Motor arıza lambası

(N15) (N16) Nissan Almera
Kullanıcı avatarı
enveravci
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Almera
Meslek: teknisyen

Motor arıza lambası

Mesajgönderen enveravci » 03 Ara 2014, 22:55

Merhaba arkadaşlar. ben başım dan gecenleri anlatmak istedim. Aracimda tekleme sorunu vardı.Sonra motor ariza lambasi yandi. Cihaza bagladigimda p0303 "3.silindir hatali" kodunu okudu. Sildim. Once bujileri değiştim. Uzerinde bosch vardi. Siteden okudugum tavsiyeler uzerine ngk ile degistirdim. 4 adet 50 tl. Buji degisimi sirasinda 3. Silindir bobiniyle 4. Silindir bobinini yer değiştim. Ve arac bir süre sonra tekrar lamba yaktı. Tekrar cihaza bagladim. Bu kez 4. Silindir hatasi verdi. Yarın bobini degistirecem. Fiyatida 125 tl. Herkese kazasız ve arızasız gunler. :D

Kullanıcı avatarı
ugurlubocegim
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: kamu personel
İletişim:

Re: Motor arıza lambası

Mesajgönderen ugurlubocegim » 03 Ara 2014, 23:14

Merabalar:
Üstat arabanız heralde almera hangi model olduğunu yazmamışsınız fakat bujileri NGK olarak değiştirmeniz isabetli olmuş.Bobinleri fiyat yazmışsınız fakat marka yazmamışsınız,umarım onlarıda NGK yaparsınız.Değişim yaptıktan sonra görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.Hayırlı akşamlar.

Kullanıcı avatarı
enveravci
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: teknisyen

Mesajgönderen enveravci » 03 Ara 2014, 23:55

2004 tekna benzinli aracim. Yarin alicam bobini. Uzerindekilerin markasina bakmadim. Tek değişim yapicak oldugumdan ayni marka olmasina dikkat edeceğim. tavsiyeniz icin teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
ugurlubocegim
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: kamu personel
İletişim:

Mesajgönderen ugurlubocegim » 04 Ara 2014, 00:11

Aynı model araçtan bendede var,değişimden sonra görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

“Nissan Almera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

oto anahtarı