Hareket halinde aracın stop etmesi

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
nurdank
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: mühendis

Hareket halinde aracın stop etmesi

Mesajgönderen nurdank » 28 Ağu 2017, 12:12

Merhaba, 2004 model Nissan-Micra (otomatik) aracımı 2 aydır kullanıyorum. Son 2 haftadır seyir halindeyken stop ediyor. Bazen gaz ve fren tamamen sertleşiyor, direksiyon kitleniyor, bazen de yumuşuyor hiç bir şekilde müdahale edemiyorum. En kötüsü de 2 kez tek şerit bir trafikte başıma gelmesi, arkamda uzun kuyruklar oluşuyor, korna seslerinden iyice panikliyorum. Aracı 2-3 dk. dinlendirdikten sonra çalıştırabiliyorum. Lpg'den mi acaba dendi ama benzinde de aynı sorunu yaşıyorum. Bazen 2 km.lik yolda 3 kez başıma geliyor, bazen gün boyu hiç stop etmiyor. Çözümü ne olabilir?

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Hareket halinde aracın stop etmesi

Mesajgönderen Ally_07 » 11 Eyl 2017, 23:56

nurdank yazdı:Merhaba, 2004 model Nissan-Micra (otomatik) aracımı 2 aydır kullanıyorum. Son 2 haftadır seyir halindeyken stop ediyor. Bazen gaz ve fren tamamen sertleşiyor, direksiyon kitleniyor, bazen de yumuşuyor hiç bir şekilde müdahale edemiyorum. En kötüsü de 2 kez tek şerit bir trafikte başıma gelmesi, arkamda uzun kuyruklar oluşuyor, korna seslerinden iyice panikliyorum. Aracı 2-3 dk. dinlendirdikten sonra çalıştırabiliyorum. Lpg'den mi acaba dendi ama benzinde de aynı sorunu yaşıyorum. Bazen 2 km.lik yolda 3 kez başıma geliyor, bazen gün boyu hiç stop etmiyor. Çözümü ne olabilir?
Bu sorunu muhtelif sebebleri olabilir. Aynı başlıkta yazdığınız gibi tırnak işareti içinde google'da aratırsanız bir fikriniz olur zaten. Yine de yakıt sisteminden kaynaklı olması muhtemel. LPG sorunun kaynağı olabilir, LPG sistemindeki sorun benzin sistemine de etki ediyordur belki de. Şunu söylemek gerekir ki sorun tehlike yaratacak şekilde önemli. Internette net bir çözüm bulabilme ihtimaliniz bir ustaya göstererek çözüm bulma ihtimaline göre daha düşük. O yüzden en kısa sürede bir servise/ustaya göstermenizi tavsiye ederim.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
GKY
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek:

Re: Hareket halinde aracın stop etmesi

Mesajgönderen GKY » 12 Eyl 2017, 09:01

Günaydın,

Daha önce megane aracımıza lpg taktırmıştık, bizde de stop etmeleri yaşıyordum. sonunda lpg sistemini söktürdüm sonrasında aracı bakım için ustama götürdüğümde aracın elektrik kablolarını kestikleri için kısa devre oluştuğu ve bu yüzden aracın stop ettiği anlaşıltı. Kablolar değişti ve problem kalmadı.

Aracın lpg hattındaki kablolara bir baktırın isterseniz.

İyi günler

2016
1.6 130 hp DCI
X- Tronic.
Tekna
Necvox Dvn -P 1106 Multimedya

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Re: Hareket halinde aracın stop etmesi

Mesajgönderen Ally_07 » 12 Eyl 2017, 11:29

GKY yazdı:Günaydın,

Daha önce megane aracımıza lpg taktırmıştık, bizde de stop etmeleri yaşıyordum. sonunda lpg sistemini söktürdüm sonrasında aracı bakım için ustama götürdüğümde aracın elektrik kablolarını kestikleri için kısa devre oluştuğu ve bu yüzden aracın stop ettiği anlaşıltı. Kablolar değişti ve problem kalmadı.

Aracın lpg hattındaki kablolara bir baktırın isterseniz.

İyi günler
Faydalı olabilir bu bilgi. Paylaşımınız için teşekkürler.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
BarışGÖRGÜLÜ
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Makina müh

Mesajgönderen BarışGÖRGÜLÜ » 03 Nis 2019, 23:21

Merhaba,
Sorunun kaynağını bulabildiniz mi acaba? Şuan benim de buna benzer bir sorunum var sanırım.

Kullanıcı avatarı
nissanmicra2021
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: öğretmen

Mesajgönderen nissanmicra2021 » 01 Tem 2021, 21:06

MICRA TEKNA X-TRONIC EU6DF 2021 aracı aldığım gün 2 saat sonra araç d de giderken ayağımı gazdan kestim yokuşta yavaşladığında durdu ve stop edip akü ve yağ ışığı yandı geri kaçmaya başladı el frenini çektim tekrar parka alıp devam ettim eynı yere gelip bidaha yaptım ve yine stop etti hemen aldığım yere götürdüm servis abktı bi hata yok dedi 2 teknisyenle deneme yaptık araç stop etmedi yok bişey dediler ancah ben 2 saat kullandıktan sonra olmuştu teknisyenler 15 dakkada yok bişey olursa tekrar getirindediler araç 0 km ilk 38 km yaptı bunu benzinde yeni almıştım araçta ne olabilir

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

oto anahtarı