Almeramda Gostergeler Bozuldu !

(N15) (N16) Nissan Almera
Kullanıcı avatarı
ERNCNR
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Almera
Meslek:

Almeramda Gostergeler Bozuldu !

Mesajgönderen ERNCNR » 04 May 2015, 11:48

Merhaba arkadaşlar.Geçen gün aracımı çalıştırdığımda gösterge ışıkları yanmadı ve göstergelerde çalışmadı.Arada bir gidip geliyor fakat çoğunlukla göstergeler çalışmıyor.Sigortalara baktırdım sigorta giriş çıkışında sorun yok dedi usta.Paneli söküp arkaya bakmak lazım ayrıntılı şekilde dedi.Bende size sorup öyle yaptırmaya karar verdim belki sorunun çözümü basittir diye.Eğer bir bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.iyi forumlar...

Kullanıcı avatarı
ERNCNR
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Re: Almeramda Gostergeler Bozuldu !

Mesajgönderen ERNCNR » 19 Eki 2015, 21:13

Arkadaşlar aradan bayağı zaman geçti fakat bir türlü çaresini bulamadım.Nissan servisine götürdüm komple elektronik aksama bakmak lazım çok zaman alır felan dediler.Bi yolu varsa söylerseniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Otomobil: Primera
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 20 Eki 2015, 08:58

bu geçen zaman içerisinde herhangi bir şey yaptırdınız mı?

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
ERNCNR
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen ERNCNR » 20 Eki 2015, 20:08

spoilerci yazdı:bu geçen zaman içerisinde herhangi bir şey yaptırdınız mı?

Hayır yaptırmadım hocam.Bi ara gelip gidiyordu göstergeler son 1 haftadır hiç gelmiyor.En az 2-3 elektrikçiye gösterdim biz anlamayız felan dediler.Biride komple göstergeyi söküp kartlara sisteme bakmak lazım dedi ve oda ogün yoğun olduğunu söyledi 1 hafta sonra gelmemi söyledi.Bende meşgul olduğumdan dolayı gidemedim.Fakat basit bi yolu varsa hiç gitmeye gerek yok diye buradan çözüm arıyorum çünkü çoğu elektrikçi 150-200 tl den ağzını açıyor bir gösterge sorunu için.

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Otomobil: Primera
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 20 Eki 2015, 20:23

arkadaşım sizin sorununuz kablo veya soketler ile ilgili. arar sıra gelip gitmesi onu gösteriyor. elektrikli veya elektronik sistemlerdeki parçalar arıza yaparsa o andan itibaren hizmet vermeyi keser. sizin sıkıntını iletim hatları ile ilgili. sökmesi arızayı bulması sıkıntılı ve uzun sürecek bir iş 150-200 demeleri normal. burada da fiyatlar o civarlarda. bizimkilerde sadece sök geri tak derseniz 100 tl ye söküp takıyorlar. ayrıca kendinizin yapabileceği bir şey değildir. kendiniz söküp parçalayacak geri toplayacak imkan ve zamanınız varsa olabilir. arıza durumuna ve harcanan zamana göre de değişikli gösterir. hangi şehirdesiniz.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
MÜNÜRB
Platin Üye
Platin Üye
Meslek: memur
İletişim:

Mesajgönderen MÜNÜRB » 21 Eki 2015, 11:34

aküden araca akım geçişlerinide bi kontrol ettirin ölçüm yapsınlar küçük bir ihtimal başka markalarda bu tip bir sorun duymuştum herhangi bir kablodaki temassızlık bile bu duruma sebep olabilir tesisatın ve panelin kontrolü gerekebilir uzun bir kontrol aşaması gerekebilir ihmal etmeyiniz bence

münür bingöl
34ZPT24
silivri/istanbul
almera tekna
1.5 2008

Kullanıcı avatarı
comolokko
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: serbest

Mesajgönderen comolokko » 21 Eki 2015, 12:04

Gösterge paneli bozulmuştur.Bi arkadaşın golf tede aynı sorun vardı çıkma 300 yada 350 tl ye getirtmişti(orjinali 1600tl).km 140.000 di şimdi 90.000 oldu.o yüzden eskiyi saklıyor.Bursa ya almera bakmaya gittiğimde gösterge bozuldu değiştirdim eskisi bagajda demişti ama araba çok hor kullanıldığı için almamıştım.Servis garanti verirse sorun göstergeden diye değiştirirsiniz.

Kullanıcı avatarı
ahıskalı
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: Elektronik

Mesajgönderen ahıskalı » 21 Eki 2015, 17:05

Nerede ikamet ettiğinizi göremedim İstanbul ise eğer, arkadaşımında başına gelmişti (Primera -Tekna) düşük malıyete halletti ustanın adersini alır size veririm

Kullanıcı avatarı
ERNCNR
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen ERNCNR » 21 Eki 2015, 18:42

ahıskalı yazdı:Nerede ikamet ettiğinizi göremedim İstanbul ise eğer, arkadaşımında başına gelmişti (Primera -Tekna) düşük malıyete halletti ustanın adersini alır size veririm

Ankara'dayım hocam ne yazıkki.Ne işlemi yaptırdı acaba arkadaşınız.Bugün götürdüm aracı bi elektrikçiye söktü gösterge panelini lehimledi ayarlarını felan yaptı taktı çalıştı tam çıktım eve gidiyorum benzinciye uğradım benzini aldım kontağı bi açtım tekrar gitmiş.Yine gittim söktü baktı tekrar taktı teyp kodu varsa aküyü sökücem dedi teyp kodu olmadığından söktürmedim.Tekrar çalıştı yine eve giderken bozuldu.Artık son çare aküyü söktürmek olacak heralde ama teyp kodunu nasıl halledicem bilmiyorum.

Kullanıcı avatarı
ERNCNR
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen ERNCNR » 21 Eki 2015, 18:45

spoilerci yazdı:arkadaşım sizin sorununuz kablo veya soketler ile ilgili. arar sıra gelip gitmesi onu gösteriyor. elektrikli veya elektronik sistemlerdeki parçalar arıza yaparsa o andan itibaren hizmet vermeyi keser. sizin sıkıntını iletim hatları ile ilgili. sökmesi arızayı bulması sıkıntılı ve uzun sürecek bir iş 150-200 demeleri normal. burada da fiyatlar o civarlarda. bizimkilerde sadece sök geri tak derseniz 100 tl ye söküp takıyorlar. ayrıca kendinizin yapabileceği bir şey değildir. kendiniz söküp parçalayacak geri toplayacak imkan ve zamanınız varsa olabilir. arıza durumuna ve harcanan zamana göre de değişikli gösterir. hangi şehirdesiniz.

Bende öyle düşünüyorum ama bu dediğiniz sistemi komple kontrol edip tamir etme işi çok pahalı ve zaman alır hocam.

Kullanıcı avatarı
ozkanz
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen ozkanz » 29 May 2022, 23:02

Hocam 7 yıl olmuş ama arızayı ne yapmıştınız?

“Nissan Almera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

oto anahtarı