ALmerA Alacağım Ama ?

(N15) (N16) Nissan Almera
Kullanıcı avatarı
thealmera
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Diğer
Meslek: Öğretmen

ALmerA Alacağım Ama ?

Mesajgönderen thealmera » 26 Oca 2013, 20:58

Arkadaşlar 20.000 TL param var ve sedan bir araç araştırırken,Almeralar dikkatimi çekti..
Sizce baş ağrıtır mı ?
Genel olarak araçların masrafları nedir ?
Bazı forumlarda yedek parçasının sıkıntılı olduğundan bahsetmişler..Küçük bir şehirde yaşıyorum,sorun olur mu ?
20.000 TL ile en çok kaç model ve donanımda Almera alayım,internetteki fiyatlar çok değişken..
Ve en can alıcı nokta:) LPG düşünmüyorum ve yılda 5000 km şehir için 5000 km şehir dışı yol yapıyorum,bu rakamlar maksimum..
yakıt tüketimi gerçekten nedir ? 10 litreleri bulur mu şehir içinde ?
Çok soru oldu affola,yardımcı olursanız sevinirim.

Kullanıcı avatarı
aresavas
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Primera
Meslek: IT Manager
İletişim:

Re: ALmerA Alacağım Ama ?

Mesajgönderen aresavas » 26 Oca 2013, 22:50

Almera , piyasada bulabileceğiniz en sorunsuz araçlardan biridir. En kötü ve hor kullanımlarda bile inatla dökülmeyecek ve sorun çıkarmayacak bir araçtır. Bir son kullanıcı eğer bakımlarını düzgün ve km sinde yaparsa çok ama çok uzun yıllar motor kaputunu bile açmadan aracı kullanabilir. Yedek parçayı 2ye ayırmak lazım, periyodik bakımlarda kullanılan yakıt , yağ, polen filtresi, baskı balata, disk , kayış vs... bunlar piyasadaki çoğu araçtan ucuz fiyatlıdır. Pahalı olan parçalar ise kabaca tabirle kasko kapsamında olabilecek parçalar, far, sinyal kolu, stop lambası , çamurluk , kaput vs... ki bunların da yan sanayi ve çıkmaları rahatlıkla bulunabilecek kadar yaygın artık. Bulunduğunuz ilde bulamasanız forumdan birçok arkadaşım rahatlıkla size temin edecektir. Kasko yaptırırsanız da bütün soru işaretlerinden kurtulmuş olursunuz. Tavsiye edilebilecek paket 1.5 Tekna paketidir. Temiz ve düşük km li bulabilirsiniz fiyatlar da değişken bahsettiğiniz rakama çok güzel bir araca sahip olabilirsiniz. gelelim can alıcı noktaya; yaptığınız km leri ben 1 ayda yapıyorum benzinle.. bence kesinlikle gereksiz olur LPG... 10 litreleri ancak motor ısınmadan örneğin sadece 2-3 km gidecekseniz ve soğukken basarsanız yakalarsınız. Normalde 8 litrelerde yakar bu yakıt uzun yolda 6,5 lara kadar düşebiliyor kullanıma göre. Çok cevap olmuştur umarım son olarak; Parası ve zamanı kıymetli olanlar Nissan alır... unutursunuz sanayinin yolunu ;)

Your dream is my reality...

06 SH 055
Çankaya / ANKARA

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Meslek: Filo Kiralama

ALmerA Alacağım Ama ?

Mesajgönderen FelixCrail » 26 Oca 2013, 23:27

Acelen yoksa 20.000 ye primera dusurmeye bak bence ( ben 13 subat 2012 de 20500tl ye denk dusurdum bi tane)

