Gaz kesme sorunu

(N15) (N16) Nissan Almera
Kullanıcı avatarı
Bst88
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Almera
Meslek: Muhasebe'

Gaz kesme sorunu

Mesajgönderen Bst88 » 01 Tem 2019, 18:19

Merhaba arkadaşlar

2004 1,5 tekna aracımda uzun süredir devam eden bi sorunum var yardımcı olursanız çok sevinirim
Yolda giderken 2000 devir altında gaz kesiyor tekliyor gaz kelebeğinden dediler temizlettim adaptasyon dediler yaptırdım yine düzelmedi 2000 üstünde çok yapmıyor şimdi gaz pedalı sensörü dediler bu konuda bilgisi olan varmıdır

Kullanıcı avatarı
Azem sefer
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: İsci

Re: Gaz kesme sorunu

Mesajgönderen Azem sefer » 18 May 2020, 13:02

Bende Buji yeni degistirmeme rağmen birebir çıkan bujiden aldım sorun giderilmesi Kocaeli Nissan servisinde Gökhan Buji yi değiştirdi ve düzeldi belki seninki de bujiden dir

Kullanıcı avatarı
thrryhnry
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: serbest meslek

Mesajgönderen thrryhnry » 26 Eyl 2021, 17:43

Aynı dert bende de var dün hava filtresini değiştirdim şu anda sorun yok ama ara sıra yaptığı için tekleme yı biraz daha test edeceğim bir de LPG ile kullananlar deponun dibindeki pis gaz da bunu yapabilir dikkatli olun
Sorun 1.5 ay sonra yeniden hortladı balata spreyi ile temizledim bakalım ne olacak ...sensör arızası da olabilir olmadı parçayı veya sensörü değiştirmek gerekebilir....

Kullanıcı avatarı
thrryhnry
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: serbest meslek

Mesajgönderen thrryhnry » 31 Ara 2021, 02:51

Sorun ara sıra hortluyor...devir almıyor ve motor lambası yanıp sönüyor araçta bariz bir titreme oluşuyor traktör gibi çalışıyor adeta özellikle yağışlı ve soğuk havalarda yapıyor yardımcı olabilecek varsa veya Gebze tuzla civarı usta tavsiyesinde bulunacak birisi varsa memnun olurum

“Nissan Almera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

oto anahtarı