacağım eğer çok yüksek bir fiyat farkı çıkarsa dışarıdan taktırabilirim. Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim :) :DD[/quote]
Rica ederim, faydalı olabildiysem ne mutlu. Gönlünüze göre olsun inşallah. Siz de deneyim ve kritiğinizi bizimle paylaşırsanız seviniriz.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
sleven
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Bankacı

Re: Micra K13 (2010-2012) İçin Navigasyonlu Multimedia Uygulaması

Mesajgönderen sleven » 08 Tem 2017, 15:19

Tekrar merhaba,

Adana da Okar Yüreğir şube den fiyat aldım. Sallama bir fiyat verdiler. 3700TL gibi saçma bir fiyat söyledi. Fiyatın yüksek olduğunu söyledim. Sizi arayıp tekrar fiyat bilgisi aktaracağız dediler ve dönmediler :) Mersin Nissan yetkili servisi aradım 2500TL fiyat verdiler. Dışarıda biryere sordum 1500TL fiyat verdiler. Bu aralar maddi problemlerden ötürü bir süreliğine askıya aldım. Eğer taktırırsam ilk fırsatta kullanıcı deneyimlerimi ve resimleri sizinle paylaşacağım :)

Saygılarımla

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 08 Tem 2017, 22:54

sleven yazdı:Tekrar merhaba,

Adana da Okar Yüreğir şube den fiyat aldım. Sallama bir fiyat verdiler. 3700TL gibi saçma bir fiyat söyledi. Fiyatın yüksek olduğunu söyledim. Sizi arayıp tekrar fiyat bilgisi aktaracağız dediler ve dönmediler :) Mersin Nissan yetkili servisi aradım 2500TL fiyat verdiler. Dışarıda biryere sordum 1500TL fiyat verdiler. Bu aralar maddi problemlerden ötürü bir süreliğine askıya aldım. Eğer taktırırsam ilk fırsatta kullanıcı deneyimlerimi ve resimleri sizinle paylaşacağım :)

Saygılarımla
Dışardan alın, 1500 TL yeter, fazla harcamaya gerek yok bence. Hayırlısı olsun.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
işçiii
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: işçi

Re: 2014 micra multimedya taktiran?

Mesajgönderen işçiii » 12 Ağu 2017, 17:11

merhaba
2014 model nissan micra 1.2 cvt match aracım için bende multi medya taktırmayı düşünüyordum. ancak hem fiyat olarak hemde navigasyon güncellemeleri için alınan fiyatlardan dolayı vaz geçtim. Next Piri reis2 navigasyon aldım. ve çok memnun kaldım. arka planda navigasyonu çalıştırırken ( sesli komutta ) ekranda video film izletebiliyorum. maillerimi takip edebiliyorum. 400 tl karşılığında ve sınırsız güncelleme imkanı böyle bir şey tavsiye edebilirim. 2000 tl nizi boşa harcamayın. bence

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: 2014 micra multimedya taktiran?

Mesajgönderen Ally_07 » 14 Ağu 2017, 16:03

işçiii yazdı:merhaba
2014 model nissan micra 1.2 cvt match aracım için bende multi medya taktırmayı düşünüyordum. ancak hem fiyat olarak hemde navigasyon güncellemeleri için alınan fiyatlardan dolayı vaz geçtim. Next Piri reis2 navigasyon aldım. ve çok memnun kaldım. arka planda navigasyonu çalıştırırken ( sesli komutta ) ekranda video film izletebiliyorum. maillerimi takip edebiliyorum. 400 tl karşılığında ve sınırsız güncelleme imkanı böyle bir şey tavsiye edebilirim. 2000 tl nizi boşa harcamayın. bence

