X-trail Almayı Düşünenler!

(T30) (T31) X-TRAIL
Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Re: X-trail Almayı Düşünenler!

Mesajgönderen FelixCrail » 20 Eyl 2015, 23:00

Valla bizde bir adet xtrail var 2012. Aracı dağda taşta kullanıyorlar. Araca bi dünya masraf ettik hala da bişeyi çıkıyor. Şuan turbo hortumları ile ilgili sıkıntısı var. Araç 1 haftadır serviste yatıyor. O aracı düşündükçe primeradan vazgeçmem ben

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
gürsel karabay
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: X-Trail
Meslek: inşaat müh

Mesajgönderen gürsel karabay » 24 Eyl 2015, 12:07

Bende 2 adet x-trail var 2002 modelini eşim kullanıyor 2005 modelini ben kullanıyorum 3. x-trail aracı. Yani önceden de vardı bir tane. 250.000 km de motor yaptiriyorum bu kesin 200.000 km gibi eksoz katalizorleri değişiyor .Ayrıca benzin otomatigide isteyebilir .Bunun dışında sadece on takım tekerlek bilyasi kullanıma bağlı olarak arıza yapar.Gerisinde hiç biseyden korkma.Asfaltta virajlarda dikkatli ol makasa girme istediğin kadar dağa taşa vur. Tek eksiği araca uygun yükseltme kiti üretmemisler.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
bekece
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: musavir

Mesajgönderen bekece » 20 Ara 2015, 12:04

Merhabalar.
Bende x trail hakkında bilgim yoktu. Forumlarda okuyunca hemen hemn herkes çok memnun. Olumsuzluklari yok gibi... İyice heveslendim...
İyi forumlar..

Kullanıcı avatarı
katilaccent
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Diğer
Meslek: öğretmen

Mesajgönderen katilaccent » 24 Tem 2016, 00:43

OsmanŞimşek yazdı:Slm ben yeni 2002 model aldım çok memmunum ayrıca içerisinde bulunan göğüs gösterge vs her şey çok basit sökülüp takıla biliyor ledler çok basit sökülüyor hepsini resimledim o resimleri yayınlayacağım alan lara hayırlı olsun alacak olanlara tek tavsiyem x trail,dir. Ayrıca 2003 modeli iş arkadaşımda ( Santon'da) vardı. Ilk x-trail ile tanışmam sayesinde oldu. Gerek dış görünüm gerekse iç donanımı beni büyüledi... Tam bir aile arabası... Arazi şartlarında ve yoldaki performansı heleki kışın beni büyüledi. Ve x-trail almaya karar verdim ve aldım... Arkadşım da 4 yıldır sorunsuz bindiğini ve memnun olduğunu belirtti. Prins marka gaz sistemi yaptıralı 1 yıl olmuş... Sorunsuz biniyor... Bende en kısa zamanda LPG yaptırmayı düşünüyorum... Aldıktan sonraki izlenimim tek kelimeyle harika... Bu fiyatlara bu özelliklerde bir 4x4 sahibi olmak gerçekten güzel... Benim arabadaki tek sıkıntı gösterge panelindeki uyarı ışıklarından far uzun uyarı ışığının yapmaması idi.. Internette araştırdım konsile ilgili bir yarım aradım.. Bir formda kesinlikle değişme imkanı yok bunların göstergesi bütün diye bir yanıt aldım... İş düştü.. İş kendimiz söküp bir bakalım ne olacak dedik.. Söktük ve muhteşem ... Bütün uyarı ışıkları göstergede ayrı ayrı konumlanmış ve sökelim çevirerek basit bir şekilde gösterge devresinden sökülerek değiştirlilebildiğini gördük... 1 lira bile olmayan dinsiz ampul diye tabir edilen lambayı alıp taktık... ( zaten söktüğünüzü götürün yenisini alın) Dikkatinizi çekerim lehim filan yok çevir sök çevir tak.... Sonra kontrol ettik ... Muhteşem artık benimde arkadaşımın arabası gibi uzun far göstergesi çalışıyor... Kafama takılıyodu hallodu... Yakında operasyonla ilgili resimlerimizde paylaşıcam... Gösrege ışığında sorun olan arkadaşlar baksın... Sonuçta keyfe keder yanınca iyi oluyo neden yanmıyo diye kafaya takmaya gerek yok... Bazılarının söylediği gibi komple gösterge değişecek diye bir şey yok...

