Nissan Micra Yakıt Kapağı

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
halil2123
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: Editör

Nissan Micra Yakıt Kapağı

Mesajgönderen halil2123 » 12 Ara 2017, 08:58

Merhaba Arkadaşlar. Nissan Micra 2004 sahibiyim. Yakıt konulan haznede paslanma ve çürüme var. Bir türlü parçanın adını bulamadım ve internettede bu yüzden bulamadım. Yardımınızı bekliyorum Teşekkürler şimdiden.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Nissan Micra Yakıt Kapağı

Mesajgönderen Ally_07 » 12 Ara 2017, 12:19

halil2123 yazdı:Merhaba Arkadaşlar. Nissan Micra 2004 sahibiyim. Yakıt konulan haznede paslanma ve çürüme var. Bir türlü parçanın adını bulamadım ve internettede bu yüzden bulamadım. Yardımınızı bekliyorum Teşekkürler şimdiden.
Bir resim çekip yükleyebilir misiniz lütfen?

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
halil2123
NissanClubTr
NissanClubTr

Re: Nissan Micra Yakıt Kapağı

Mesajgönderen halil2123 » 12 Ara 2017, 15:15

Resim

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: Nissan Micra Yakıt Kapağı

Mesajgönderen Ally_07 » 14 Ara 2017, 10:09

halil2123 yazdı:[img]https://i.hizliresim.com/ZOl6pV.jpg[/img]
Resim için teşekkürler. 25 yıldır araba kullanıyorum ilk defa böyle bir sorun duydum ve gördüm, geçmiş olsun diyeyim. Çok emin değilim ama bu kısmın parça olarak satıldığını sanmıyorum. Emin olmak için yetkili servise sorulabilir. Sanayi sitelerinde depo onarımı yapan yerler olduğunu duymuştum. Onlara da bir sormakta fayda var bence

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 14 Ara 2017, 10:18

Bu arada aklıma geldi de, forumumuzdaki kullanım kılavuzları linkimizde micra için servis kılavuzları mevcut. Oradan bakıp bunun ayrı satılan bir parça olup olmadığını anlamak mümkün olabilir. Bir de ona bakın derim.

Sanırım parçanın adı YAKIT/BENZİN DEPOSU DOLUM BORUSU örn. https://www.sanalpazar.com/renault-9-11 ... i-17604123

Kullanıcı avatarı
halil2123
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen halil2123 » 15 Ara 2017, 16:44

Çok teşekkürler. Bende bulmaya çalısıyorum!

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: Nissan Micra Yakıt Kapağı

Mesajgönderen Ally_07 » 16 Ara 2017, 13:29

halil2123 yazdı:Çok teşekkürler. Bende bulmaya çalısıyorum!
Gelişmelerden burada da bilgi paylaşırsanız memnun oluruz.

Kullanıcı avatarı
halil2123
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen halil2123 » 18 Ara 2017, 15:31

Hala arıyorum. Fakat bulmak çok zor. İstanbul bostancı sanayideki tüm çıktıcılara baktım ama yok. Orijnal parça 1200 civarı. E-bay de buldum fakat uymazsa diye yurtdışından almak istemiyorum. Bilen varsa paylaşırsa sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 20 Ara 2017, 20:50

halil2123 yazdı:Hala arıyorum. Fakat bulmak çok zor. İstanbul bostancı sanayideki tüm çıktıcılara baktım ama yok. Orijnal parça 1200 civarı. E-bay de buldum fakat uymazsa diye yurtdışından almak istemiyorum. Bilen varsa paylaşırsa sevinirim.

Gerçekten de çok pahalıymış servis. Bu Japon arabaları kolay kolay sorun çıkarmıyor (bizim yaklaşık 10 yıl içinde Suzuki ve Daihatsu'dan sonra kullandığımız 3. Japon Nissan :XD ) ama böyle spesifik sorunlarda parçalar gerçekten yüksek fiyatlı.

Servis kılavuzundan parça numarasına göre ebaydaki satıcıya sorsanız? Veya sahibinde.com'a girip bütün Türkiye çapında çıkma Japon (tabi özellikle Nissan) parçası satan yerlere telefonla sormak geliyor aklıma. Belki kazalı bir araç falan denk gelebilir.

Bende birkaç web sitesi linki var, hiç işim düşmedi ama sık kullanılanlara kaydetmişim bilgisayarda onları vereyim belki işinize yarar:
http://www.yildizsanayisitesi.net/
http://www.nissanburada.com/kategori.asp?s=90&mtip=71
http://www.otojaponyedekparca.com/nissan.htm

İnşallah uygun şekilde çözersiniz. Gelişmelerden bilgi vermenizi rica ederiz.

Kullanıcı avatarı
Sel
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Sel » 28 Şub 2019, 20:51

Aynı sorun benim araçta da var servisten fiyat aldım kapak ve filtre hariç 1.775 tl dedi gerçekten çok pahalı. Daha sonra sanayi de bir dükkan bu parçayı uygun bir fiyata bulabileceğini söyledi sipariş verdim ve beklemedeyim. Sanırım üretim yada imalat ile ilgili bu parçada bir sorun var. Çürümenin lastikten gelen su sebebiyle olduğunu düşünüyorum zira dikkat edin çürüme alttan başlamış. Kullanıcı arkadaşların bu sorunu yaşamamaları için bir izalasyon yaptırmalarını
tavsiye ederim.

Kullanıcı avatarı
Sel
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Sel » 28 Şub 2019, 21:06

Resim

En son Sel tarafından 28 Şub 2019, 21:13 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Sel
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Sel » 28 Şub 2019, 21:07

Bendeki şekli üstteki gibiydi. sanayide bir usta parçayı buldu ve sorun çözüldü. k12 ve k13 model araç kullananlara önerim; yakıt borusundaki paslanma yakıt kapağına sızan sudan dolayı olmaktadır o bölge eğimli olduğu için su birikinti şeklinde kalmakta. eğer contaya küçük bir delik açarsanız. su tahliye olur ve sanırım bu sorunu yaşamazsınız.

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 42 misafir

oto anahtarı