[b] 2.0 se P11 motor ısındığında araç boşta yağ lambası yakıyor[/b]

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
Kullanıcı avatarı
patriotic081
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Primera
Meslek: İnsaat Teknikeri

[b] 2.0 se P11 motor ısındığında araç boşta yağ lambası yakıyor[/b]

Mesajgönderen patriotic081 » 25 Ara 2019, 14:01

Herkese selamlar. Arkadaşlar bu sorun 4 aydır devam ediyor motor ısındığında araç ısıklarda beklerken rölanti dalgalanması yapıyor vites düşürdüğümde de yandığı oluyor lambanın ibre 1 den neredeyse 0 a kadar inip çıkıyor aşağıya indiğinde de yağ lambasını yakıyor. Enteresandır şunu da farkettim rölanti dalgalanması mevcutken otomatik camlardan birini indirip ya da kaldırdığımda da rölanti düşüyor ve yağ lambası yanıyor uzun zamandır bu sorun mevcut. Cevaplar için şimdiden herkese teşekkür ediyorum. İyi forumlar.

Kullanıcı avatarı
OnurS1907
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Primera
Meslek: SAĞLIK MEMURU

Re: [b] 2.0 se P11 motor ısındığında araç boşta yağ lambası yakıyor[/b]

Mesajgönderen OnurS1907 » 30 Kas 2021, 14:31

patriotic081 yazdı:Herkese selamlar. Arkadaşlar bu sorun 4 aydır devam ediyor motor ısındığında araç ısıklarda beklerken rölanti dalgalanması yapıyor vites düşürdüğümde de yandığı oluyor lambanın ibre 1 den neredeyse 0 a kadar inip çıkıyor aşağıya indiğinde de yağ lambasını yakıyor. Enteresandır şunu da farkettim rölanti dalgalanması mevcutken otomatik camlardan birini indirip ya da kaldırdığımda da rölanti düşüyor ve yağ lambası yanıyor uzun zamandır bu sorun mevcut. Cevaplar için şimdiden herkese teşekkür ediyorum. İyi forumlar.

Merhaba;
Öncelikle geçmiş olsun. Bende de 1997 model 2.0 SE AT var. Rölanti dalgalanması Hava Akışmetre'niz arızalı yada soket kabloları bağlı değilse yapar. Rölanti 1 ile 0 arasındaki 0,5'e yada altına düştüğünde araç stop etme noktasına geldiği düşünüerek yakıyor olabilir. Öncelikle Bu işten anlayan ve elinde OBD Bağlantı soketi ve programı olan bir Nissan Ustası bulun. Aracınızı bilgisayara bağlasın. Orada ne hatalar verecek ona bakın. Bir de Hava Akışmetre'niz arızalı yada kırık ise orjinal sıfırını (eğer uzun yıllar binecekseniz yurtdışından getirtin) yada çıkma orjşnal ve sağlamını bulup onula değiştirin. Yan sanayi düzen tutmuyor ve paranız boşa gidiyor.

Tekrardan geçmiş olsun.

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

oto anahtarı