Hocam bilgiler için öncelikle çok teşekkürler. Size bir kaç sorum olacak çünkü aynı model bir x trail sahibi olmak istiyorum . Ve daha önce hiç nissan aracım olmadı.Kore alman italyan fransız araçlar kullandım.Parça bakım masrafları nasıl ? Yakıt durumu nasıl ?

Kullanıcı avatarı
muratgökgöz
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: gazi

Mesajgönderen muratgökgöz » 25 Tem 2016, 02:02

2016 model xtrail 1.6 dizel otomatik 10.000 bakımı serviste 855 tl fiyat verdiler bilginize...

Kullanıcı avatarı
k@tip
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen k@tip » 23 Eyl 2016, 15:50

Merhaba

Bir arkadaşım 2004 model Xtrail aldıktan sonra yaklaşık 2 senedir doğrusunu söylemek gerekirse bu arabanın hayranıyım.

Kalabalık bir aileye sahip, uzun boylu ve kilolu biri olduğum için arabanın genişliği, içinin ferahlığı, bagajın büyüklüğü gibi konular benim için önemli. Nihayetinde her sene köye birkaç kez otobüsle gidip gelen ve yükü hiç eksik olmayan biriyim.

Şimdi gelelim asıl konuya... Daha önce arabam olmadı. Arabalar hakkında çok bilgi sahibi değilim. Arkadaşlarımın ve yakınlarımın var olan araçlarını kullandığım ya da çok sık olmasa da araba kiraladığım kadar. Tabii bir araca sahip olmakla kıyaslanamaz bile.

2003-2005 civarı bir xtrail almayı düşünüyorum. elbette önce cebime göre bir araç.

Forum çok hareketli değil anladığım kadarıyla.

Ankara'da yollarda çok fazla xtrail de göremiyorum. Bence bu kadar güzel ve kullanışlı bir araç olmasına rağmen, neden bu kadar az görüyorum yollarda, bunu siz büyüklerime sormak isterim. Çok mu sorunlu, çok mu fazla yakıyor, kullanışsız mı? Fiyatı mı çok pahalı? Arkadaşıma her fırsatta sorduğumda çok memnun olduğunu dile getiriyor. Maddi durumu iyi olmasına rağmen, daha pahalı ve üst sınıf bir araba alabileceği halde, arabamı satmayı düşünmüyorum diyor.

İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Selamlar, saygılar...

Kullanıcı avatarı
kenanshahin
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: memur

Mesajgönderen kenanshahin » 03 Kas 2016, 15:12

Bende şubat ayında 2005 Elegance aldım. Tek sıkıntım fazla yağ eksiltiyor, kullanımı yakıtı falan gayet iyi , ustamda yağ eksiltmesi normal dedi, ekleyip kullanıyorum :)

Kullanıcı avatarı
cazzcazzy
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Navara
Meslek:

Mesajgönderen cazzcazzy » 04 Kas 2016, 19:36

Navara kullanmama rağmen almadan xtraili çok araştırmış biriyim.hatta yakın bir arkadaşımda önce 2004 benzinli xtrail aldı şimdide sattı 2008 dizelini aldı.onun yorumları ve benim gözlemlerim;
-motor hacminden dolayı benzinli binmek zor.lpg de de her araçta olduğu gibi rampalarda verimi düşük.güç takıntınız varsa benzinli lpg de beklentinizi karşılamayabilir.ama dizel motor gayet tatminkar
-4x4 lerde vergiler yüksek
-temizini bulmak zor
Ama bu saydıklarımı sağlarsanız gayet güzel araba hem asfaltta hem arazide.

