Navara Sorularım ?

(D40) (NP300) Navara
Kullanıcı avatarı
halojen
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Navara
Meslek: öğretmen

Navara Sorularım ?

Mesajgönderen halojen » 04 Eyl 2016, 12:01

Öncelikle herkese iyi günler,
Aracım 2009 4x2 SE Modeli. Sorularıma gelirsek;
1-Dijital Klima ekranına görüntü gelmiyor ve dolayısıyla klima devre dışı, alt taraftan yaz gününde sıcak hava ayaklara vurunca arabayı kullanması zor oluyor. Sorun neden kaynaklanabilir ?
2-6 lı cd yerine taktırabileceğim önerdiğiniz dokunmatik navigasyonlu müzik sistemi var mı ?
3-yakıt azaltmak ve performans artırmak için chip kullanan varsa hangi markadır ve memnuniyet derecesi nedir ?
4-Tepe için sis lambaları ( sağlamlık, montaj kolaylığı, arabaya yakışması ) tavsiyeniz var mıdır ?
5-Arabanın iç dikiz aynası üstünde tavanda duran gözlük muhafaza yeri içindeki sekman işlevini yitirdiği için süreli açık kalıyor, o parçayı bulmam mümkün mü?

Şimdiden teşekkürler, tecrübelirinizden istifade etmek güzel olacak. :XD

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Otomobil: Primera
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Re: Navara Sorularım ?

Mesajgönderen spoilerci » 04 Eyl 2016, 19:30

halojen yazdı:Öncelikle herkese iyi günler,
1-Dijital Klima ekranına görüntü gelmiyor ve dolayısıyla klima devre dışı, alt taraftan yaz gününde sıcak hava ayaklara vurunca arabayı kullanması zor oluyor. Sorun neden kaynaklanabilir ?
2-6 lı cd yerine taktırabileceğim önerdiğiniz dokunmatik navigasyonlu müzik sistemi var mı ?
3-yakıt azaltmak ve performans artırmak için chip kullanan varsa hangi markadır ve memnuniyet derecesi nedir ?
4-Tepe için sis lambaları ( sağlamlık, montaj kolaylığı, arabaya yakışması ) tavsiyeniz var mıdır ?
5-Arabanın iç dikiz aynası üstünde tavanda duran gözlük muhafaza yeri içindeki sekman işlevini yitirdiği için süreli açık kalıyor, o parçayı bulmam mümkün mü?

1- kablo kırığı veya sigorta gibi basit bir arızadır. iyi bir ustaya söktürüp baktırın, (iç donanımını bilmiyorum herhangibi modülile çalışıyorsa oda arızalı olabilir)
2-piyasada 600 tl den başlayan cihazlar var, marka isterseniz Sony 2000 tlyi bulur.
3-chip dedikleri arabanın yazılımını oynama işi uzak durun. aracın beygir gücü ile oynayıp güç artırıp yakıt azaltma esasına göre tasarlanmış bir uydurma iştir. aracın mekaniğine ciddi zararlar açar.
4-tepe için sisler yakışır elbette, estetik olarak yapacak birini bulursanız.
5- tabiki mümkündür. ama zor biraz. ben içine tükenmez kalem yayı gibi bir yay monte ettim onunla çektiriyorum, sıkıntı yok. yapabilirseniz işinizi görür

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
halojen
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: öğretmen

Mesajgönderen halojen » 06 Eyl 2016, 22:38

Teşekkür ederim :) Yayı nasıl bağladınız merak ettim doğrusu , ben paket lastiğini makasla kesip kısalttım düğümledim ve bununla iç kısımdaki sekmanı kıstırmaya uğraştım beceremedim.

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 06 Eyl 2016, 23:50

karşılıklı olarak, oyuncaklardan çıkan küçük vidalardan attım. vidaların kafalarına yayların uçlarını geçirip sıktım.

Kullanıcı avatarı
cazzcazzy
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Re: RE: Re: Navara Sorularım ?