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
thealmera
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen thealmera » 27 Oca 2013, 14:08

aresavas yazdı:Almera , piyasada bulabileceğiniz en sorunsuz araçlardan biridir. En kötü ve hor kullanımlarda bile inatla dökülmeyecek ve sorun çıkarmayacak bir araçtır. Bir son kullanıcı eğer bakımlarını düzgün ve km sinde yaparsa çok ama çok uzun yıllar motor kaputunu bile açmadan aracı kullanabilir. Yedek parçayı 2ye ayırmak lazım, periyodik bakımlarda kullanılan yakıt , yağ, polen filtresi, baskı balata, disk , kayış vs... bunlar piyasadaki çoğu araçtan ucuz fiyatlıdır. Pahalı olan parçalar ise kabaca tabirle kasko kapsamında olabilecek parçalar, far, sinyal kolu, stop lambası , çamurluk , kaput vs... ki bunların da yan sanayi ve çıkmaları rahatlıkla bulunabilecek kadar yaygın artık. Bulunduğunuz ilde bulamasanız forumdan birçok arkadaşım rahatlıkla size temin edecektir. Kasko yaptırırsanız da bütün soru işaretlerinden kurtulmuş olursunuz. Tavsiye edilebilecek paket 1.5 Tekna paketidir. Temiz ve düşük km li bulabilirsiniz fiyatlar da değişken bahsettiğiniz rakama çok güzel bir araca sahip olabilirsiniz. gelelim can alıcı noktaya; yaptığınız km leri ben 1 ayda yapıyorum benzinle.. bence kesinlikle gereksiz olur LPG... 10 litreleri ancak motor ısınmadan örneğin sadece 2-3 km gidecekseniz ve soğukken basarsanız yakalarsınız. Normalde 8 litrelerde yakar bu yakıt uzun yolda 6,5 lara kadar düşebiliyor kullanıma göre. Çok cevap olmuştur umarım son olarak; Parası ve zamanı kıymetli olanlar Nissan alır... unutursunuz sanayinin yolunu ;)

cevabınız için teşekkürler..temiz bir almera bulmaya bakayım o zaman:)

Kullanıcı avatarı
thealmera
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen thealmera » 27 Oca 2013, 14:09

FelixCrail yazdı:Acelen yoksa 20.000 ye primera dusurmeye bak bence ( ben 13 subat 2012 de 20500tl ye denk dusurdum bi tane)

Primera nın tasarımını ve ön konsolunu çok beğenmiyorum..

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 27 Oca 2013, 14:28

o zaman hiç kafanı karıştırmayım almera al :)

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
umitcan
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: Elektronik Teknikeri

Mesajgönderen umitcan » 05 Şub 2013, 00:28

1,5 tekna var. Donanım on numara. Ve tüm donanım tam performansı sağlıyor.
Abs si reno clio gibi değil mesela. Yada ses sitemi....
Yol tutuşu ödüllü olan focusa kafa tutar.

Değerlendirmen gereken konu yol tutuşu için çapraz konan amortisörlerin aracı normalden biraz fazla sarsıyor olması ve motor sesini biraz içeriyue alıyor olması ki bu 3000 devir üstü için geçerli.
Diğer konularda arkadaşlar zaten bilgilendirme yapmış

Kullanıcı avatarı
karamurat33
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: almera doktoru

Mesajgönderen karamurat33 » 09 Şub 2013, 01:57

Evliysen primera al....

Kullanıcı avatarı
GhettoParty
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:

Mesajgönderen GhettoParty » 09 Şub 2013, 22:13

bende primera var Biraz modlu Bekarada gider :)

Uğur DEMİR
16 BK 640
BURSA
NissaN PrimerA TeknA + WhiTe 2003
CLİO 4 1.2 modTOUCH 2013

Kullanıcı avatarı
Muhammet Murat
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:
İletişim:

Mesajgönderen Muhammet Murat » 12 Şub 2013, 13:23

arkadaşlar primera ile teknanın arasındaki parça fiya farkı ne kadar arkadaşım teknanınki daha ucuz diye bi laf söyledide doğruluğu nedir

Muhammet Murat Üyel
07 YS 107
KONYA / ANIT
Primera Comfort 2001 (MAZİDE KALDI)

İKİ SANİYE SONRASINA GARANTİSİ OLMAYAN HAYATIMIZ İÇİN FIRILDAK OLMAYA GEREK YOK.

Kullanıcı avatarı
kubat
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Bilişim

Mesajgönderen kubat » 24 Nis 2014, 12:35

bu durumun sonucunu da merak ettim hacım nedir aldın mı almera? devamı gelmediğine göre cevap negatif sanırım :D

“Nissan Almera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

oto anahtarı