Nissan Micra Benzin LPG Karşılaştırması

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
trgtuncer
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Micra
Meslek: serbest

Re: 2005 otomatik tekna lpg

Mesajgönderen trgtuncer » 14 Nis 2017, 22:38

Sunuda ekliyim ben birde ek olarak gaz yaglama sistemi taktirdim yaklasik 80.tl fiyati onuda taktirin

HTC Desire 620G dual sim cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
trgtuncer
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen trgtuncer » 14 Nis 2017, 22:41

Surekli enjektorleri yaglama yapan bir cihaz takiyorlar kesinlikle taktirin

Kullanıcı avatarı
Selinceyda2013
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Ogretmen

Mesajgönderen Selinceyda2013 » 15 Nis 2017, 07:38

Yardimci oldugunuz icin cok tesekkur ederim

Kullanıcı avatarı
trgtuncer
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen trgtuncer » 17 Nis 2017, 20:27

Estafurullah ben tesekkur ederim.eyer faydali olduysak ne mutlu bize

Kullanıcı avatarı
atilaka
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Öğrenci

Re: Nissan Micra Benzin LPG Karşılaştırması

Mesajgönderen atilaka » 19 Haz 2017, 17:07

Arkadaşlar post biraz eski lakin sizleri aydınlatmak için bir yazı yazacağım, 138 binde k12 2004 ağustos 2016 da micra aldım benzinli 148 bine kadar ancak binebildim benzinde öğrenciyim ve yaklaşık 40 kuruş yakıyordu, şimdi 157 binde, 148 binden beri lpg li bir şekilde biniyorum artık şehir içi 19 uzun yol 15 kuruş yakıyorum inanmayan ve çamur atacak olan varsada sıkıntı değil sonuçta ben nissan veya atiker bayi değilim sıradan bir üni öğrencisiyim taktırdığım yeri söylemek hatta gerekirse reklamını yapmak istiyorum tamamen denk gele gittim kimse beni yönlendirmedi Bursada Netotogaz, bursada 9 tane sadece atiker bayi gezdim bana sıcak kanlı samimi davranışları aynı zamanda ustalıkları onları tercih etme sebebim oldu, lpg konusuna gelincede tekrardan, arkadaşlar tonlarca videolar var artık ben 21 yaşında motor ustası olmayan biri olarak lpg nin zararları hakkında bilgi verecek bir bilgi birikimim yok, eğer gelir sahibi iseniz hiç boşuna taktırmayın derim ancak dar gelirli ve arabama 500 bin km binmeyeceğim diyorsanız taktırın derim ne çekişinde bir sıkıntı var ne gaza geçişinde hiç bir sıkıntısı yok yakıt yarı yarıyadan fazla düştü ve atikeri kesinlikle tavsiye ederim daha önce lavato lu opeli olan arkadaşımla kıyaslama yaptık inanılmaz farklı, nissan micranın bu konuda başarılı olacağını hiç düşünmezdim he birde taktırıp motorunuzda ustalık veya başka sebepler yüzünden uyum sağlamazsa sakın bana suç atmayın :) sorunuz olursada buradan bana ulaşabilirsiniz( yok subabları eritir mi yok alimünyum silindir kapağıymış contasıymış tarzı değil öyle şeyleri lütfen ustalara sorun ben internetten hem yabancı kaynaklardan hemde ustamdan bilgimi aldım paylaşmak isterim lakin benim yüzümden ters bir şey olursa kabullenmeyeceğim için pek paylaşma taraftarı değilim)

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Re: Nissan Micra Benzin LPG Karşılaştırması

