Almera tekna çekiş problemi

(N15) (N16) Nissan Almera
Kullanıcı avatarı
wallace22
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: Mühendis

Almera tekna çekiş problemi

Mesajgönderen wallace22 » 04 Şub 2015, 00:26

Merhaba değerli forum sakinleri,

Aranıza yeni takıldım. Yaklasik 5 yıldan beri Almera kullanicisiyim. Aracın 2. Sahibiyim. Genel anlamda aractan memnunum. Geride kalan 5 yilda geçen 70.000 km de fren balataları, akü değişimi ve debriyaj baskı & balatasi dışında degistirdigim parça olmadı. Araç herhangi bir ariza da yapmadı. Ancak 2 hafta önce araçta 2500 devirde 5. Viteste 90 km duzeyinde seyrederken gaza basıp hızlanmak isterken araç hizlnmadi. Tam aksine vitesi düşürmek zorunda kaldım ve araçtan ses gelmeye başladı. Bu sorunla yaklasik Bir hafta araci kullanmak zorunda kaldım. Geçen haftasonu Çorlu da Sanayi de ki Celal usta ya gösterdim. Hava Filtresi nin borusunu temizledi. Borunun yanında elektronik kıl kadar ince sensör olduğunu ve bu sensör yardimiyla yakıt ayarı yapıldığını belirtti. Yaptığım deneme de bir problem yaşamadım ancak 2 sabahtan beri işe giderken 3-5 aynı sorunu yaşıyorum. Araç rampada iyi çekmiyor. Yakıt tüketimi 6 lt den 7.5 lt duzeyine çıktı.

Sizce sorun tam olarak nerededir. Nasıl bir yol izlemeyelim.

Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Patrol
Meslek: otomotiv

Re: Almera tekna çekiş problemi

Mesajgönderen etap nissan » 04 Şub 2015, 23:43

hava filitresinin yanındaki sensörü degiştirin.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
wallace22
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: Mühendis

Re: Almera tekna çekiş problemi

Mesajgönderen wallace22 » 28 Şub 2015, 13:55

Merhaba,

Problemi çözdük. Fren merkezindeki piston un oksit yapmasi nedeniyle tekerlek dönmekte zorlandığı için araç normal şekilde gitmiyormus.

Çorlu Yalcin otomotiv de usta pistonu çıkarıp üzerindeki capagi temizledi, fren balatalarini yeniledi.

Çok şükür sorunu hallettik.

“Nissan Almera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

oto anahtarı