2001 nissan stop sorunu

(N15) (N16) Nissan Almera
Kullanıcı avatarı
comolokko
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: serbest

Re: 2001 nissan stop sorunu

Mesajgönderen comolokko » 24 Mar 2014, 14:10

yakıt tüketiminiz ş.içi ve ş.dışı aşağı yukarı aynıysa debimetreden olabilir.ona da bi dikkat edin.

Kullanıcı avatarı
comolokko
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: serbest

Mesajgönderen comolokko » 24 Mar 2014, 14:12

yakıt tüketiminiz ş.içi ve ş.dışı aşağı yukarı aynıysa debimetreden olabilir.ona da bi dikkat edin.Corsa aracımda dediğiniz gibi ısınana kadar bi devir düzensizliği vardı ışıklarda falan stop ediyordu ölçüm yaptım sonuçlar aynı gibi çıktı debimetreyi değiştirince düzelmişti.

Kullanıcı avatarı
05ibrahim
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Öğretmen

Mesajgönderen 05ibrahim » 15 Eki 2014, 17:14

Arkadaşlar arabayı Samsun daki nissan yetkili servise götürdüm Biraz geç oldu ama cv valfinden su kaçmış bu suda beyne ulaşmış beyin yanmış 5700 tl masraf çıkardılar çıkma beyinleri Valf bulmam gerek satanda bunu böyle satıyor yazıklar olsun insanlık kalmamış arabayı arızalı arızalı satışlar bize ben olsam sa tamam böyle saymakla yaptırmak gerek nasip kader ne diyelim moralim eksi biriyim. .Saygılar yorum fikir veren tüm arkadaşlara teşekkürlerimi bir borç bilirim.

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Otomobil: Primera
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 18 Eki 2014, 00:46

geçmiş olsun arkadaşım, bir kaç yıl önce usta satıcı ayakçı üçgeninde böyle bir kumpasa bende gelmiştim. 4823 tl masrafım+1568 tl zararım ile toplam 6391 tl zarar ile o arabadan kurtuldum. Üzülmeyin Allah yarına bırakır yanına asla bırakmaz. Allah canınızı sağ etsin. sizden çıkacak varmış varsın böyle çıksın.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 18 Eki 2014, 00:47

05ibrahim yazdı:Arkadaşlar arabayı Samsun daki nissan yetkili servise götürdüm Biraz geç oldu ama cv valfinden su kaçmış bu suda beyne ulaşmış beyin yanmış 5700 tl masraf çıkardılar çıkma beyinleri Valf bulmam gerek satanda bunu böyle satıyor yazıklar olsun insanlık kalmamış arabayı arızalı arızalı satışlar bize ben olsam sa tamam böyle saymakla yaptırmak gerek nasip kader ne diyelim moralim eksi biriyim. .Saygılar yorum fikir veren tüm arkadaşlara teşekkürlerimi bir borç bilirim.

ayrıca hiç akla gelmeyecek bir yerden yapmış arızayı çokta şaşırdım. Allah yardımcınız olsun.

Kullanıcı avatarı
05ibrahim
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen 05ibrahim » 20 Eki 2014, 01:33

Yanlız bu beyin elektronik degil mi bu gaz kelebeği nin altındaki AAC valfinden su neden beyne gitsin ilginç bu Valf Rolanti devrini ayarlıyor bu beynin arızalı olup olmadıgı bildigimiz elektronik çiler anlamaz mı acaba

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Patrol
Meslek: otomotiv

Mesajgönderen etap nissan » 24 Eki 2014, 21:48

Beyne su gitmiyor ac valfine giderek kısa devre yaptırıyor buda beynin içindeki 2 adet mosfeti yakıyor değiştirilirse beyinde sorun kalmaz fakat ac valfini değiştirmeniz gerekir.mosfetin numarası STA509A.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 25 Eki 2014, 00:04

sonuç olarak debimetre olmadığı gibi kimsenin aklına gelmeyecek bir arızaymış, demekki yanlış yönlendirme yokmuş değilmi.

Kullanıcı avatarı
05ibrahim
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen 05ibrahim » 25 Eki 2014, 20:58

etap nissan yazdı:Beyne su gitmiyor ac valfine giderek kısa devre yaptırıyor buda beynin içindeki 2 adet mosfeti yakıyor değiştirilirse beyinde sorun kalmaz fakat ac valfini değiştirmeniz gerekir.mosfetin numarası STA509A.

Arkadaşım haklısınız beyni çıkardık dediginiz gibi mosfet yanmış biri gitmiş sanırım oda bariz gözüküyor Resim olarak eklentide ekledim halledicem inşallah siz bu mosfedi nereden bulabilecegimi biliyormusunuz Amasya da birkaç elektonikçiye götürdüm bualarda bunu bulamassın dediler Valfi de bi sitede 20 küsür dolara buldum.Arkaldaşlar forum yönetilerinede ilgi gösteren tüm arkadaşlarada teşekkür ederim Amasyadan Saygılar

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 25 Eki 2014, 21:51

www.ozkulelektronik.com dan sorun bi. Varsa yollamalarını isteyin.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen etap nissan » 25 Eki 2014, 21:52

spoilerci_modifiye yazdı:sonuç olarak debimetre olmadığı gibi kimsenin aklına gelmeyecek bir arızaymış, demekki yanlış yönlendirme yokmuş değilmi.

rölanti valfini kontrol ettirin dedim AC valfinin diğer ismi rölanti valfidir.Hala aynısını söylüyorum bilmediğiniz konularda yorum yapmayın.yanlış yönlendirmeyin,sizin her yönlendirmeniz birilerinin cebinden fazla para çıkmasına neden oluyor.Mosfetin kodunu ezberleyecek kadar biliyorsam aynı arızadan defalarca başıma gelmiştir.Yeterki arızanın belirtilerini bana düzgün anlatın bir şekilde sorunlarınızı çözeriz.Hocam bunu size hitaben değil genel amaçlı olarak yazdım.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen etap nissan » 25 Eki 2014, 21:54

05ibrahim yazdı:
etap nissan yazdı:Beyne su gitmiyor ac valfine giderek kısa devre yaptırıyor buda beynin içindeki 2 adet mosfeti yakıyor değiştirilirse beyinde sorun kalmaz fakat ac valfini değiştirmeniz gerekir.mosfetin numarası STA509A.

Arkadaşım haklısınız beyni çıkardık dediginiz gibi mosfet yanmış biri gitmiş sanırım oda bariz gözüküyor Resim olarak eklentide ekledim halledicem inşallah siz bu mosfedi nereden bulabilecegimi biliyormusunuz Amasya da birkaç elektonikçiye götürdüm bualarda bunu bulamassın dediler Valfi de bi sitede 20 küsür dolara buldum.Arkaldaşlar forum yönetilerinede ilgi gösteren tüm arkadaşlarada teşekkür ederim Amasyadan Saygılar

Bir tanesi yanıksa bende 1 tane var tel ile ulaşın adres verin göndereyim.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

“Nissan Almera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir

oto anahtarı