Primera P11 Resimli Anlatım Benzin Gösterge Ve Airbag Işığı

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
Kullanıcı avatarı
mustafa2326
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek: klima

Primera P11 Resimli Anlatım Benzin Gösterge Ve Airbag Işığı

Mesajgönderen mustafa2326 » 13 Eki 2013, 21:19

öncelikle bu konuda emeği geçen yegane isim etap nissan nikli GÜÇLÜ abiye teşekkür ederim.Onun verdiği bilgiler sayesinde yapabildim.şimdi benzin gösterge ve airbeg ışığının kesin bir çözümü var.Ancak benim gibi bulunduğu ilde nissan servisi olmayanlar ve normal sanayi ustalarına güvenmeyenler için yazıyorum.Ben güvenmediğimden kendim yapmak istedim.sökülmesi kolaymış ancak ilkkez sökecekler benim gibi nereyi sökeceğini bilmeyebilir o nedenle yazmayı uygun buldum.
Gerçi GÜÇLÜ abi sağolsun telefonla aramanız yeterli yardımcı oluyor taki son vidayı sökene kadar.ama yinede yazayım bildiğim kadarını forumda bulunsun.

Sökülmesi şu şekilde ilk önce teybi söküyoruz(teybin sağında ve solunda 2 tane küçük delik var onlara bir kürdan veya ince bir tel yardımıyla o deleiklere bastırıyoruz ve teybi çekerek çıkarıyoruz)teybi ç.ıkardıktan sonra sol alt tarafında yıldız tornavida uçlu bir vida göreceksiniz zaten direk gözünüze çarpar.o vidayı söküyoruz.üste kalorifer ızgarası var rahat çalışmak için onuda sökebilirsiniz ben şahsen sökmeden hallettim.daha sonra aracın gösterge panellerinin(hız-rolantı - benzin-göstergesinin olduğu yerin üstü)olduğu yerin üst kısmında 2 tane yıldız uçlu vida var onları söküyoruz.böylece ilk paneli söküyoruz bana göre en önemli olan bu paneli söküp çıkarmak çünkü önemli olan tırnaklarına zarar vermeden ve çizmeden bu paneli çıkarmak.paneli çıkarırken direksiyon simidini aşağıya doğru ayarlıyoruz.yoksa çıkmaz zaten::)bu paneli çıkarınca gerisi çok kolay gösterge panelini tutan vidaları görürsünüz direk.gösterge panelinin vidalarınıda söküyoruz sonrasında panelin sağ alt kısmında 2 tane parça var onları söküyoruz birisi panele giren hortum.diğeride soket gibi bişey(ne hortumu bilmiyorum ama tahminen km gösterge panelinde dış ortam sıcaklığı göstergesi varya muhtemelen onla alakalıdır.biri sensördür diğeride algılaması için dışarıdan gelen hortum ucudur diye düşünüyorum ama tamamen kafadan sallıyorum belki başka bişeydir:))onlarıda söktükten sonra paneli dışarı çıkarıyoruz ve arkasında 2 tane soket var onları çıkarıyoruz.soketteki pinleri karşılıklı ortalama 45 derecelik bir açı ile çarprazlamasına eğim veriyoruz ve tekrar nasıl söktüysek öyle yerine montaj ediyoruz.sorun çözülüyor.Ben komple paneli dağıttım kartı felan temizledim ön gösterge camını felan temizledim.Ancak sizin temizlemenize gerek yok paneli sökünce direk arkasında soketleri görürsünüz.zaten resminide ekledim.Yanlız çok dikkat edilmeli soketlerdeki pinlerden herhangi birini eğim vereyim derken kırarsanız başına daha büyük iş alırsınız çok dikkat edilmesi gerekir diye düşünüyorum.Benden bu kadar .Anlatımda bir eksiklik olabilir o nedenle ETAP NİSSAN nikli Güçlü abi okuyup eksiklerini tamamlamadan onay vermeden kimse sökmesin.sorumluluk kabul etmiyorum peşinen söyleyeyim vesselam.

Kullanıcı avatarı
mustafa2326
Silver Üye
Silver Üye

Re: PRİMERA P11 RESİMLİ ANLATIM BENZİN GÖSTERGE VE AİRBEG IŞ

Mesajgönderen mustafa2326 » 13 Eki 2013, 21:20

arkadaşlar sadece ilk resimdeki haliyle eğim vermeniz yeterli. ben kartıda temizledim kartında nasıl bişey olduğunu görün diye ekledim.

Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
Otomobil: Diğer
Meslek: Reklam
İletişim:

Re: PRİMERA P11 RESİMLİ ANLATIM BENZİN GÖSTERGE VE AİRBAG IŞ

Mesajgönderen NISTEC » 13 Eki 2013, 22:03

Aldığı bilgiyi başkalarının da kullanımı için tekrar geri bırakmak tamamen böyle bir şey. Emek verip böyle bir konu açtığınız için teşekkür ederiz.

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Patrol
Meslek: otomotiv

Mesajgönderen etap nissan » 19 Eki 2013, 12:35

mustafa2326 yazdı:öncelikle bu konuda emeği geçen yegane isim etap nissan nikli GÜÇLÜ abiye teşekkür ederim.Onun verdiği bilgiler sayesinde yapabildim.şimdi benzin gösterge ve airbeg ışığının kesin bir çözümü var.Ancak benim gibi bulunduğu ilde nissan servisi olmayanlar ve normal sanayi ustalarına güvenmeyenler için yazıyorum.Ben güvenmediğimden kendim yapmak istedim.sökülmesi kolaymış ancak ilkkez sökecekler benim gibi nereyi sökeceğini bilmeyebilir o nedenle yazmayı uygun buldum.
Gerçi GÜÇLÜ abi sağolsun telefonla aramanız yeterli yardımcı oluyor taki son vidayı sökene kadar.ama yinede yazayım bildiğim kadarını forumda bulunsun.

