Yine primera yine sorun

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
Kullanıcı avatarı
Special99
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek: ÖGG

Yine primera yine sorun

Mesajgönderen Special99 » 16 Haz 2016, 20:58

Oncelikle cumleten selamaleykum Arkadaslar bir sorum daha var bugun basladi sorum debriyajdan ayagimi kaldirdigimda tik diye ses geliyo motordan
[Ikinci vitese gectigimde debriyajdan ayagimi kaldirdigomdada aynen tik diye ses geliyo
Naski balata daha bir ay once degisti debriyaja ayar falan mi yapilcak bilgisi olan var mi acaba ???

Kullanıcı avatarı
orionche
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: memur

Re: Yine primera yine sorun

Mesajgönderen orionche » 16 Haz 2016, 22:58

Bir çok sebebi olabilir. Ben kendi başıma geleni anlatayım. Kalkışlarda ve 2. vitese geçince ayağımı debriyajdan çekince tık sesi geliyordu. Kendi ustama gittim egzozcuya gönderi ve sorun egzoz contası denen parçada çıktı. Değiştirdim ve bitti. :)
Not: YİNE, PRİMERA ve SORUN kelimeleri kolay kolay yan yana gelmezler bu arabada. Genelde sorunsuz dertsiz tasasız bir arabadır. Koy suyunu yağını bak keyfine. Şaşırdım...

Resim
:XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 17 Haz 2016, 00:58

başlık benimde dikaatimi çekti. forddan renaulttan fiattan bahsederkenbubaşlık atılabilir ama nissana yakışmıyor.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
Special99
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen Special99 » 17 Haz 2016, 10:02

Araci aldim alali toplamaya calisiyom o yuzden birgun sagi birgun solu o yuzdendedem.bugun yine sanayiye gitcem bakalim ne diyecekler

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 18 Haz 2016, 12:16

sen dökük araba almışsın dostum allah yardımcın olsun

Kullanıcı avatarı
Mehmet Özyürek
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: Sigorta Acentesi

Re: RE: Re: Yine primera yine sorun

Mesajgönderen Mehmet Özyürek » 20 Haz 2016, 03:13

spoilerci yazdı:başlık benimde dikaatimi çekti. forddan renaulttan fiattan bahsederkenbubaşlık atılabilir ama nissana yakışmıyor.

Motor reno, alt takım reno, şanzıman reno nissan ortak :)

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Re: RE: Re: Yine primera yine sorun

Mesajgönderen spoilerci » 20 Haz 2016, 04:13

Mehmet Özyürek yazdı:
spoilerci yazdı:başlık benimde dikaatimi çekti. forddan renaulttan fiattan bahsederkenbubaşlık atılabilir ama nissana yakışmıyor.

Motor reno, alt takım reno, şanzıman reno nissan ortak :)

Mehmet Abi, 2008 e kadar olan nissanlar %100 nissan daha sonrakilerde karışım var. primeralar nissanın kalitesini en iyi yansıtan modellerdir. 2003 ten sonra megane 2 ile kasa değiştiren renault P12 nin hazır çalışılmış modelini hafifleterek megane 2 yi çıkardılar dikkatli, bakarsanız p12 ye çok benzer. 2008 den sonra nissan otomobil üretimine son verip, crossover ve Suv lar nissan olarak üretilmeye başlandı.

Kullanıcı avatarı
Mirzad
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen Mirzad » 08 Tem 2016, 01:10

Special99 yazdı:Oncelikle cumleten selamaleykum Arkadaslar bir sorum daha var bugun basladi sorum debriyajdan ayagimi kaldirdigimda tik diye ses geliyo motordan
[Ikinci vitese gectigimde debriyajdan ayagimi kaldirdigomdada aynen tik diye ses geliyo
Naski balata daha bir ay once degisti debriyaja ayar falan mi yapilcak bilgisi olan var mi acaba ???

dostm merhaba benzer bir sorunla sanayiye gittim..araba gaza bastıgımda tak diye bir ses ve gazdan ayağımı çektiğimdede tak diye bir ses geliyordu, daha doğrusu ani yüklenmede daha belirgin ve yavaş harekette az düzeydeydi sağlam bir usta hemen çözdü sorunu

sorun ön aks vidası var tekeri tutatn onu ortadan kompresörle iyice sıktı ve sorun tamamen çözüldü, mutlaka ona baktır...boşluk oldugu için akstan tekere güç geldiğinde boşluk ses yapıyor

Kullanıcı avatarı
Special99
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen Special99 » 13 Tem 2016, 00:32

Aynen dedigin gibo cikti mirzad ustat valla ne on duzenci kaldi ne sanzimanci ne aksci gittigim her usta farkli dedi ama senin dedigini kendim yaptim iyice siktim sorun vozuldu saol

Kullanıcı avatarı
Mirzad
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen Mirzad » 15 Tem 2016, 00:42

Special99 yazdı:Aynen dedigin gibo cikti mirzad ustat valla ne on duzenci kaldi ne sanzimanci ne aksci gittigim her usta farkli dedi ama senin dedigini kendim yaptim iyice siktim sorun vozuldu saol

est çözülmesine sevindim hocam bilgi paylaştıkça güzel, hayırlı günler dilerim...

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 25 misafir

oto anahtarı