Tekleme ve Rölanti Dalgalanması

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
Kullanıcı avatarı
ugur42akdag
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek: işçi

Tekleme ve Rölanti Dalgalanması

Mesajgönderen ugur42akdag » 01 Şub 2014, 20:47

arac 2001 eleganc 2000 motor 16 valf aracda 800-1000 devır saatlerı arasında dalgalanma oluyor
bıde 1-2-3-4 ncu vıteslerde ceyrek gaz la gıdemıyorum arac tekleme yapıyor rahatsız edıcı sekılde
motoru komple ındırdıler pıston kollarının altındakı yarım ay sarı pullar yemıs onlar ddegıstı
trıger baskı balata yag pompası dort dortlukk bakım yaptırdım ama bu dalgalanma ve tekleme sorununu asamadım yardımcı olursanız sevınırım

Kullanıcı avatarı
duman
Platin Üye
Platin Üye
Meslek: ELEKTRONİK

Re: tekleme ve rolantı dalgalanması

Mesajgönderen duman » 01 Şub 2014, 22:37

oksijen senseründen olabilirrrr aynı sorun benım eskı arabam alfa da vardı neyaptılarsa duzelmedıı ama arıza oksijen senseründen cıktııı

PRİMERAp12 tekna+plus 2006
34 GZ 3546
ist tuzla
https://www.youtube.com/watch?v=e7A2zkz ... e=youtu.be BENIM TEKNAM..
Resim

Kullanıcı avatarı
ugur42akdag
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen ugur42akdag » 01 Şub 2014, 23:41

sensorde saglam kendımm baktım aracda fıısı cekılınce hıc gıtmıyor takınca gıdıyor ama tekleme dewam edıyor tskler bılgı verdınız ıcın yınede bakmam gerekebılır

Kullanıcı avatarı
1.burak
Platin Üye
Platin Üye
Meslek: İlaç Mümessili

Mesajgönderen 1.burak » 02 Şub 2014, 13:58

Oncelikle gecmis olsun.. Rolanti dalgalanmasi olmasa da, tekleme sorunu benim aractada var.. Ne sinir bozucu birsey oldugunu cok iyi biliyorum.. Aracta LPG varmi? Bu tekleme sorunu hangi yakitta oluyor? Lpg mi, benzin mi, yoksa her ikisi mi? Arac isindiktan sonra mi oluyor, yoksa ilk hareket anindan itibaren mi basliyor? Yetkili servislere inanmiyor, guvenmiyorum artik.. Gosterdim araci, subaplar kurum yapmis, masraf olarak 1200 liradan bahsetmeye basladi.. Olmayadabilirmis.. Boyle sacma sapan bir aciklama hic duymamistim.. Uc kere basim sıkıstı yetkiliye gideyim dedim zerre kadar yardimlari dokunmadi.. Eger arac isindiktan sonra tekleme oluyorsa hararet musurunun fisini cekin, motor ariza lambasi yakacaktir, fanlar kontagi yarim cevirdiginiz andan itibaren calisacaktir, fakat teklemeyi yapmayabilir.. Benim arac su an o sekilde.. Fisi cikarmiyorum yine de.. Surekli calisan fan ve devirdaim baska sorunlarada sebebiyet verebilir dusuncesiyle.. Tekleme sorunu ateslemeyle ilgili fakat net bir cozumu yok.. Distributor icindeki atesleme modulden oldugunu soyluyorlar, distributor komple degisecek diyorlar, yan sanayi ile degistim sorun devam etti, orjinali ile degismek lazim diyorlar simdide, onuda tedarik etmek zaman istiyor, ilgilenemiyorum aracla bu aralar.. Cikma almakta riskli, o aracta distributorun saglikli olup olmadigi konusunda bir bilgi yok cunku.. Cevabiniza gore yine yardimci olmaya calisirim.. Rolanti dalgalanmasida kapali kutu.. Basit bir hotumdaki kacak bile dalgalanmaya sebep verebilir.. Umarim ucuza kapatirsiniz bu problemleri..

