GERİ GÖRÜŞ KAMERASI TAVSİYESİ

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
Kullanıcı avatarı
sedatb77
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek:

GERİ GÖRÜŞ KAMERASI TAVSİYESİ

Mesajgönderen sedatb77 » 18 Kas 2014, 12:45

Arkadaşlar forumda incelediğim kadarıyla nissan primeraların geri görüş kamerasını bir sebeple değiştirmiş ve değiştirmeyi düşünen arkadaşların görüntünün kayması titremesi ve görüntü alamama gibi sorunlarla karşılaştığını gördüm. Araçtaki kamerayı değiştirmek için seçim yapılırken seçim yapılacak kameranın çözünürlüğünün 380 TV Kanalı (380TVL) yi geçmemesine dikkat edin. Kameralar geneli itibari ile uzakdoğu üretimi olduğu için bu değerlerde standartı tutmayabiliyor.Ben aracıma "piranha spike" marka ve model kamera uygulamasını gerçekleştirdim. Gündüz görüntü kalitesi güzel fakat karanlıkta ufak bir ledli aydınlatma takviyesi yapılması gerekiyor.Ayrıca bu kameralar çok hassas ve kablonun görüntü ve besleme birleşim noktasında fark edemeyeceğiz şekilde bir regüle devresi var ve uygulama yaparken kabloyu kesip regüle devresini iptal ederseniz kameranın yanma olasılığı çok büyük. Bunun için kameranın bağlı olduğu kabloyu mümkün olduğu kadar kesmeden kullanmaya dikkat edelim.

2003 Primera Tekna

masato
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Re: GERİ GÖRÜŞ KAMERASI TAVSİYESİ

Mesajgönderen masato » 21 May 2016, 16:19

baktıgım kamerlarda hep 400 tv ün üzerinde renk destegi var.Sanırım bizm aracların ekran çözünürlüğü düsük oldugu için kaldırmıyor.Peki 380 görüntü bulanık duruor mu yoksa net görüntü var mı

Kullanıcı avatarı
sedatb77
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen sedatb77 » 21 May 2016, 17:11

Yazmış olduğum markayı al. Netten bulabilirsin. Benim ekran renksiz olmasina ragmen kaliteli net goruntusu var. Aracina kamera uygulamasi yapiliyorsa piranha spike hic dusunmeden al, montaj esnasindada kameranin kablosunu kesme. Kablo uzerinde regule devresi var. Kamera 3,3 Volt civarinda calisiyor. Kabloyu kesip direk kameraya 12volt verirsen kamera yanar.

2003 Primera Tekna

masato
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen masato » 21 May 2016, 18:55

montajı ben yapamam.Tamponu mahvederim.Elektrikçi de kameradan daha çok işçilik parası alıyor.Ne diyorum ekranlı bi alet alsam.hem kamera hem ekran nasıl olur.Görüntü kaliteside iyi olur.150 200 tl arası var.Hiç bizim aracın ekranı ile ugrasmadan

Kullanıcı avatarı
sedatb77
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen sedatb77 » 21 May 2016, 20:39

Aracta harci ekrani yerlestirecek yer bulabilirsen fena olmaz. Fakat kamera teknalarda tamponda degil, bagaj acma dugmesinin bulundugu yerde. Genis açili bi kamera.

2003 Primera Tekna

masato
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen masato » 21 May 2016, 22:41

benim ruhsatta tekna yazmışlar ama visia sanırım en boş modeli.Kamera yok,yeri yok,sis farı yok,deri direksiyon yok vs vs :-)

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 21 May 2016, 22:47

Plaka lambalarının ortasında yeri olmalı araba önden arkadan kaza yapmış ise visia parçaları kullanılmıştır. Visia ya tekna yazılmaz

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

P12 İZMİR
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Kimyager

Mesajgönderen P12 İZMİR » 21 May 2016, 23:23

Araçta kamera yoksa yada kaza nedeniyle kamera kullanılamaz hale geldiyse hiç uğraşmayın bence değişik sitelerde hazır takım halinde geri görüş kamerası satılıyor.Montajı da gayet basit.

masato
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen masato » 22 May 2016, 13:20

spoilerci yazdı:Plaka lambalarının ortasında yeri olmalı araba önden arkadan kaza yapmış ise visia parçaları kullanılmıştır. Visia ya tekna yazılmaz

Abi visia tekna karşılaştırma başlığına bakılırsa benim araç visia.Trafikteki memurlar yanlıs yazmıs olabilirler.Benim araç en boşu.Teknanın en boşu oluyor mu o konuda fikrim yok.Olmuyorsa visiadır.Direksiyon deri değil,sis farı yok esp yok,vites kamerası yok.2004 model araç.Ben bunun modelini servise telwfon edip şasi no versem modelini söylerler mi acaba

masato
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen masato » 22 May 2016, 13:23

P12 İZMİR yazdı:Araçta kamera yoksa yada kaza nedeniyle kamera kullanılamaz hale geldiyse hiç uğraşmayın bence değişik sitelerde hazır takım halinde geri görüş kamerası satılıyor.Montajı da gayet basit.

evet kardeşim bu daha mantıklı geldi.Dediğin gibi yapıcam.Normalde kamera felan taktırmam ama bizim sokaklar dar ve çok ufak çocuk var.Geçen aynadan 4,5 yasında coxugu fark edemedim,altıma alıyordum.Çok korkuyorum vu konuda

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 22 May 2016, 22:18

geri manevralardan ben de çok korkarım. yaptırmanız iyi olur

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
Barbar3535
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Diğer
Meslek:

Mesajgönderen Barbar3535 » 27 Oca 2017, 13:18

Merhaba kabloyu kesmeden derken tam anlamadim, yani eski kamerayi iptal etmeden mi baglayacagiz, izah ederseniz sevinirim

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 51 misafir

oto anahtarı