Sökülmesi şu şekilde ilk önce teybi söküyoruz(teybin sağında ve solunda 2 tane küçük delik var onlara bir kürdan veya ince bir tel yardımıyla o deleiklere bastırıyoruz ve teybi çekerek çıkarıyoruz)teybi ç.ıkardıktan sonra sol alt tarafında yıldız tornavida uçlu bir vida göreceksiniz zaten direk gözünüze çarpar.o vidayı söküyoruz.üste kalorifer ızgarası var rahat çalışmak için onuda sökebilirsiniz ben şahsen sökmeden hallettim.daha sonra aracın gösterge panellerinin(hız-rolantı - benzin-göstergesinin olduğu yerin üstü)olduğu yerin üst kısmında 2 tane yıldız uçlu vida var onları söküyoruz.böylece ilk paneli söküyoruz bana göre en önemli olan bu paneli söküp çıkarmak çünkü önemli olan tırnaklarına zarar vermeden ve çizmeden bu paneli çıkarmak.paneli çıkarırken direksiyon simidini aşağıya doğru ayarlıyoruz.yoksa çıkmaz zaten::)bu paneli çıkarınca gerisi çok kolay gösterge panelini tutan vidaları görürsünüz direk.gösterge panelinin vidalarınıda söküyoruz sonrasında panelin sağ alt kısmında 2 tane parça var onları söküyoruz birisi panele giren hortum.diğeride soket gibi bişey(ne hortumu bilmiyorum ama tahminen km gösterge panelinde dış ortam sıcaklığı göstergesi varya muhtemelen onla alakalıdır.biri sensördür diğeride algılaması için dışarıdan gelen hortum ucudur diye düşünüyorum ama tamamen kafadan sallıyorum belki başka bişeydir:))onlarıda söktükten sonra paneli dışarı çıkarıyoruz ve arkasında 2 tane soket var onları çıkarıyoruz.soketteki pinleri karşılıklı ortalama 45 derecelik bir açı ile çarprazlamasına eğim veriyoruz ve tekrar nasıl söktüysek öyle yerine montaj ediyoruz.sorun çözülüyor.Ben komple paneli dağıttım kartı felan temizledim ön gösterge camını felan temizledim.Ancak sizin temizlemenize gerek yok paneli sökünce direk arkasında soketleri görürsünüz.zaten resminide ekledim.Yanlız çok dikkat edilmeli soketlerdeki pinlerden herhangi birini eğim vereyim derken kırarsanız başına daha büyük iş alırsınız çok dikkat edilmesi gerekir diye düşünüyorum.Benden bu kadar .Anlatımda bir eksiklik olabilir o nedenle ETAP NİSSAN nikli Güçlü abi okuyup eksiklerini tamamlamadan onay vermeden kimse sökmesin.sorumluluk kabul etmiyorum peşinen söyleyeyim vesselam.

Çok güzel anlatmışsın ellerine sağlık uygulamada yanlışlık yok sorunu olan arkadaşlar uygulayabilir.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
erkavusan
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: ELEKTRONİK

Mesajgönderen erkavusan » 19 Kas 2013, 16:44

Selam,
Öncelikle bu paylaşımınız için teşekkürler.
Soketteki pinlere eğim vermek yerine lehimlerini tazelemek daha mantıklı bence,eğim verdiğinizde ileride tekrar problem olabilir.

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen etap nissan » 19 Kas 2013, 20:54

erkavusan yazdı:Selam,
Öncelikle bu paylaşımınız için teşekkürler.
Soketteki pinlere eğim vermek yerine lehimlerini tazelemek daha mantıklı bence,eğim verdiğinizde ileride tekrar problem olabilir.

lehim çatlağı yok zaten bu sebebten dolayı lehim tazelemek hiç bir işe yaramaz.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
erkavusan
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: ELEKTRONİK

Re: Primera P11 Resimli Anlatım Benzin Gösterge Ve Airbag Iş

Mesajgönderen erkavusan » 22 Kas 2013, 15:17

Ok.Ben eğim yapmadım, fakat lehimleri tazeledim ve şuan hiçbir sıkıntım kalmadı.
Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen etap nissan » 22 Kas 2013, 21:06

erkavusan yazdı:Ok.Ben eğim yapmadım, fakat lehimleri tazeledim ve şuan hiçbir sıkıntım kalmadı.
Teşekkürler.

Arıza tekrar oluşacaktır.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
mustafa2326
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen mustafa2326 » 28 Kas 2013, 22:22

bende söktüğümde herhangi bir lehim çatlağı görmedim

Kullanıcı avatarı
gockhanpasa
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: emlak inşaat

Mesajgönderen gockhanpasa » 27 Ara 2013, 19:21

güçlü abime bende tşk. ederim bende 1,5 sene vicdan azabıyla kullandığım primera mı artık keyifle kullanıyorum, çok çok teşekkürler abicim

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen etap nissan » 27 Ara 2013, 21:41

Kardeşim iyi günlerde kullan rica ederim.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
rahman42
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: özel güvenlik

Mesajgönderen rahman42 » 07 Şub 2015, 16:47

selamün aleyküm kardeşim resimler nerde acaba

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön