Almera 1.5 HB 3 kapı

(N15) (N16) Nissan Almera
Kullanıcı avatarı
ycengiz2000
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Almera
Meslek: emekli

Almera 1.5 HB 3 kapı

Mesajgönderen ycengiz2000 » 02 Oca 2013, 19:36

Arkadaşlar, merhaba;
15 gün önce Almera 1.5 HB 3 kapı araç aldım. Aracın ruhsatında 2006 Nissan Almera Yolcu nakli-Hususi geçmesine rağmen, bugün MTV yatırmak istedim, aracın cinsi kamyonet-kapalı kasa gözüküyor, vergi 2 kat fazla çıkıyor. Nissan'ın bu modelinde van türü varmı? Bilen varsa lütfen paylaşsın. Trafik tescili İzmir Narlıdere'de yaptırmıştım (15 gün önce) problem yoktu, İlk tescil yeri Çeşme trafik tescili telefonla aradım, ruhsatınız hatalı diyorlar. Soruşturduğumda van tipi almera olmadığını söylüyorlar, kime inanacağım.

Kullanıcı avatarı
karamurat33
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: almera doktoru

Re: Almera 1.5 HB 3 kapı

Mesajgönderen karamurat33 » 15 Oca 2013, 19:12

Ruhsat hatalı birader. Çeşme trafik doğru söylüyor.

Kullanıcı avatarı
aresavas
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Primera
Meslek: IT Manager
İletişim:

Re: Almera 1.5 HB 3 kapı

Mesajgönderen aresavas » 15 Oca 2013, 22:22

Tescili yaptırmış olduğunuz şubeye giderek araç dosyasında bulunan araç tip onay belgesini ilgili memurdan talep edin ve orada hususi binek araç yazısını kendisine gösterin.
Sonuçta kamyonet tipi herhangi bir Almera Türkiye'ye ithal edilmedi (Araç gümrükten alınma ve uygunluk belgesinde kamyonet yazıyorsa ayrı).
İşiniz ek bir yaprak değişimi ile çözülebilecek durumda ama bunu telefonla yapamazsınız. Çözüm ilgili trafik şubesinde..
Aracınızın muayene geçerlilik süresi de size ipucu verecektir. Eğer yılda 1 muayene yapılıyorsa geçerlilik süresi 1 yıl ise yani kamyonet tescillidir. Plakanızı veya şasi numaranızı özel mesaj olarak gönderirseniz ilgili sorgulamayı yapar ve doğru bilgiyi size ulaştırabilirim.

Your dream is my reality...

06 SH 055
Çankaya / ANKARA

“Nissan Almera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

oto anahtarı