Nissan Almera almayı düşünüyorum yardımcı olurmusunuz?

(N15) (N16) Nissan Almera
Kullanıcı avatarı
mmr40
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Mesajgönderen mmr40 » 09 Kas 2012, 15:39

4 yıl boyunca 1997 opel vectra kullandım ve genel itibari ile memnundum. aracımı geçen yıl model yenilemek için sattım 1 yıldırda palio kullanıyorum. asıl amacım astra h almaktı ama nissan almera tekna modeli özellikle (2004 sonrası ) dikkatimi çekmeye başladı ama takdir edersiniz ki piyasa da bahsettiğim araçlar kadar çok olmaması ve direk kullanıcılarından bilgi almak için yardımınıza ihtiyaç duyuyorum. özellikle 1,5 tekna kullanan arkadaşlar görüşlerini yazarsa sevinirim şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
aresavas
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Primera
Meslek: IT Manager
İletişim:

Re: Nissan Almera almayı düşünüyorum yardımcı olurmusunuz?

Mesajgönderen aresavas » 09 Kas 2012, 21:42

Merhabalar, aramıza hoş geldiniz. Kendinizi yeni üyeler kısmında tanıtmanızı öncelikle rica ederiz.
Ayrıca gördüğüm kadarı ile aynı konuyu 2 kez açmışsınız.
Sorunuz ile ilgili olarak aşağıdaki konu başlığını incelemenizi öneririm.
İyi forumlar dilerim.

viewtopic.php?f=18&t=205

Your dream is my reality...

06 SH 055
Çankaya / ANKARA

Kullanıcı avatarı
GhettoParty
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:

Mesajgönderen GhettoParty » 09 Kas 2012, 23:01

foruma hoşgeldin arkadaşım

kuzeninde astra var 1.3 dizel ama araç benim 1.6 benzinliden fazla yakıyor resmen opelden soğudu benim aracımı kullandı nissana yöneldi :D

ayrıca şuan nissan primera 1.6 tekna benzinli kullanıyorum. bundan önce maalesef palio diye bir arabaya benzeyen birşey kullanmışım 4 tekeri olan bilmem anlatabildimmi ? :) :)

bir abim almera kullanıyordu tavsiye etti bakarken primera biraz daha hoşuma gitti o yüzden aldım ama sana tek kelimeyle şunu söylüyeyim iki marka arasında dağlar kadar fark var eğer almera alırsan ilk kullandığında bana hak vericeksin

Uğur DEMİR
16 BK 640
BURSA
NissaN PrimerA TeknA + WhiTe 2003
CLİO 4 1.2 modTOUCH 2013

Kullanıcı avatarı
umitcan
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: Elektronik Teknikeri

Mesajgönderen umitcan » 18 Kas 2012, 14:51

Selam paşam. Ben seat cordoba mı kia cerato mu derken... Bir gecede şansa tesadüfe gördüm ve ertesi gün aracı aldım.
Daha yeniyim. Uzun yol görmedim bu araçta.
Ama şunu söyleyeyim. Fiyatına göre fazlasıyla değer bir araç. Sessizliği konforu özellikleri ile on numara bir araç.
Ben biraz limitlerde denerim aracımı. 170 180 e kadar rahatça çıktım.İbre sonunu deneyecek zamanımda fırsatımda boş yolumda olmadı şimdilik.
Lastiklerim biraz eski benim ama 80 üstü ile viraja girdim. Çok sağlam döndü.Yol tutuşu iyi. Tekrar 80 civarı viraja girdim bu swefer abs yi devreye sokacak kadar frene asıldım. Lastiklerimden olsa gerek çok hafif savruldu. Ama hemen topladı veya topladım. Makaslarda gayet iyi. Alışma evresi temkinli davrandığımdan çok abartmıyorum. Tek olumsuz gördüğüm yan bir hızı belli etmemesi (temiz yolda), İki dikiz aynaları aracın bagaj sonunu göstermemesi. Yani çok net oalrak göstermiyor. Aynalar şaseye biraz yakın. O yüzden makas atacaksan sedan alma :)
Direksiyon sertliği hız orantısı çok iyi.
Dijital klima ve teyp paneli çok kullanışlı. Ön ve arka yolcular çin hem boy hem en olarak oldukça geniş bir araç. Ben sedan aldım bagajıda epeyce büyük...
Tork olark çok fazla birşey bekleme. Veya benim aracımda öyle. Nihayetinde 1,5 efendi bir araç. Ama 3000 4000 devir üstünde atikliği iyi denebilir.
Vites geçişleri sorunsuz. Fren tepkisi güzel. Yol tutuşu iyi. Ama çukur ve setleri biraz hissediyorum. Birde biraz rüzgar ve yol sesi alıyorum. Ama tabi linea veya kango daccia gibi değil....
gözlük yeri gizlenen bardaklıklar kullanım alanları saklama gözleri kol dayamalar üç adet tavan ışığı vs vs vs gibi birçok tekna özelliğide hakikaten arabada kendini bir uçağa sahipmişsin gibi hissettiriyor. İsmini duyduğunda insanlar one be derken aracı gördüklerinde ve bindiklerinde vay be diyorlar...
2001 modellerinin ncap testlerine baktığımda pekte başarılı olmadığını gördüm. Ama yeni kasadan ümitliyim. Hem kim sürekli 100 km hızla düz duvara vuruyorki? Emniyet kemerini tak gerisi Allah a kalmış.
Daha ruhsatımı almadım. o kadar yeni aracım. Ama çok sevidm. Radyosu biraz zayıf. onuda birşekilde halledersin. O paraya bu özellik tavsiye ederim hemde fazlkasıyla....