Amaç özellikle navigasyonsa bu da bir alternatif tabi. Ama ikisi birbirinden farklı cihazlar bana kalırsa. Yani bir mobil navigasyon cihazından multimedia oynatıcının fonskiyonlarını beklemeyiz zaten. Sonuçta biri aracın bir parçası olduğundan araç fonksiyonlarına uyum sağlıyor (direksiyondan kumanda, geri görüş kamerası, radyo, hoperlöelerden ses alma, bluetooth vs.). Eğer benim gibi yetkili servis dışından alırsanız harita güncelleme maliyeti olmuyor, iGo yazılımı kullanıldığı için dilerseniz internetten güncel Başarsoft haritalarını ücretsiz temin edebiliyorsunuz. Bu arada yetkili servisten almak bence de pek akıllıca değil, tamam belli bir maliyete katlanılır bu işi için ama servisin verdiği fiyatlara değmez gerçekten. Alınacaksa dışarıdan alınmalı veya sadece navigasyon yeter deniyorsa artık telefonlarımızın navigasyonları da gayet iyi iş görüyor zaten. Büyük ekran bir android telefon gayet iyi iş görür, navigasyon cihazı almaya da gerek kalmaz hatta.

Kullanıcı avatarı
justorcun
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen justorcun » 02 May 2018, 15:37

servislerin micralara taktığı multimedia hangi marka ve model bilginiz var mı?

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 02 May 2018, 20:29

justorcun yazdı:servislerin micralara taktığı multimedia hangi marka ve model bilginiz var mı?
Bir arkadaşım geçen yıl sıfır km bir QQ almıştı, satın alırken eksta multimedia istemiş onunkini de Avqo marka multimedia ile teslim etmişler. Sanırım direksiyondan kumanda modülü uygun olan marka o olduğu için.

Kullanıcı avatarı
justorcun
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen justorcun » 05 May 2018, 10:19

sanıyorum bizim micra'lar içinde aynısını kullanırlardı.
necvox ile ne gibi farklılıkları vardır? cünkü rakamlar 500TL'den başlayıp 1700TL'ye kadar uzanıyor cünkü.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 07 May 2018, 14:00

justorcun yazdı:sanıyorum bizim micra'lar içinde aynısını kullanırlardı.
necvox ile ne gibi farklılıkları vardır? cünkü rakamlar 500TL'den başlayıp 1700TL'ye kadar uzanıyor cünkü.
Yanyana koyup bakmak lazım. Necvox hiç kullanmadım. Avqo için de (en azından benim kullandığım modelde) tek eksi yön kontağı ilk çevirdiğinizde biraz geç açılması. Ama bunun dışında bizim kullanım şeklimize göre öyle aman aman bir olumsuzluk yok. Mesela Toledo'mda navix kullanıyorum. O hızlı açılıyor. Fakat dokunmatik ekranı Avqo'ya göre zayıf. Avqo'nun cihaza entegre mikrofonu daha başarılı, Toledo için ekstra mikrofon taktırmak durumunda kaldım. Navix'te araç bilgi ekranı olması güzel, Avqo'da yok mesela. Yani yazılım ve donanımları anca bizzat test ederek kıyaslamak lazım bence. Her birinin kendine göre olumlu ve olumsuz yanları var, kullanıcının beklentilerine göre tatmin değişebilir.

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen sipartacus » 04 Ağu 2018, 09:55

Bugün park sensörü montajı için aracı servise bıraktım, navigasyon fiyatı sordum 2000lira fiyat aldım, kur bu kadar artmisken taktirsam mı? Ama taksit yapmıyorlar.

[color=#0000FF]K13 Micra 1.2 CVT

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 04 Ağu 2018, 12:44

Dışarıda takacakları model ile aynı mı? Eğer öyleyse dışarıdan fiyat alın bir de. 500 TL civarında cebinize kalabilir.
sipartacus yazdı:Bugün park sensörü montajı için aracı servise bıraktım, navigasyon fiyatı sordum 2000lira fiyat aldım, kur bu kadar artmisken taktirsam mı? Ama taksit yapmıyorlar.

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen sipartacus » 05 Eyl 2018, 10:53

Buda bizim Micra'mızın navigasyonlu hali.

Resim

[color=#0000FF]K13 Micra 1.2 CVT

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

oto anahtarı