Sent from my iPad using Tapatalk

Kullanıcı avatarı
k@tip
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen k@tip » 24 Kas 2016, 09:08

Cevaplarınız için teşekkürler.
Benzinliden vazgeçmek çok daha mantıklı anladığım kadarıyla.
İyi günler dilerim.

Kullanıcı avatarı
cakmak88
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Mühendis

Re: RE: Re: X-trail Almayı Düşünenler!

Mesajgönderen cakmak88 » 18 Ara 2016, 02:09

gürsel karabay yazdı:Bende 2 adet x-trail var 2002 modelini eşim kullanıyor 2005 modelini ben kullanıyorum 3. x-trail aracı. Yani önceden de vardı bir tane. 250.000 km de motor yaptiriyorum bu kesin 200.000 km gibi eksoz katalizorleri değişiyor .Ayrıca benzin otomatigide isteyebilir .Bunun dışında sadece on takım tekerlek bilyasi kullanıma bağlı olarak arıza yapar.Gerisinde hiç biseyden korkma.Asfaltta virajlarda dikkatli ol makasa girme istediğin kadar dağa taşa vur. Tek eksiği araca uygun yükseltme kiti üretmemisler.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhabalar bende 2003 model xtrail var ve şuan on takım istiyor ayrica sag on tekerden bir vuğultu geliyor. Hızlandıkça artan bir ses bu bilyadan mi kaynaklanıyor acaba ?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
mazda_ozan
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Otomotiv

Mesajgönderen mazda_ozan » 01 May 2018, 11:55

Sayın yönetici bence benzer konuları tek çatı altında birleştirseniz herkese kolaylık olur, benzer başlıkta çok konu var. Çoğunda da üç veya beş ileti mevcut. Tek başlık altında daha verimlii olmaz mı ?

2004 Nissan X-trail 2.0 Luxury

Kullanıcı avatarı
hrnylmz
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Bilgi İşlem

Mesajgönderen hrnylmz » 27 Mar 2022, 22:31

Merhaba Sn yöneticiler ve Xtrail kullanıcıları,
Mevcut 2018 accent blue aracımı satıp 2004-2005 xtrail alma niyetindeyim. gözüme kestirdiğim araçlar 220.000 - 250.000 km arasında ve hepside sorunsuz masrafsız araç denmekte.
Merak ettiğim konular malum mevcut aracım 15binde 1 bakıma götürdüğü için sanayi tecrübem ve arıza olursa nerde ne kadar fiyat bilgim yok çünkü temiz araba.
1- Yaşına göre muadillerinin en üstüdür ( hacim, performans ve arızalanmaması) (rav4, grand vitara, forester)
2- 200-250 bin km deki xtraillerde alırken neyin değişip neyin değişmesi gerektiğini bilmem gerek periyodik bakım olarak, yakın tarihte değişim varsa indirim isteyeceğim.
3- Yağ yakma durumu varmış ortalama 3bin km içerisinde 2 litre yağ eklemek gerekliymiş. doğrumu, standart bir işlem mi sebebi nedir çözülebilir mi?
4- Genel olarak kolay kolay büyük arıza vermez ama verdiğinde motor ve özellikle şanzuman olarak cidi maliyet çıkartır derler günümüz şartlarda 20-30 bin tl masraf olabilir dendi. almadan önce neye baktırmalıyım servis yada expertiz olrak.
5- VGT biraz inceledim aracı aldıktan sonra almayı düşünüyorum. Araca zararı olur mu? ekonomi ve performans alayım derken araçtan olmak istemem.

Önemli dönüşleriniz hızlı olursa sevinirim 1.2 gün içinde karar verip alış-verişi gerçekleştirmek istiyorum.

“Nissan X-Trail Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

oto anahtarı