Kullanıcı avatarı
mmr40
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Mesajgönderen mmr40 » 22 Kas 2012, 14:51

umutcan bey teşekkürler ilginiz için. ben hb düşünüyorum aracı ayrıca sert süspansiyona yol tutuşunun iyi olduğu anlamına gelir ki vectra da kasislerde kendisini hissettiriyordu. ayrıca bi sorum daha bu araç pazarda (ankara) bi kaç haftadır gidiyorum hiç görmedim. ne sedan ne hb. yetkili serviste 2.el de yok ellerinde kolay kolayda gelmez dedi :) pazarda olmaması artımı eksimi bilmedim. velasıl kelam 2004 2005 hb tekna kafama yattı hayırlısı ile yakın bi zamanda kadar temizini bulup almayı düşünüyorum. sizin aracınız da şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız binin.

Kullanıcı avatarı
GhettoParty
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:

Mesajgönderen GhettoParty » 22 Kas 2012, 15:10

bence artı olarak bakabılırsın bu arabaların kullanıcıları zaten herhangi bir sebeb olmadan satma yanlısı olmadıgından ıkıncı elı pek goremezsın pazarlarda

Uğur DEMİR
16 BK 640
BURSA
CLİO 4 1.2 modTOUCH 2013

Kullanıcı avatarı
aresavas
Gold Üye
Gold Üye
İletişim:

Mesajgönderen aresavas » 22 Kas 2012, 15:44

mmr40 yazdı:umutcan bey teşekkürler ilginiz için. ben hb düşünüyorum aracı ayrıca sert süspansiyona yol tutuşunun iyi olduğu anlamına gelir ki vectra da kasislerde kendisini hissettiriyordu. ayrıca bi sorum daha bu araç pazarda (ankara) bi kaç haftadır gidiyorum hiç görmedim. ne sedan ne hb. yetkili serviste 2.el de yok ellerinde kolay kolayda gelmez dedi :) pazarda olmaması artımı eksimi bilmedim. velasıl kelam 2004 2005 hb tekna kafama yattı hayırlısı ile yakın bi zamanda kadar temizini bulup almayı düşünüyorum. sizin aracınız da şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız binin.

Ben kendi aracımı satıp Qashqai almayı düşünüyorum ama felixcrail izin vermiyor :) Ne Almera ne de primera sanıldığı gibi elde kalacak araçlar değil eğer vuruk kırık döküğü yoksa. Fiyatına göre 2 gömlek üst bir araç.

06 SH 055
Çankaya / ANKARA

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 22 Kas 2012, 16:52

Vay arkadas suclu olduk iyi mi :)

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
aresavas
Gold Üye
Gold Üye
İletişim:

Mesajgönderen aresavas » 22 Kas 2012, 16:54

Suç olur mu hiç :) nazire yapıyorum , iyi ki de caydırmışsın senin sayende arabamı daha çok sevmeye başladım :D

06 SH 055
Çankaya / ANKARA

Kullanıcı avatarı
GhettoParty
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:

Mesajgönderen GhettoParty » 22 Kas 2012, 16:57

o konuda savas abiye katılıyorum arabayı satmaktan döndüm sayılır ömer abi sayesinde şimdi fazlasıyla memnunum :))

thanks my brothers ;)

Uğur DEMİR
16 BK 640
BURSA
CLİO 4 1.2 modTOUCH 2013

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 22 Kas 2012, 18:48

Bir almera sahibi primeraya gecebilir ama primera sahibi kolay kolay primeradan vazgecemez bence. Arac alacaklar almera ile ise baslayip maddi durumu olunca almeraya gecebilir bence. Almera da albenisi olan bir arac

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
GhettoParty
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:

Mesajgönderen GhettoParty » 22 Kas 2012, 19:34

primera olucak sanırım ömer abi sonu :)

Uğur DEMİR
16 BK 640
BURSA
CLİO 4 1.2 modTOUCH 2013

“Nissan Almera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 2 misafir

oto anahtarı