Primera P12 LPG uygulaması hk.

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
Kullanıcı avatarı
harun67
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek: Elektrik Teknisyeni

Re: Primera P12 LPG uygulaması hk.

Mesajgönderen harun67 » 21 Eki 2012, 13:16

kelebek melebek fln hava filtresinin takılı olduğu yerin başı.lpg içerisinde tıkanma yapıyor zamanla.motorda devir olması gerektiği yerin altına düşüyor.ışıklarda durduğunda devir ibresi aşağı yukarı hareket ediyor arabada hafif titreme oluyor.başıma geldiği için anlatıyorum.araştırın taktırın.zavoli olmadı yani 1.400 lira para verdim.43 litre yakıtla şehir dışı 440 km yaptı.şehir içi 335 km yaptı.

2004 Nissan Primera 1.6 Tekna
01 Dj 184

Kullanıcı avatarı
zkural
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Mesajgönderen zkural » 21 Eki 2012, 14:40

aresavas yazdı:zkural, verdiğin değerler gayet akla mantığa ytkın geliyor. Dün bir LPG ustaına danıştım. Tek uygun sistemin Prins olduğunu onun da 2.800 tl ye geldiğini söyledi. BRC 1600 e geliyor fakat tavsiye etmediğini anlattı. Kafa iyice karıştı açıkcası. Uzun süre kullanmayı düşündüğüm bir araba olduğu için uzun vadeli olsun sorunsuz olsun diye düşünüyorum. 2.800 lira çooook para, BRC düşünülebilir fakat neden tavsiye edilmiyor anlayamadım.

dostum benim taktırdığım ustada prins de vardı. ve 2000 tl ye takıyordu. ben çok araştırmıştım senin gibi. lpg ustasının başının etini yemiştim adeta. bana yine de brc senin araçta sorunsuz çalışır kafanı takma ben defalarca taktım bir sorun olmadı dedi. çok şükür bir sıkıntı yok.bazılarının dediği gibi arıza ışığı da yanmadı.çekiş de gayet iyi. dağlarda biraz sıkıtı çıkartıyor araç dolu olursa.çok sıkıntı olursa benzinde çıkıyorum.(her yeri değil.adanalılar bilir tekiri bile adanaya doğru gazda 4.vites de çıktım iki defa) şu da var benimle giden bir 2008 punto vardı. ona illa da prince demişti. buna brc takarsam başım ağrır geri gelir demişti. yani ona diyen bana da prince diyebilirdi ama brc dedi ve o yüzden brc oldu. benim bir arkadaşta 2007 punto var o atiker taktırmıştı ve aracı halen sorunlu yani usta punto için illa da prince dediğinde var bişey demiştim. ama brc de olsa prince de olsa usta farkı çok önemli bir de manifoltdan deldirme olayı var onu kullan taktırırsan.

zkural

Kullanıcı avatarı
Karacabeg
Platin Üye
Platin Üye
Meslek: Makine Mühendisi

Mesajgönderen Karacabeg » 23 Eki 2012, 09:32

harun67 yazdı:kelebek melebek fln hava filtresinin takılı olduğu yerin başı.lpg içerisinde tıkanma yapıyor zamanla.motorda devir olması gerektiği yerin altına düşüyor.ışıklarda durduğunda devir ibresi aşağı yukarı hareket ediyor arabada hafif titreme oluyor.başıma geldiği için anlatıyorum.araştırın taktırın.zavoli olmadı yani 1.400 lira para verdim.43 litre yakıtla şehir dışı 440 km yaptı.şehir içi 335 km yaptı.

zavollilerde fabrika çıkışı arızalı enjektör göndermişler eski aracımda çok canımı sıkmıştı bu yüzden tutulmadı da sanırım enjektörlerinizi muhakkak taktırdığınız değil de farklı bir bayiye kontrol ettirin garantiden değiştiriyorlar.

Ben hafta sonu BRC taktırdım herhangi bir sorun yok şu an.

Ahmet Kenan
2007 Primera Tekna

Kullanıcı avatarı
aresavas
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: IT Manager
İletişim:

Mesajgönderen aresavas » 23 Eki 2012, 10:19

Beni korkutan tek şey yağ eksiltme ve subapların kavrulması olayı. Yani sürekli yolda durup yağ kontrol edeceksem veya 20 30 bin km de subapları yakacaksam hiç girmeyeyim diyorum. BRC zaten kendini yıllardır ispat etmiş bir marka, sistemin değil de bizim motorların azizliğine uğramayayım. Ha ama önümde örnekler varken de 2800 lira vermenin bir alemi yok prinse o da ayrı bir konu. Of Ömer yaktın beni. Az kaldı bi LPG ci dükkanı acacak bilgiye sahip olacağım yağlamaydı püskürtmeydi derken.

