Şanzıman

(N15) (N16) Nissan Almera
Kullanıcı avatarı
kubat
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: Bilişim

Şanzıman

Mesajgönderen kubat » 09 Eki 2014, 08:47

gene bir sorun ve gene ben :E

bakım işlerini ve baskı balata değişimi,ni yaptırdıktan sonra aracı teslim almaya gittiğimde ilk sürüşte özellikle geri vites geçme titreme sorununun tam geçmediğini gördüm. usta şanzıman dişlilerini açıp bakmamız gerek bayram geçsin tekrar getir dedi. Ama geri vitese geçmiyordu araba durumu fena idi.

Ben ustanın dediği gibi gezdim bayram bununla. Bayramın 3. günü akşamına kadar. Sonra çekiçi ile gezdi araba biraz. Arabanın çekici üstünde görüntüsü çok çekici değil onu da belirteyim.

Şanzımandan gelen seslerden sonra araba hareket etmedi. Şanzımanı patlatmışsın dedi usta. Değişime gideceğiz.

ŞAnzımanın yenisinin fiyatı kaldırabileceğim kadar değil, çıkma bir şanzıman arıyorum ama temiz tabi. Bakalım sizin de bilginiz varsa her türlü yardıma açığım.

Şimdiden teşekkürler. :)

Kullanıcı avatarı
ugurlubocegim
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: kamu personel
İletişim:

Re: Şanzıman

Mesajgönderen ugurlubocegim » 09 Eki 2014, 21:44

Değerli kardeşim;
İlk önce büyük geçmiş olsun derim,araç kullanan herkesin karşılaşacağı sorunlardan bitaneside senin başına gelmiş.Kardeşim çıkmacılar eski şanzumanı ne olursa olsun alırlar ona görede1500-2500tl fiyat verirler.Benim size tavsiyem ,şanzumancılardan toplanmış olanı değilde araç üzerinden söküleni almanız olacaktır.Nerede ikamet ediyosunuz bilmiyorum fakat bu işleri İSTANBUL,KONYA,BURSA MERSİN,ANKARA ,İZMİR gibi şehirlerden ARAŞTIRMANIZ GEREKİR.Toplama şanzumanada çok iyi bildigin ve garanti verebilen yerden bak derim.Dört adet rulman bulunur,orjinal servis 450 tl fiyat verirken yan sanayisi 180-200 tl fiyat verir.Örnek olarak verdim.İŞçilik hariç.Araştırmanı çok iyi yapmanı tavsiye ederim.Aceleci davranma,Kazalı arabaları, hurdaya ayrılmış veya parçalananları takip et.Birde arabanın modelini yazmamışsın ama P12 pirimeralarında şanzumanları 2004-20008 almera ile aynı bilgin olsun ararken kolaylık olur.Motorları 1.6 fakat şanzumanları aynı.Tekrar büyük geçmiş olsun,CENABI ALLAH yardımcın olsun.

http://static.nissan4u.com/epc_img/11791319390759.png
http://static.nissan4u.com/epc_img/11791495406718.png

Yukardaki linkler şanzumana ait inceleye bilirsin

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 10 Eki 2014, 11:22

onarım yaptırmak istersen usta konusunda yardımcı olabilirim.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
kubat
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Bilişim

Mesajgönderen kubat » 13 Eki 2014, 10:13

gerçekten faydalı bilgiler. ugurlubocegim(böyle yazınca da bir garip oldu :)) kesinlikle haklısın. diğer şehirleri bilmiyorum ama ankaradayım ben zaten burada hurdacılara baktım 2000-2500 civarı diyorlar çıkmasına. tamir yoluna gitmek ise 1500 bu fiyat bile bana çok ama tamir konusu içime sinmiyor. düzgün bir çıkma bulmayı umuyorum. bu arada mersinden bir tanıdık bulduk ve ucuz bir fiyatla şanzımanı bulmayı umuyoruz. bugün yarın cevap gelecek. konya bursa konusunda henüz bir araştırma yapamadım ama konyada nissan çok onu biliyorum bir tanıdıklara sorayım düşünemedim onu da. yatıyor araç şimdi. talihim yok zaten benim biliyorum kısmet diyelim. en azından bundan sonrası için bir kaç sene masraf etmek istemem araca çünkü bir ay içinde 3 bin lira masraf etmiş olacağım ki hiç ummazdım. gene de araçtan soğumadım. bilemiyorum çok üst üste geldi. ha bu arada 2004 model tekna almera aracım.

felixcrail onarım konusunda pek istekli değilim. sen nasıl ederdin? sence onarmak mı daha mantıklı? fiyat ve garanti konusunda fikrin nedir?

