KAZA YAPTIM

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
masato
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Primera
Meslek:

KAZA YAPTIM

Mesajgönderen masato » 23 Eyl 2016, 14:55

Merhaba arkadaslar,ben bi kaza atlattim.Hizla gelen bir arac benim sol kapidan vurdu.Vuran arac sekerek burnunun ucuna dikine dustu.Acayip bi ses cikti.Benim sol kapi icine girdi.Anlayamadigim nokta airbagler patlamadi.Arac calisir haldeydi vurunca zaten stop etti malumunuz.Acaba airbaglerin acilmasini gerektiren bir hiz yokmuydu ? yoksa airbaglerde problem mi var ? alman araclarinda oldugu gibi airbagleri acip kapamak icin bir on off kilidi varda kapali mi acaba ?

Kullanıcı avatarı
GKY
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek:

Re: KAZA YAPTIM

Mesajgönderen GKY » 23 Eyl 2016, 15:36

Öncelikle geçmiş olsun.

Airbag lerde vuşuş açısı ve hızı önemli. Birde emniyet kemerlerinin takılı olup olmadı. Tabi airbag lerde problemde olabilir.

2016
1.6 130 hp DCI
X- Tronic.
Tekna
Necvox Dvn -P 1106 Multimedya

Kullanıcı avatarı
ermutlu
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen ermutlu » 23 Eyl 2016, 16:28

Geçmiş olsun.

masato
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen masato » 23 Eyl 2016, 19:58

Tesekkur ediyorum.Bana carpan sahis 70 km civari hizla yandan vurdu.Benim kemer takiliydi sanirim o şokla hatirlamiyorum.Ben zaten durmus araci park ediuordum,o esnada kemeri cikarmis olabilirim.Ama asla kemer takmadan kullanmam. hizini alamayip vurdu bana.Bana vuran sahis az kalsin takla atacakti.Burnunun uzerine dustu araci.Dediginiz gibi airbagler arizali olabilir.Yalniz airbag isiginin yanmasi gerekmez mi ? yada pc de airbag hatasi cikmasi ?

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 25 Eyl 2016, 21:24

masato yazdı:Merhaba arkadaslar,ben bi kaza atlattim.Hizla gelen bir arac benim sol kapidan vurdu.Vuran arac sekerek burnunun ucuna dikine dustu.Acayip bi ses cikti.Benim sol kapi icine girdi.Anlayamadigim nokta airbagler patlamadi.Arac calisir haldeydi vurunca zaten stop etti malumunuz.Acaba airbaglerin acilmasini gerektiren bir hiz yokmuydu ? yoksa airbaglerde problem mi var ? alman araclarinda oldugu gibi airbagleri acip kapamak icin bir on off kilidi varda kapali mi acaba ?

geçmiş olsun arabayı park ederken diyorsunuz belli açılardan çarpmalarda 30-40 km hızın altında airbag açmaz. sağ veya sol yana gidemeyeceğinize göre bellirli bir darbe şiddeti olmadan yan hava yastıkları açmaz. vuran adam size vurmamış sürtmüş. aracın ön arka yanlarında airbag sensörleri var öndekiler belirli bir hıza ulaşmadığında devre dışıdır. yan ve arkalarda belirli bir çarpma kuvvetine göre devreye girer. hava yastıklarınızın açılmaması normal. çok şüphede kaldınız ise airbag beynini kontrol ettirin. nissanlarda açma kapama yok

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 37 misafir

oto anahtarı