Primera 2.0 Elegance LPG tekleme problemi

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
Kullanıcı avatarı
DABILYU
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Primera
Meslek: MALİ MÜŞAVİR

Primera 2.0 Elegance LPG tekleme problemi

Mesajgönderen DABILYU » 09 Oca 2013, 12:53

Arkadaşlar merhaba foruma yeni üye oldum. Bir ay önce 106 bin km de 2000 model primera 2.0 Elegance HCVT satın aldım. Birkaç gün sonrada Zavoli marka LPG kiti taktırdım. İlk zaman 1 hafta kadar hiç problem çıkarmadı fakat sonraki günlerde LPG de iken rölanti teklemesi ve çekiş düşüklüğü yaşamaya başladım. İlginçtir bazı günler hiç problem yaşamıyorum. Diğer bir durumda aracı benzine aldığımda rölanti ve çekiş ile ilgili bir sıkıntı olmuyor tekrar lpg ye alıyom sorun devam ediyor.

LPG montajını yapan arkadaşa başvurduğumda Meşhur cümleyi kurdu “Boğaz Kelebeği Temizlenecek”!

Tamam diyerek her zamanki ustama götürüp gerekli temizliği yaptırdım.

İlk iki gün boyunca sorun yaşamadım tam sorun çözüldü diye sevinirken problem aralıklarla devam etmeye başladı.
Tekrar Montajı yapan arkadaşa gidip “Boğaz Kelebeği” değilmiş dedim. Yine kontrollerini yaptı 30 dk boyunca test ettik ve ilginçtir hiç problem yapmadı. Yaparsa da diyerek ekledi;
-akışmetre
-debimetre
-santimetre
-milimetre
-sensörmetre
-metre oğlu metre yüzünden olabilir!!

Sonuç: Şahsım olarak hala sorunun LPG kitinden olduğunu düşünüyorum. Periyodik bakım yaklaştığı için yetkili servise gidip isimleri “metre” ve “sensörü” le biten tüm donanımı kontrol ettireceğim. benzeri bir poblem yaşayan ve çözen veya fikir veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Bu arada aracımdan çok memnunum bu yüzden sonuna kadar savaşcağım.

Kullanıcı avatarı
DABILYU
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Primera
Meslek: MALİ MÜŞAVİR

Re: Primera 2.0 Elegance LPG tekleme problemi

Mesajgönderen DABILYU » 14 Oca 2013, 15:31

Poblem Çözüldü;

LPG enjektörleri arızalı çıktı. Yenisi takıldı tekrar bozuldu.
Yine yenisi takıldı şimdilik problem yok.

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 37 misafir

oto anahtarı