yardim arabama su doluyor

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
Kullanıcı avatarı
önder23
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek: makina

yardim arabama su doluyor

Mesajgönderen önder23 » 18 Ara 2016, 19:55

Merhaba arkadaş lar nissan primera 2001 model confort aracim sabah kalktim sağ taraf su içindeydi paspaslar suda yüzüyordu resmen daha öncede msj attim bu konuda alttaki giderler tikanmişti temizledim ama halen su doluyor torpidonun altindan döşemenin altindan biryerden geliyor su çözüm bulamadim ustaya gittim ön göğsü sökmemiz lazim dedi söktürmek istemedim bugün aracimi oto yikamaciya götürdüm suyu makinayla çektirdim su kalmadi ama yarim saay sonra tekrar kontril ettik su yine gelmiş ayni noktaya tekrar cektirdik suyu ama sanki biz cektikce bir yerden su doluyor sanki depogibi birikmiş bir yere su radyatör suyu değil kesinlikle dün aksam kilima açmiştim kilina suyu yada başka bir sey olabilir mi öncamdan yata kapi fitilinden gelebilirmi iceri sizip birde benim camin önündeki izgara ca mayapisik degil camla arasinda baya boşluk varvar ordan olabilirmi lütfen bilgisi olan arkadaşlar yardimci olsun teşekürler

P12 İZMİR
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Kimyager

Re: yardim arabama su doluyor

Mesajgönderen P12 İZMİR » 19 Ara 2016, 01:58

önder23 yazdı:Merhaba arkadaş lar nissan primera 2001 model confort aracim sabah kalktim sağ taraf su içindeydi paspaslar suda yüzüyordu resmen daha öncede msj attim bu konuda alttaki giderler tikanmişti temizledim ama halen su doluyor torpidonun altindan döşemenin altindan biryerden geliyor su çözüm bulamadim ustaya gittim ön göğsü sökmemiz lazim dedi söktürmek istemedim bugün aracimi oto yikamaciya götürdüm suyu makinayla çektirdim su kalmadi ama yarim saay sonra tekrar kontril ettik su yine gelmiş ayni noktaya tekrar cektirdik suyu ama sanki biz cektikce bir yerden su doluyor sanki depogibi birikmiş bir yere su radyatör suyu değil kesinlikle dün aksam kilima açmiştim kilina suyu yada başka bir sey olabilir mi öncamdan yata kapi fitilinden gelebilirmi iceri sizip birde benim camin önündeki izgara ca mayapisik degil camla arasinda baya boşluk varvar ordan olabilirmi lütfen bilgisi olan arkadaşlar yardimci olsun teşekürler
Geçmiş olsun ön cam fitillerini kontrol edin

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 19 Ara 2016, 10:39

önder23 yazdı:Merhaba arkadaş lar nissan primera 2001 model confort aracim sabah kalktim sağ taraf su içindeydi paspaslar suda yüzüyordu resmen daha öncede msj attim bu konuda alttaki giderler tikanmişti temizledim ama halen su doluyor torpidonun altindan döşemenin altindan biryerden geliyor su çözüm bulamadim ustaya gittim ön göğsü sökmemiz lazim dedi söktürmek istemedim bugün aracimi oto yikamaciya götürdüm suyu makinayla çektirdim su kalmadi ama yarim saay sonra tekrar kontril ettik su yine gelmiş ayni noktaya tekrar cektirdik suyu ama sanki biz cektikce bir yerden su doluyor sanki depogibi birikmiş bir yere su radyatör suyu değil kesinlikle dün aksam kilima açmiştim kilina suyu yada başka bir sey olabilir mi öncamdan yata kapi fitilinden gelebilirmi iceri sizip birde benim camin önündeki izgara ca mayapisik degil camla arasinda baya boşluk varvar ordan olabilirmi lütfen bilgisi olan arkadaşlar yardimci olsun teşekürler

Önce arabanın an camına su tutarak nereden girdiğini tespit etmeye çalışın. Bir sonuç elde edemezseniz, ön göğüs sökülecek, su tekrar tutulacak, ondan sonra kalorifer teşkilatı sökülüp su tutulacak kesin olarak nereden girdiği neden girdiği tespit edilip ona göre çözüm üretilmeli. ha bu arada motorda su eksiltme var mı kalorifer peteği patlamış olabilir. motorun su seviyesini kontrol edin.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
önder23
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen önder23 » 19 Ara 2016, 11:39

Motor suyu değil baktim eksilme yok yarim kova su çektik aracin icinden öncamdaki pilastik izgara cama yapişik değil arasi baya açik ondan olabilirmi

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 19 Ara 2016, 15:49

Arabanızın yapısını bilmiyorum. bir şey diyemem. ifadenizden anladığım kadarıyla global bir cevap verdim. bir şey diyemeyeceğim. Ama tam o noktaya su döküp gözlemleyin. zaten girmiş.

Kullanıcı avatarı
önder23
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen önder23 » 20 Ara 2016, 09:22

Belki saçma size msntiksiz gelicek ama bundan bir ay önce geru yanaşirken aracin arkasi kaldirima çarpti egsozu kaldirima vurdum eksoz kirildi götürdüm tamirciye kaynattim eksozu tamir oldu acaba hani lpg li araçlar kışin egsozdan su atiyorya ben carpinca bir yere zarar verdiysem suyu aracin içine veriyor olabilirmi sizce

Kullanıcı avatarı
Memcos48
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: ÖĞRETMEN

Mesajgönderen Memcos48 » 20 Ara 2016, 11:39

Güzel teori ama pek mümkün görünmüyor:)

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 24 Ara 2016, 17:46

O şekilde su alsa arabanız, normalde arkadan ırmak akması lazım. 3 lite sudan bahsediyorsunuz :)

Kullanıcı avatarı
orhancengizk
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Terrano
Meslek: Av Malzemeleri Bayil
İletişim:

Mesajgönderen orhancengizk » 02 Mar 2017, 16:50

Konunun üzerinden epey zaman geçmiş ama ben genede yazayım, belki birine faydası olur. Özellikle sunroof bulunan araçlarda, suroof un kenarında su gider kanalları bulunur, bu kanallar tıkanınca sunroof havuzuna sızan sular birikir ve tahliye olamadığı için tavan döşemesi altına sızar, genellikle sağ direkten aşağı süzüle bu su sağ ön yolcu ayak koyma yerinde göllenir. Bu tip su birikmesinde ilk bakılması gereken yer sunroof su giderlerinin kontrolü yapılmalıdır..

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 26 misafir

oto anahtarı