Nissan Primera TEKNA ~ Kullanıcı eleştirileri

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
AhmetEFE
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek: Memur

Nissan Primera TEKNA ~ Kullanıcı eleştirileri

Mesajgönderen AhmetEFE » 17 Kas 2015, 09:56

Primera TEKNA kullanan arkadaşlar; araçta eksik bulduğunuz, zayıf gördüğünüz ne var ise bu başlık altında araçlarımıza özeleştiri yapalım. Primera düşünenler için araştırma yapan kişilere de az çok aklındaki sorulara ışık olabiliriz.

Öncelikle ben bunu her defasında dile getiriyorum; Volkswagen, Skoda, Mitsubishi, Fiat, Opel gibi markaların modellerini kullandım ama Nissan'ın verdiği keyfi, zevki hiç birisi vermedi açıkcası. Seyir zevki harika, konfor derseniz üst düzey, yakıt sarfiyeti çok ideal vs vs. Başlıktan da anlaşılacağı üzere eleştiri yapacağımız için benim zayıf gördüğüm 2 özelliği var.
1) Kalkışlarda zayıf ve atik bir araba değil ama bu yönüne benim gibi bir çok kişi takılmıyordur.
2) Motor sesi ve yol sesini biraz fazla içeri alması açıkcası benim en çok kafama takılan tarafı. Kimine göre normal olabilir ama benim gibi sessiz bir sürüş keyfi isteyenler için biraz can sıkıcı.

Sizlerde eleştirilerinizi başlık altında paylaşın, aracımızı tanıyalım...

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Meslek: Filo Kiralama

Re: Nissan Primera TEKNA ~ Kullanıcı eleştirileri

Mesajgönderen FelixCrail » 18 Kas 2015, 03:19

Aracın yol tutuşuna olumlu etki yapan deve boynu sistemi nedeniyle dönüş açısının dar olması neticesinde dönüş manevralarının daha zor olması çok önemli olmasa da bir dezavantaj. Normal arabanın tek seferde dönebildiği bir U dönüşü siz 2 manevra ile dönmek durumunda kalıyorsunuz.

Frenleme mesafesi iyi fakat kullanıcıya verdiği hissiyat daha iyi olabilirdi. Bazı durumlarda araç sanki durmayacak hissiyatı veriyor bana. Kişisel bir görüş gerçi, herkese hissettirdiği farklıdır eminim.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

AhmetEFE
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Memur

Mesajgönderen AhmetEFE » 18 Kas 2015, 10:47

Frenleme mesafesindeki o hissiyat konusunda bende sana katılıyorum, daha iyi olabilirdi.

Kullanıcı avatarı
ahıskalı
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: Elektronik

Mesajgönderen ahıskalı » 19 Kas 2015, 15:04

Track hariç müzik dinleyemiyoruz

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 19 Kas 2015, 17:39

FelixCrail yazdı:Aracın yol tutuşuna olumlu etki yapan deve boynu sistemi nedeniyle dönüş açısının dar olması neticesinde dönüş manevralarının daha zor olması çok önemli olmasa da bir dezavantaj. Normal arabanın tek seferde dönebildiği bir U dönüşü siz 2 manevra ile dönmek durumunda kalıyorsunuz.

Frenleme mesafesi iyi fakat kullanıcıya verdiği hissiyat daha iyi olabilirdi. Bazı durumlarda araç sanki durmayacak hissiyatı veriyor bana. Kişisel bir görüş gerçi, herkese hissettirdiği farklıdır eminim.

frenlerdeki tutmuyormuş hissi beni de çok rahatsız ediyor. özellikle frene bastığımız yerde yüzey düzgün değil ufak tefek yükseklik ve çukurluklar var ise, tutmuyor hissi tavan yapıyor. ve bu konu ile ilgili daha önce başka bir konu altında bende size sormuştum. ancak düzgün asfalt yüzeyde fren mesafesi olsun tutuş olsun çok güzel. manevra konusunda da size katılıyorum. çok yerde ani dönmelerde ya kurtarmazsa diye korkumdan çıkamıyorum. ani kalkış yapmadığını zaten herkes biliyor o konuda NX Coupe en iyisi nisanlar içinde.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
mrdav
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Avukat

Mesajgönderen mrdav » 25 Kas 2015, 10:46

Araba kasanın ağır olması nedeniyle belki atik değil, hatta ben henüz pati çekmiş değilim. Normalde de çekmem ama pati çekmeme ihtimali yüksek. vites arası geçişlerde özellikle 3. ve 4. vites geçişlerinde devri 3binin üzerine çıkartmayınca hızlanması ağır oluyor. Ancak 3-3,5 bin arası devirler vites değiştirince daha çabuk bir üst viteste hızlanıyor. Ancak ben bunların hiç birine takılmadım zira araç 110 ile nerdeyse keskin virajda kaymayı bırak yana dahi yatmıyor nerdeyse. E ailemizi bindiriyoruz arabaya varsın yavaş hızlansın.

Devir 3bin iken motordan tık ses gelmiyor hatta otobanda boşta gidiyor gibi hissediyorum. 3bin devir bende yaklaşık 110km/sa 'te denk geliyor. Ancak 3bin devri geçtikten sonra motor bağırmaya başlıyor hatta denemek için 4bin devre de çıkarttım (160km/sa) korktum patlar havaya uçarız diye sesten ancak zorlasam 5bin devre kadar çıkardı. 110km/sa ile gitmeyi düşünüyorsanız hiç ses yok motorda ben de daha fazla hızlanmıyorum zaten.

Benimkinin sol tekerleğin olduğu yerin tornaya girmesi gerekiyor o nedenle rotiller değişmesine rağmen sola çekiyor. Uzun yolda o kolumu yoruyor.

1 aydır kullanıyorum başka eleştrim yok aslında. Hoş bana arabayı satan arkadaş sağolsun çok güzel kazıkladı alırken beni ekspere sokmama rağmen ve eksper %85 ve taş gibi motor demesine rağmen arabayı aldığımın 2. gün radyatör haznesi patladı, komple motor yaptırmak zorunda kaldım.

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 27 Kas 2015, 23:48

arkadaşım o senin şansından öyle olmuş

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 28 Kas 2015, 22:55

birde donanım olarak çok üst sınıf bir araba ama koltuk yükseltmeleri elle çevirmeli. focusların 4 airbagi olduğu için fulü sayılan ghia sında temel olan özellik tekna da yok. garip bir durum değil mi.

Kullanıcı avatarı
ahmetcan_1990
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: tekniker

Mesajgönderen ahmetcan_1990 » 29 Kas 2015, 02:42

3 gün önce bende üzülerek primeramı satım. çok rahat ve konforlu bir araçtı bana göre en çok canımı sıkan şey içinden gelen seslerdi sokak aralarında olsun kotu yolarda olsun aşırı ses yapıyordu plastik aksamı ama rahatlığını güzeleiğine tek kelıme etmem üzülerek satım :(

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 34 misafir

oto anahtarı