1999 Model Micra jant

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
kadir
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek:

1999 Model Micra jant

Mesajgönderen kadir » 18 Mar 2013, 03:17

merhaba,
99 Model 1.3 Micra kullanıyorum. Arabama 4 adet jant almak istiyorum fakat 2. el orjinal bulmak çok zor.Aynı segmentte diğer marka otomobillere ait 14 jantlardan alsam sıkıntı yaşar mıyım? Fikri olan var mı? Şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
GhettoParty
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Primera
Meslek:

Re: 1999 Model Micra jant

Mesajgönderen GhettoParty » 18 Mar 2013, 04:24

merhaba

normalde selamsız arkadaşları pek hoşnut olmayız ama bu saatte yazdıgına göre yaardıma ihityacın oldugundan ve nissanclubtr forum sayfası olarak seni doyuracak cevabımı vermek zorunda hissetiğimden yazıyorum

ben çok jant olayına girdim bijon aralığın uyduğu sürece 14 jant sıkıntı yaratmaz çok geniş taban almadığın sürece 15 lik jantta deneyebilirsin ince yanakta aracınıda zorlamaz

ama sadece merakın farklı markaların araçları sorun cıkarırmı dersen 14 jant bilon aralıgı uygudu sürece paşalar gibi uyar

Uğur DEMİR
16 BK 640
BURSA
NissaN PrimerA TeknA + WhiTe 2003
CLİO 4 1.2 modTOUCH 2013

Kullanıcı avatarı
kadir
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen kadir » 19 Mar 2013, 00:56

Selamünaleyküm...
Bilgilendirme için teşekkürler kardeşim.Kusura bakma ilk defa bir forum sayfasına katılıyorum.Bu nedenle pek yol yordam bilmiyorum.Verdiğin bilgi gerçekten benim için önemliydi.Kış lastiklerini çıkarttıracağım fakat her yaz-kış bu lastikleri değiştirmek oldukça maliyetli olmaya başladı.Bu nedenle 4 adet demir jant alırsam bir kaç senede amorti eder sanırım.Hemde daha sağlıklı depolanır diye düşünüyorum bilmem mantıklı mıdır?
Micar el kitabında bijon aralığı ile ilbil bir bilgi mevcut değil. Bunu ölçmenin basit bir yolu var mı?

kadir

Kullanıcı avatarı
GhettoParty
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:

Mesajgönderen GhettoParty » 19 Mar 2013, 03:00

aleykümselam

aracının bijon aralığı 4 x 100 sana tavsiyem önümüzdeki seneden itibaren artık normal araçlarada kış lastiği takmak zorunlu olacak gibi

aracına yazlık lasiklerine çelik jant takarsan ve bu jantları sadece yazın kullanızsan daha az deformasyon olacaktır.
kışlıklar içinde sadece saç jant değil saç jant ve kışlık lastikleri alırsan senin için daha iyi olur.cünkü lastikleri jantların üzerinden daha cok sök cıkar yaptıkca anası ağlıyor lastiklerin. 4 x 100 jant hemen hemen aynı segmentteki bütün araçların bijon aralığıdır.yaza doğgru çevrendeki lastikçileri gezersen sçok temiz çokma kışlı lastik ve normal fiyatından çok daha ucuza alma şansın olabilir.öyle olmasa bile zten önümüzdeki sene zorunlulugunu dusunerek ceza yemektense kışlık lastikleri taktırmak daha karlı bir iş olacaktır. bunun için netten sahibinden vb sitelerdende ilindeki jant lastik takımlarını takip edebilirsin ben kendime cevremdekileri ayrıca alıp satmak için bile 8 -10 takım cok guzel jantlastik aldım verdim.

başka kafana takılan birşey olursa tekrar burdan yazman yeterli olacaktır arkadaşım

Uğur DEMİR
16 BK 640
BURSA
CLİO 4 1.2 modTOUCH 2013

Kullanıcı avatarı
kadir
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen kadir » 25 Mar 2013, 00:47

Biraz zor oldu ama buldum. Çelik jantlar çok pahalı, 4 tane demir jant aldım. Orjinal jantlara yazlıkları takdırdım. Yeni aldığım jantlara da kış lastiklerini takdırdım. Kışlık lastiklerini depoya koydum. Kışın kendim takarım artık inşallah... Bir aksilik olmazda sök-tak masrafından kurtulurum inşallah.

yardımın için teşekkürler...

Kullanıcı avatarı
GhettoParty
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:

Mesajgönderen GhettoParty » 25 Mar 2013, 01:17

takarsın hocam sorun olmaz ama 40 50 liraya them taktırıp hem rotbalans yaptırıyorum

karar senin ama o şekilde daha sağlıklı olacaktır nede olsa o lastikler üzerinden senin canın olacaktır :)

Uğur DEMİR
16 BK 640
BURSA
CLİO 4 1.2 modTOUCH 2013

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 45 misafir

oto anahtarı