Kullanıcı avatarı
ugur42akdag
Silver Üye
Silver Üye

Re: Tekleme ve Rölanti Dalgalanması

Mesajgönderen ugur42akdag » 05 Şub 2014, 20:54

tavsıyeler ıcın tşk ederım oncekı aynı sıkayetlerı de cok okudum kımı sarz dınoması dıyor kımı 2 cıvata gevsemıs dıyor nıssan gercekten japon harıkası subarudan sonra 2 ncı dır yolda her tulu araca kafa tutuyor yol tutusu mukemmel ama gel lakın bu dalgalanma ve tekleme tc de asılamıyor motor arıza lambası sureklı yanıyor o kadar sınırımı bozuyor kı bu aırbeg lambası atese verıp yakacam ne yetkılı servıs nete motor ustaları bu ıslrı cozmek ıstıyorlar sadece para gırsın cebede sonrada aptal gıbı yuzume bı bakıyorlar toka dı calacan suratına her joyun kendı bacagından asılır mısalı her yontemı deneyebılırım ama sarz dınaması bana daha cok mantıklı gelıyor yan sanayı bılmem orjınal bunlar hava cıva laflar ınsanları oyalıyorlar usta parmanı soktumu yapar ama o ustalar cok nadır ankarada bır tane bılgısayarı baglayıp arızaları ogrenecek adam bulamadım sordugum adamlar yok bulamazsın dıyorlar gel burdan yak

Kullanıcı avatarı
ugur42akdag
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen ugur42akdag » 19 Şub 2014, 19:36

Konuyu hallettik ustam saolsun konyada eren oto yasin usta tavsiye ederim benzin sogutma hortumu hava alirsa dalgalanma yapiyormus bide hararet musuru arizali cikti calisiyor gibi görünüyor ama sase varmis arac da bogulma nedeni de oluyormus sensör cin malı almayin arizali olan parcanin yerine takildimi onuda arizali hale getiriyormus 110 milyon bosa vermeyin herkez okursa sevinirim gercekten ustayi iyi olanını bulmak zormus eren oto konya eski sanayi yasin usta hayırlı gunler

Kullanıcı avatarı
1.burak
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen 1.burak » 20 Şub 2014, 01:28

Tekleme icinmi degistirdiniz hararet musurunu? Ne kadara aldiniz acaba? 110 lira dediginiz sensor nedir?

Kullanıcı avatarı
ugur42akdag
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen ugur42akdag » 23 Şub 2014, 01:01

hava akış sensoru 110 tl bosun a almışım abım saglammış benzınn sogutma hortumu sol ust tarafda o hava alıyormus rolantı dalgalanması ondan olurmus gıtmıyordu tekleme olayı ıse sogutma yag sensoru yagı olcen sensor derece normal ama beyne 205 derece dıye sınyal verıyor sase sı bulundu normal degerı goster dı arac fuze oldu 2 ncı vıtesde 110 dıyor masaallah

Kullanıcı avatarı
1.burak
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen 1.burak » 23 Şub 2014, 02:05

Gecmis olsun.. Bu mudaheleyi yetkili servistemi yoksa ozel servistemi yaptirdiniz? Birde bu bahsettiginiz yag sensorunun yerini gosterme sansiniz varmi fotograf cekerek? Tekleme sorunu bendede var.. Ve arac isindiktan sonra olmaya basliyor.. Belki sorun aynidir.. Sizinle ayni yolu izlemeyi dusunuyorum..

Kullanıcı avatarı
ugur42akdag
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen ugur42akdag » 25 Şub 2014, 00:36

yok eskı sanayı de eren oto yasın usta buldu bılgısayara bagladılar yag ısı musuru arıza yazdı elektrıkcı geldı karterın arkası yukarı tarafa kalıyor resmını cekemedım aslında ceksem de guzel olur du onun kabloların bırı sase verıyordu onu kablu bantıyla sardı 205 yerınde hemen 44 dereceye dustu arac ama saat 10 dan akşam 7 ye kadar ugrastık usta sabırlı cıktı yoksa cok tan kovalardı bıde 2000 motor 1.6 dan degısık olunca zor bulundu

Kullanıcı avatarı
can5166
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Emekli

Mesajgönderen can5166 » 15 Eki 2014, 08:26

ugur42akdag yazdı:Konuyu hallettik ustam saolsun konyada eren oto yasin usta tavsiye ederim benzin sogutma hortumu hava alirsa dalgalanma yapiyormus bide hararet musuru arizali cikti calisiyor gibi görünüyor ama sase varmis arac da bogulma nedeni de oluyormus sensör cin malı almayin arizali olan parcanin yerine takildimi onuda arizali hale getiriyormus 110 milyon bosa vermeyin herkez okursa sevinirim gercekten ustayi iyi olanını bulmak zormus eren oto konya eski sanayi yasin usta hayırlı gunler

Eren Oto'nun adresini ve telefonunu yazabilir misiniz?
Teşekkürler

Alican

Kullanıcı avatarı
Kadirg
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: İsletmeci

Mesajgönderen Kadirg » 26 Eki 2021, 00:51

Benim de aracım da benzer bir arıza var ve 6 aydır çözülemiyor malesef Nissan Micra 97 model istanizin irtibat numarası varsa yardımcı olurmusunuz acaba

:T :T

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

oto anahtarı