Mesajgönderen Ally_07 » 19 Haz 2017, 17:14

atilaka yazdı:Arkadaşlar post biraz eski lakin sizleri aydınlatmak için bir yazı yazacağım, 138 binde k12 2004 ağustos 2016 da micra aldım benzinli 148 bine kadar ancak binebildim benzinde öğrenciyim ve yaklaşık 40 kuruş yakıyordu, şimdi 157 binde, 148 binden beri lpg li bir şekilde biniyorum artık şehir içi 19 uzun yol 15 kuruş yakıyorum inanmayan ve çamur atacak olan varsada sıkıntı değil sonuçta ben nissan veya atiker bayi değilim sıradan bir üni öğrencisiyim taktırdığım yeri söylemek hatta gerekirse reklamını yapmak istiyorum tamamen denk gele gittim kimse beni yönlendirmedi Bursada Netotogaz, bursada 9 tane sadece atiker bayi gezdim bana sıcak kanlı samimi davranışları aynı zamanda ustalıkları onları tercih etme sebebim oldu, lpg konusuna gelincede tekrardan, arkadaşlar tonlarca videolar var artık ben 21 yaşında motor ustası olmayan biri olarak lpg nin zararları hakkında bilgi verecek bir bilgi birikimim yok, eğer gelir sahibi iseniz hiç boşuna taktırmayın derim ancak dar gelirli ve arabama 500 bin km binmeyeceğim diyorsanız taktırın derim ne çekişinde bir sıkıntı var ne gaza geçişinde hiç bir sıkıntısı yok yakıt yarı yarıyadan fazla düştü ve atikeri kesinlikle tavsiye ederim daha önce lavato lu opeli olan arkadaşımla kıyaslama yaptık inanılmaz farklı, nissan micranın bu konuda başarılı olacağını hiç düşünmezdim he birde taktırıp motorunuzda ustalık veya başka sebepler yüzünden uyum sağlamazsa sakın bana suç atmayın :) sorunuz olursada buradan bana ulaşabilirsiniz( yok subabları eritir mi yok alimünyum silindir kapağıymış contasıymış tarzı değil öyle şeyleri lütfen ustalara sorun ben internetten hem yabancı kaynaklardan hemde ustamdan bilgimi aldım paylaşmak isterim lakin benim yüzümden ters bir şey olursa kabullenmeyeceğim için pek paylaşma taraftarı değilim)

Bilgilendirme için teşekkür ederiz. Bu konuda tam bir fikir birliği olmasa da hem memnun olanların hem de olamayanların görüşleri ve deneyimleri bence önemli.

Sizin paylaşımınızdan anladığım kadarıyla montajı yapan tekniker oldukça önemli. Bu başlığı takip etmenizi rica ederiz ki böylece öneri isteyen olursa montajı yaptırdığınız yer için üyelerimizi bilahare bilgilendirebilirsiniz.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

brkcnk52
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: tekniker

Micra LPG tüketimi

Mesajgönderen brkcnk52 » 12 Kas 2017, 20:42

merhaba arkadaslar 2000 model micra 1.3 16v n.cvt kullanıcısıyım aracım su an 50 krş lpg tüketimi var normal mi acaba ki yakıt fiyatlarıda arttı bu ara şimdiden tşk ederim.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: Micra LPG tüketimi

Mesajgönderen Ally_07 » 13 Kas 2017, 13:06

brkcnk52 yazdı:merhaba arkadaslar 2000 model micra 1.3 16v n.cvt kullanıcısıyım aracım su an 50 krş lpg tüketimi var normal mi acaba ki yakıt fiyatlarıda arttı bu ara şimdiden tşk ederim.

Öncelikle başlığınızı LPG Tüketimi olarak düzelttim, malum farklı türde yakıtlarla kullanılabiliyor.

Çok fazla LPG'li Micra üyemiz yok (varsa da pek aktif katılmıyorlardır), özellikle de K10 kasa 1.3 Micra sahibi üyemiz az bildiğim kadarıyla. Bunun yanı sıra zaten http://www.nissanclubtr.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=667 linkindeki "Nissan Micra Benzin LPG Karşılaştırması" başlığımızda bu konuya ilişkin paylaşımlar mevcut olabilir? Oraya baktınız mı? LPG ile kullanım konusunda sorularınızı o başlık altında sormanızda fayda var, böylece bir konu bütünlüğü içerisinde ihtiyacı olanlarla bilgi paylaşmamız daha verimli oluyor. Ayrıca http://www.nissanclubtr.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=2803 linkindeki "Micra CVT 1.2 yakıt tüketimi" başlığımızda da bu konuya ilişkin mesajlar olabilir. Her iki başlığı da baştan sona incelemenizi tavsiye ederim. Tabi parasal değer olarak tüketim hesaplama ile ilgili en önemli sorun fiyatların sürekli değişmesi olduğundan, belki parasal olarak güncel tüketim ne olabilir konusunda yeterli bilgi bulamayabilirsiniz ama yine de bir fikir verecektir.

Buna göre bu başlığı kilitliyorum, yukarıda belirttiğim başlıklar altında yeni paylaşımlarınızı bekleriz

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
EKUTLU
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Ofis Personeli

Mesajgönderen EKUTLU » 24 Nis 2018, 15:36

Arkadaşlar Merhaba,

Araca LPG taktırmayı duşunuyorum ama mıcralara lpg uyumlu degıl conta yanıyor subaplarda sorun cıkartıyor falan dedıler.
Siz ne dersiniz lpg den menunmusunuz bır sorun yasayan varmı ? Benzinde suan 7 - 7,5 lt yakıyor arac

Kullanıcı avatarı
orka34
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Bilgi İşlem

Mesajgönderen orka34 » 22 Haz 2018, 16:20

Merhaba arkadaşlar, başlık altındaki hemen her yazıyı okudum. Bende salı günü lpg taktıracağım. İstanbulda artık benzine para yetiştiremiyoruz. AKL marka tanıdık bir ustaya taktıracağım. baya araştırdım bu konuyu. muhtemelen bu markayı kullanan yoktur ama diğer markalarda da olsa lpg kullanan arkadaşlar genel bir yorum yapabilirler mi? aracın gidişi, yakıt durumu vs vs hissettikleri şeyler. :)

Ali Şefik ORHAN
2015 Micra Match

Kullanıcı avatarı
Micra bey
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Uçak teknisyeni

Mesajgönderen Micra bey » 27 Haz 2018, 11:48

EKUTLU yazdı:Arkadaşlar Merhaba,

Araca LPG taktırmayı duşunuyorum ama mıcralara lpg uyumlu degıl conta yanıyor subaplarda sorun cıkartıyor falan dedıler.
Siz ne dersiniz lpg den menunmusunuz bır sorun yasayan varmı ? Benzinde suan 7 - 7,5 lt yakıyor arac

Bende de 2004 1.2i tekna var ve lpg taktırmayı düşünüyorum tavsiyeniz var mıdır?

Kullanıcı avatarı
hiarac
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Yazılım Uzmanı

Nissan Micra çalışma problemi

Mesajgönderen hiarac » 22 Tem 2018, 00:57

Herkese selamlar,

Nissan Micra 2005 tekna otomatik vites LPG+Benzin aracım var. Son günlerde şöyle bir sıkıntı çıkarmaya başladı. Aracı bir miktar kullandıktan sonra kontağı kapatıp stop ettiğimde aradan belli bir süre geçmeden tekrar çalıştıramıyorum. Ateşlemede bir sıkıntım yok. Çalışmadığında ateşlemeyi çok güzel yapıyor ancak benzin gelmiyor gibi hiçbir çalışma belirtisi göstermiyor.
Belli bir süre sonra (araç soğuyunca diye tahmin ediyorum-bu süre 30-40 dakikayı bulabiliyor) araç gayet düzgün bir şekilde çalışıyor. Hareket halindeyken stop etme veya herhangi bir sıkıntı yaşamadım.
Ateşleme sistemi kontrol edildi. Benzin pompasını değiştirmiş bulunduk. Ancak bu düzenlemelerden bir netice alamadım. Daha fazla gereksiz para ve zaman harcamamak adına buraya yazmak istedim. Belki bu sıkıntıyı yaşayan bir arkadaş vardır diye ümit ediyorum.

Not: Ustam bu sorunun bu modelde kronik bir problem olduğunu ve egzantirik kayışı ile ilgili olduğunu düşündüğünü söyledi. Nissan servisinde çalışan bir tanıdığından bu bilgiyi almış. ayrıca immobilizer ile ilgili olarakta herhangi bir anahtarı görmeme sıkıntısı yaşamadım.

Herkese iyi günler dilerim.

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

oto anahtarı