P11 kapı gergisi..

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
Kullanıcı avatarı
hezarfenak
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek: programcı

P11 kapı gergisi..

Mesajgönderen hezarfenak » 11 Nis 2016, 00:02

Merhaba arkadaşlar ;
sizden yine fikir almak istediğim bir konu var bu sefer o kadar önemli olmasada yeri geldiğinde çok zorlandığım kapı gergileri..Özellikle biraz yokuşta arabadan çıkmak çok eziyet oluyor hele birde bebek varsa çok fena..Bizim P11 kasaya "qashqai kapı gergisi" uyarmı yada başka araba modellerinin uyarsa hangi modellerdir.?Alman arabalarının gergileri çok performanslı olduğu söyleniyor..Sizden fikir ve tecrubelerinizle yardımlarınızı bekliyorum..Bu formu kuranlardan Allah razı olsun...Resmen araba danışmanımız gibi oldu :)

Kullanıcı avatarı
Almeral
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: İşçi

Re: P11 kapı gergisi..

Mesajgönderen Almeral » 11 Nis 2016, 01:02

Merhaba
Aynı sıkıntıyı bende yapıyorum, acaba başından beri böyle miydi yoksa deforme mi olmuş henüz çözemedim. Farklı araç gergisi kullanmayı hiç düşünmemiştim yorumları bende merak ediyorum açıkcası :)

1997 Nissan Primera Se 2.0

Kullanıcı avatarı
hezarfenak
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen hezarfenak » 11 Nis 2016, 22:10

Genellikle deforme oluyor..Nissanların bütün modelleriningergileri birbirine uyuyor diye duydum.bir gelişme olursa burada yine paylaşırız

Kullanıcı avatarı
hezarfenak
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen hezarfenak » 05 Mar 2017, 19:01

hezarfenak yazdı:Genellikle deforme oluyor..Nissanların bütün modelleriningergileri birbirine uyuyor diye duydum.bir gelişme olursa burada yine paylaşırız

Uzun zaman oldu yaptıralı ama ben unuttum size bilgi vermeyi.
Ben gergi olayını hallettim.Hyundai accent blue kapı gergilerini taktım..Ön kapılar boy olarak birebir uydu sadece vida yerini benim kapıyı ona göre ayarladım.Arka kapı gerdisinde biraz kısaltmak gerekti.sağolsun bir arkadaşım onuda çözdü..şimdi kapıların hepsinde gergi var..Çok önemli bir şey olmasada bebekli ve çocuklu ailelerde özellikle yokuşlarda çok büyük kolaylık

Kullanıcı avatarı
horex
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: memur

Mesajgönderen horex » 06 Mar 2017, 21:57

bilgi için teşekkür ederim bi ara bende bakayım iyi olacak bu gergi işi birde kapı fitilini çözersek süper olur

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 07 Mar 2017, 00:38

Kpı fitili ileilgili ben bir video hazırlamıştım bir inceleyin isterseniz belki fikir olur.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 30 misafir

oto anahtarı