Your dream is my reality...

06 SH 055
Çankaya / ANKARA

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 23 Eki 2012, 12:37

Yolda giderken durmuyorsun savas. 2000-3000km de bir kontrol etmen yeterli. Bide bizim arabalarin subablari hafif alasimli degilmis. O yuzden isiya dayanikli. Korkma taktir brc yi mocan da :)

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
aresavas
Gold Üye
Gold Üye
İletişim:

Mesajgönderen aresavas » 23 Eki 2012, 13:45

Tamamdır o zaman senin sözün yeterlidir, ben bayrm sonu bRC taktırıyorum Mocan'da bakalım yağ eksilmesi olacak mı :)

06 SH 055
Çankaya / ANKARA

Kullanıcı avatarı
tataromar
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: ATC - ECE

Mesajgönderen tataromar » 29 Eki 2012, 13:33

ben bi cevap vereyim diyordum ama felix benden önce davrandı :)
savaş kardeş bende ömere sordum bu konu hakkında sonra araştırmaya başladım, en son kalan iki seçenek prins ve brc oldu (arkasında teleflex ve kitmtm var bide)
önce kayra otogaz ile görüştüm prins çok iyi olur dediler keihin enjektör 2400 prins enjektör 2000 ve 10 taksit yaparız dediler arkasından da o meşhur subap eritme olayına gelip "sizin arabaya şart alaşımlı subap var prins bu işi çözmüş sistem olarak valvecare var onuda takarız günahı 1000 olur" dedi :)
arkasından 2a mocan otogazı aradım montaj yapan en yetkili ustaya ilk sorduğum soru subap oldu ve dedi ki "abi nissan primera araçlarda bazılarının dediği gibi alaşımlı subap yok gayet sağlam lpg ile sıkıntı olmaz yağlama sistemini satabilmek için uydurulan bi hikaye bu biz brc takarız böyle bi sorunla da karşılaşmazsınız" dedi, 1600 fiyat 10 taksit yapılır peşinde 100-150 daha düşülür herhalde.
e artık takdir bizlerin ama benim için seçenek bire düştü 2a mocan brc oldu :)

TatarOMAR
ATC - ECE
34 ER 9696
2007 Nissan Primera 1.6 Tekna Gümüş

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

Mesajgönderen FelixCrail » 29 Eki 2012, 13:44

valla ben brc den çok memnunum. dediğim gibi 45bin kmdir hiç bir sorunum yok.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
aresavas
Gold Üye
Gold Üye
İletişim:

Mesajgönderen aresavas » 29 Eki 2012, 17:17

Önümüzdeki hafta BRC taktırıyorum Mocan Otogaz'a karar verilmiştir. Umarım sorunsuz bir şekilde kulanabilirim. Montaj resimlerini de taktırırken bolca çekip paylaşıyor olacağım

06 SH 055
Çankaya / ANKARA

Kullanıcı avatarı
Karacabeg
Platin Üye
Platin Üye
Meslek: Makine Mühendisi

Mesajgönderen Karacabeg » 30 Eki 2012, 10:14

Ben kağıthane de 2A merkez bayine taktırdım bayram öncesi 550 km yi trafiğe takılıp 11 saatte gitmeme rağmen 90-100 tl ye gittim hiç arada doldurmama gerek bile olmadı vardığımda da vardı hala içinde. performans olarak hissetmessiniz bile subap olayına gelince yüksek devirli kullanılırsa o zaman subaplar çabuk aşınıyor belki bir 40bin-50bin km de subap ayarı yaptırmak gerek o kadar.

Ahmet Kenan
2007 Primera Tekna

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

Mesajgönderen FelixCrail » 30 Eki 2012, 12:38

Seninki beninkinden de az yakiyor o zaman.

Bizim arabalar subab ayarini otomatik yapmiyormu bu arada?

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
alphanet
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: memur

Mesajgönderen alphanet » 30 Eki 2012, 12:46

Bir Brcli olarak herkese tavsiyem brc :-)

2003 Nissan Primera Tekna 1.6

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 26 misafir

oto anahtarı