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Otomobil: Primera
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 13 Eki 2014, 11:02

NİSSAN ORJİNAL, İTHAL VE ORJİNAL ÇIKMA YEDEK PARÇA SATIŞ NOKTASI.
Mesaj ve telefonlarınız özenle cevaplandırılır, belirtilen dakikada geri dönüş yapılır.

NİSSAN MARKA ARAÇLAR İÇİN ORJİNAL, ÇIKMA, YAN SANAYİ, SIFIR, İKİNCİ EL YEDEK PARÇA BULUNUR.
SİPARİŞLERİNİZ HAKKINDA :
* Lütfen sipariş vermek istediğiniz ürünün stok durumunu sorarak teyit ediniz.
* Türkiye’nin her yerine kargo ile parça gönderilir.
* Siparişleriniz en geç bir (1) gün içerisinde kargoya verilir ve en kısa sürede elinize geçmesi sağlanır.

Adres : 5037 Sokak No: 24 2.Sanayi Sitesi - Çamdibi - Bornova - İZMİR
TELEFON: 0232 438 63 83 - 0535 220 40 16

bu arkadaşla görüştünüzmü, kendisi izmir de faaliyet gösterir yardımcı olur. olmazsa konyadan yardımcı olalım
aracınızın marka ve modeli tam olarak nedir. otomatik mi manuel mi

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
Yüksel
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Yüksel » 24 Haz 2019, 13:15

FelixCrail yazdı:onarım yaptırmak istersen usta konusunda yardımcı olabilirim.

Selam bir konuda yardımınıza ihtiyacım var Nissan 2005 benzinli şanzıman difransel dagıtmış bunun şanzımanını deyiştirmekmi lazım yoksa tamir olurmu acaba şimdiden teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
Yüksel
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Yüksel » 24 Haz 2019, 13:21

Tamiri nekar olur acaba bide ustasını nerden bulabilir ben ist dayım

Kullanıcı avatarı
mutlu19
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: öğretmen

Mesajgönderen mutlu19 » 26 Eki 2019, 16:29

Arabam 2001 Nissan Almera 1.6 tam otomatik. 3 yıldır bende. 278 binde. Kazasız temiz bir araba. Yenilerde şanzıman problemi verdi. 1. viteste çok belirgin olmak üzere 2. viteste de vuruntulu şekilde geçiş yapıyor. Bir otomatik şanzıman ustasına gösterdim.
"Beyinden yapıyor, motorla aynı anda hareket edemediğinden vites atmada geç kalıyor ve vuruntu yapıyor. Kilometresi yüksek olduğu için komple şanzıman değişimi yapmakta fayda var. İleride başka arızalar da verecektir. Elimde hazır şanzıman var. 7.500 TLye yaparım." dedi.
Bu konuda uzman birisi cevap yazabilir mi? Yönlendireceğiniz usta var mı? İstanbul Maltepe'deyim. Selamlar.

Kullanıcı avatarı
muratdondu
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: reklamcı

Mesajgönderen muratdondu » 02 Kas 2019, 12:09

MERHABA ARKADAŞLAR
2000 model 1,5 luxury nissan arabamın şanzımanından ses geliyordu helikopter pervanesi gibi ses tamircime götürdüm ustam şanzıman direk bilyasında sıkıntı var dedi..bana tavsiyesi çıkma şanzıman bulalım hiiiiiç bunla uğraşmayalım dedi... siz ustalardan fikir almak isterim ne yapmalıyım...elinde temiz çıkma şanzıman olan varsa bir görüşelim isterim...

“Nissan Almera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

oto anahtarı