Mesajgönderen cazzcazzy » 16 Eyl 2016, 22:04

spoilerci yazdı:[quote="halojen"]Öncelikle herkese iyi günler,

1- kablo kırığı veya sigorta gibi basit bir arızadır. iyi bir ustaya söktürüp baktırın, (iç donanımını bilmiyorum herhangibi modülile çalışıyorsa oda arızalı olabilir)
2-piyasada 600 tl den başlayan cihazlar var, marka isterseniz Sony 2000 tlyi bulur.
3-chip dedikleri arabanın yazılımını oynama işi uzak durun. aracın beygir gücü ile oynayıp güç artırıp yakıt azaltma esasına göre tasarlanmış bir uydurma iştir. aracın mekaniğine ciddi zararlar açar.
4-tepe için sisler yakışır elbette, estetik olarak yapacak birini bulursanız.
5- tabiki mümkündür. ama zor biraz. ben içine tükenmez kalem yayı gibi bir yay monte ettim onunla çektiriyorum, sıkıntı yok. yapabilirseniz işinizi görür[/quote]
Sevgili spoilerce chip in uydurma ve motora zarar bir durum oldugunu neye gore soyluyorsun ?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
cazzcazzy
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen cazzcazzy » 16 Eyl 2016, 22:09

Sevgili halojen,

Navaraya tam uyumlu( direksiyon kumanda fonksiyonlarini eksiksiz kullanabileceginiz) ve kaliteli benim bildigim 2 urun var.Biri Flyaudio digeri necvox.Fiyatlari yakin Flyaudio bir tik önde.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 18 Eyl 2016, 01:30

chip tuningte arbanın ECM/ECU üzerinde yazılımı oynanarak arabanın beygir gücü ile oynanıyor. normal sınırın üzerinde beygir üreten motor yürüyene zarar verir. akşehirde 1,6 motorlu arabaya 1,8 motordan çıkma beyin taktık bir ayda iki defa aks milini kırdı. fabrikada çalışan yüzlerce mühendisten daha iyisini bilen varsa bu işi biz yapalım araba üretelim.

Kullanıcı avatarı
cazzcazzy
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen cazzcazzy » 26 Kas 2016, 00:30

2009 model 180.000 km de navara, 2009 model 130.000km opel insignia, 2012 model c220 mercedes olmak üzere 3 araçta yaklaşık 1 yıldır kullanıyoruz. Olumsuz hiçbir Sey gormedim. Chip tuning in yaptığını mühendislerde yapıyor.

Aynı kasa aynı motorda araç paketine bağlı 2-3 farklı beygir/tork gücünde araç satıyorlar. Örneğin ınsignia nın aynı yıl ve model de aynı motorda hem 140 hem 163 beygiri.Yada aynı motor olan navaranın yıla bağlı 3 farkı motor gücüyle piyasaya çıkması tamamen yazılımla sağlanıyor.

Sent from my iPad using Tapatalk

Kullanıcı avatarı
sncrty
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: Mühendis

Mesajgönderen sncrty » 04 Ağu 2017, 15:25

aracımda tepe lambaları var çok şık duruyor ancak uzun yolda inanılmaz rüzgar sesi yapıyo bu nedenle sürekli sökmeyi düşünüyorum.
necvox marka teyp kullanıyorum çok memnunum direksiyondaki tüm fonksiyonları kullanabiliyorsun.
bence beygir yükseltmesinden önce fren mesafesi uzun olduğu için aracın firen mesafesinin azaltıp sonra yazılım attırın derin. gidişi güzel ama 144 beygirde bile duruşu zor.

Kullanıcı avatarı
COY
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Bilgisayar Prog

Mesajgönderen COY » 14 Eyl 2017, 22:06

halojen yazdı:Öncelikle herkese iyi günler,

Cevaplarim biraz gec ama birilerinin isine yarar belki.

2- yeni tip android esasli teyplere direksiyon tuslari entegre oluyor. 6 ay once 2.000 tl ye aldim.

3- yakit azaltmak icin gaz pedalinizi dengeli kullanin. Unutmayiniz altinizda 2 tonsan agir bir arac var. hizli kalkis icin gaza cok basarsaniz cok yakar, yavas yavas kalkis yapip yavas yavas hizlanirsanirsaniz az yakar. Araclarin beygir gucleri yazilim ile elbette degisir ancak araclarin mekanikleri yani sanziman/defransiyel grubu, arazi grubu, aks kafalari bir cok yeri tasarlandigi beygir gucune goredir. Yapacaginiz degisiklikleri buna gore dusunun. EGR iptali yapmayiniz. Ilk basta ise yarar gibi durur ama motorun calisma sicakligini arttiracagi icin zaman icerisinde hararet sorunlari yasayabilirsiniz. Tozlu ve sadece sehir ici kullaniyorsaniz hava filitrenizi 5.000 km de bir degistirin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

“Nissan Navara Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

oto anahtarı