benzin şamandırası yardımmm.

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
Kullanıcı avatarı
mamaklı
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

benzin şamandırası yardımmm.

Mesajgönderen mamaklı » 01 Ara 2012, 19:58

arkadaşlar benim sorunum şöyle başladı.2005 primera aracımlayolda giderken aracın altına taş değdi ve benzin şamandırasını kırdı.ustaya götürdüm ve şamandıranın içinde benzini filtreleyip tekrar motora gönderen hortumu iptal edip pompadan direk motora gidecek şekilde bağlamak zorunda kaldı.araç şuan ilk basışta almıyor ama ikincisinde alıyor.
bu şamandırayı ankara şaşmazda ki parçacılara sordum ve şamandıranın hurdacılar haricinde bulunamayacağını söylediler.acaba benzini filtrelemeden gönderdiği için motora bir zarar olur mu.önerilerinizi bekliyorum

Kullanıcı avatarı
aresavas
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Primera
Meslek: IT Manager
İletişim:

Re: benzin şamandırası yardımmm.

Mesajgönderen aresavas » 03 Ara 2012, 14:47

Maalesef Türkiye'de kullandığımız yakıt kalitesi çok ama çok kötü. En ünlü markalardan aldığımız yakıtlarda bile tortu ve yabancı maddelere rastlayabiliyoruz. 3-4 yıllık bir benzin deposunu söküp dibindeki tortuyu gördüğümüzde bunu daha iyi anlayabiliriz. Ustanızın iptal etmiş olduğu filtre sistemi sizin yanma odasına , enjektörlere gönderdiğiniz yakıtı filtreleyen bir bakıma sigorta. Bugün yakıt içerisinde bulunan herhangi bir tortu veya pisliğin enjektörlerinize ulaşıp tıkadığını veya bozduğunu düşünebiliyor musunuz? Motora bir zararı olur mu; evet olur... ucuz bir parça mı ? motor için verebileceği zarardan ucuz olacağını garanti ederim :) Eğer Ankara'da iseniz Yıldız sanayi sitesine uğramanızı tavsiye ederim.

Your dream is my reality...

06 SH 055
Çankaya / ANKARA

Kullanıcı avatarı
mamaklı
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Re: benzin şamandırası yardımmm.

Mesajgönderen mamaklı » 07 Ara 2012, 16:43

sanırım haklısın.benzin pompasını söküp o kırılan parça yerine bir parça yapıştırmayı denedim ama araba çalışmadı. inşallah bulurum ama çok fazlapara isterlerse almamayı düşünüyorum

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 25 misafir

oto anahtarı