Triger Seti ve Krank Mili Sensörü

(N15) (N16) Nissan Almera
Kullanıcı avatarı
ramkur42
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: Memur

Triger Seti ve Krank Mili Sensörü

Mesajgönderen ramkur42 » 03 Tem 2017, 09:50

Merhaba Arkadaşlar,

Bayramda Konyadan Ereğliye giderken Karapınar ilçesi girişinde (rampada) 140km/s hızla giderken aniden sanki aracı birisi tutup bırakmışcasına silkeleme yaptı. Ardından ne kadar basarsam basayım 90km/s ve 2500 devir geçmedi. Şehir içinde ışıklarda arabayı kaldırmakta çok zorlandım. Gaz almıyordu araba. Daha sonraki 2 gün sorunsuz çalıştı, 3. gün dönüşte yine aynı sorun oldu. Konyada özel bir servise gittim. Bilgisayar Krank Mili Sensör hatası ve Triger hatası verdi, Krank Mili Sensörü değiştikten sonra Oksijen Sensörü hatası ve Triger hatası vermeye başladı. Usta Triger değişmeden hatayı tam olarak tespit edemeyiz dedi. Sizlerin bu konuda fikirleriniz nedir acaba? Triger seti değiştiren varmıdır, nereden temin edebilirim, uyumlu markalar varmıdır? Fikirlerinizi bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler...

Kullanıcı avatarı
krmpksy
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: memur

Re: Triger Seti ve Krank Mili Sensörü

Mesajgönderen krmpksy » 04 Tem 2017, 11:04

Araç kaç Km'de Triger setinden kaynaklı olduğunu düşünmüyorum krankta sorun olabilir sensörü değiştirdiklerinde krankı kontrol ettiler mi ?

Kullanıcı avatarı
ramkur42
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen ramkur42 » 04 Tem 2017, 16:32

Aracım 160.000 km. Krank değiştikten sonra tekrar bilgisayar bağladıklarında oksijen sensörü hatası vermeye başladı. Oksijen hatasını daha önce vermiyordu. Haricinde başka bir kontrol yapılmadı. Kütahyada sürekli gittiğim motor ustasıda sorunun triger zincirinden olduğunu, krankın kolay kolay arızalanmayacağını söyledi. Bugün İstanbuldan triger seti siparişi verdim. Triger değiştikten sonra sensörlerin arıza verip vermediğine bakacağız.

Kullanıcı avatarı
ramkur42
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen ramkur42 » 12 Tem 2017, 09:29

Dün triger seti komple değişti. Bilgisayarlı testlerde sensörlerde herhangi bir arıza çıkmadı çok şukur. Arabada çok bariz bir rahatlama oldu fakat yol bilgisayarına göre yakıt tüketimi arttı (Daha önce 7lt/100km civarı iken şimdi 9lt/100km). Usta aracın uzun süre rölantide çalıştığından artmış olabileceğini, 1-2 güne kadar düzeleceğini söyledi. Hafta sonu şehir dışına çıkacağım, dönüşte gözlemlerimi tekrar yazarım inş.

Kullanıcı avatarı
bulentdemir
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: işletmeci

Mesajgönderen bulentdemir » 16 Eyl 2017, 02:59

Selamlar.triger seti hangi marka kullandınız ?
Fiyatı konusunda bilgi verirseniz sevinirim.

“Nissan Almera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 25 misafir

oto anahtarı