2005 X-TRAIL ŞANZIMAN

(T30) (T31) X-TRAIL
Kullanıcı avatarı
UmutNismo
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: X-Trail
Meslek: Memur

2005 X-TRAIL ŞANZIMAN

Mesajgönderen UmutNismo » 18 Haz 2014, 20:51

Selamlar Herkese,

15 gün önce Nissan X-Trailimi alıp aranıza katıldım. Aracımın ismi Nismo :Y Benim ismim Umut. Yaşım 38. Devlet Memuruyum. Antalya/Kemerde yaşıyorum.

2005 Nissan X-Trail (Elegance) için şanzıman ismi veya modeli nedir acaba aranızda bilen varmı ? Internette aramama rağmen özel bir isim ve modele rastlayamadım. Mesela Peugeot 406 nın Şanzıman ismi AL-4 tür ve AL-4 şanzımanlar hakkında her türlü bilgiyi internette bulabilirsiniz. Nissan'ın 2005 model Elegance X-Trail için hangi şanzımanı kullandığını birisi söyleyebilirse çok memnun olurum.

Bana bu aracın şanzımanı neye dayanır neye dayanmaz, nasıl kullanılmalıdır, bilgi verebilecek arkadaş olursa çok sevinirim. Şu anda Kemer içinde 50 km max 70 km...şehirler arası yolda da gaz pedalına çok yüklenmeden 100-110 aralığında kullanıyorum. Performansı denemek açısından 160-170 km yaptığım oldu ancak araç bana göre bu süratlere çok yavaş ve zorlanarak çıktı sanki. Elimden geldiği kadar diğer kullandığım araçlarla kıyaslamamak istesemde (sonuçta bu aracın yapım amacı farklı) özellikle sollamalarda çabuk hızlanma ve devirlenme açısından bana zayıf geldi. Yada ben öyle düşünüyorum bilmiyorum. Bana bu konularla ilgili yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Umut.

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Patrol
Meslek: otomotiv

Re: 2005 X-TRAIL ŞANZIMAN

Mesajgönderen etap nissan » 18 Haz 2014, 21:26

UmutNismo yazdı:Selamlar Herkese,

15 gün önce Nissan X-Trailimi alıp aranıza katıldım. Aracımın ismi Nismo :Y Benim ismim Umut. Yaşım 38. Devlet Memuruyum. Antalya/Kemerde yaşıyorum.

2005 Nissan X-Trail (Elegance) için şanzıman ismi veya modeli nedir acaba aranızda bilen varmı ? Internette aramama rağmen özel bir isim ve modele rastlayamadım. Mesela Peugeot 406 nın Şanzıman ismi AL-4 tür ve AL-4 şanzımanlar hakkında her türlü bilgiyi internette bulabilirsiniz. Nissan'ın 2005 model Elegance X-Trail için hangi şanzımanı kullandığını birisi söyleyebilirse çok memnun olurum.

Bana bu aracın şanzımanı neye dayanır neye dayanmaz, nasıl kullanılmalıdır, bilgi verebilecek arkadaş olursa çok sevinirim. Şu anda Kemer içinde 50 km max 70 km...şehirler arası yolda da gaz pedalına çok yüklenmeden 100-110 aralığında kullanıyorum. Performansı denemek açısından 160-170 km yaptığım oldu ancak araç bana göre bu süratlere çok yavaş ve zorlanarak çıktı sanki. Elimden geldiği kadar diğer kullandığım araçlarla kıyaslamamak istesemde (sonuçta bu aracın yapım amacı farklı) özellikle sollamalarda çabuk hızlanma ve devirlenme açısından bana zayıf geldi. Yada ben öyle düşünüyorum bilmiyorum. Bana bu konularla ilgili yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Umut.
RE4F04B şanzıman kodu

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen etap nissan » 18 Haz 2014, 21:38

etap nissan yazdı:
UmutNismo yazdı:Selamlar Herkese,

Umut.
RE4F04B şanzıman kodu

RS5F51A LE TDANRAF-EEA TDANLAF-EGA TDANLAF-ESA TDANLAF-EQA

(5 speed M/T) GX TDANRFF-EEA TDANLFF-EGA TDANLFF-ESA TDANLFF-EQA
QR20DE
RE4F04B GX TDANRFA-EEA TDANLFA-EGA TDANLFA-ESA TDANLFA-EQA

(4 speed A/T) SLX TDANRJA-EEA TDANLJA-EGA TDANLJA-ESA TDANLJA-EQA

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
UmutNismo
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen UmutNismo » 18 Haz 2014, 21:48

Güçlü bey selamlar...

2005 Elegance X-Trail şanzımanı ve nasıl kullanmam gerektiği konusunda detaylı bilgi verir yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca en kısa zamanda fırsat bulunca yanınıza geleceğim inşallah, tanışmak isterim. Sizinde yolunuz Kemere düşerse beklerim.

Internette (RE4F04B şanzıman kodu) nereye, nasıl yazıp, nasıl bilgi alcam bilemedim ???

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen etap nissan » 19 Haz 2014, 23:21

Geldiğinizde detaylı bilgi veririm size.Genel olarak diğer üyelerimiz için bir kaç dikkat edecekleri konu söyleyeyim.AT şanzımanı kesinlikle tek ayak kullanın,tam olarak durmadan zıt yönde vites değitirmeyin,Rampa çıkışlarında mutlaka over drive konumunu kullanın ve yağ değişimini her 60.000 km de tekrarlayın

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
Hs_sahinkaya
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Serbest

Mesajgönderen Hs_sahinkaya » 23 Haz 2014, 22:56

Merhabalar arkdaaşlar.2004 model otomatik xtrailim var.şanzman sorunu yaşadım.son zamanlar geri vites ve birinci vitesi tam anlamıyo yok oldu.geriye gitmez oldu.şanzman söküldü dağıtıldı.2500 masraf cıktı normalmidir.yaptırdım ama bu saatten sonra sağlıklı olurmu

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen etap nissan » 23 Haz 2014, 23:48

Hs_sahinkaya yazdı:Merhabalar arkdaaşlar.2004 model otomatik xtrailim var.şanzman sorunu yaşadım.son zamanlar geri vites ve birinci vitesi tam anlamıyo yok oldu.geriye gitmez oldu.şanzman söküldü dağıtıldı.2500 masraf cıktı normalmidir.yaptırdım ama bu saatten sonra sağlıklı olurmu

Neler değiştigini bilmiyoruz fiyat icin bir şey söylrnemez

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
Hs_sahinkaya
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Serbest

Mesajgönderen Hs_sahinkaya » 24 Haz 2014, 08:43

Hemen hemen komple içindeki vites dişlileri değişti diğer aksamlarda sıkıntı yoktu sadece dişliler değişti ustanın dediği dişliler haşlanmış

Kullanıcı avatarı
UmutNismo
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen UmutNismo » 28 Haz 2014, 19:43

Selamlar tekrar,

Hafta içi Kemerden Antalyaya gitme fırsatım oldu. Etap Nissan'da Güçlü ile tanıştık. Kendisi sağolsun güzel ağırladı beni, aracımla ilgilendi, sorularımı sabırla yanıtladı. Aracımla ilgili içimi rahatlattı diyebilirim. Teşekkür ederim Güçlü ilgi ve alakan için.

nissanclub.com.tr stickerdan bende istiyorum 2 tane....1 ön cama 1 arka.... :)

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen etap nissan » 28 Haz 2014, 22:26

Ben teşekkür ederim.Sitikır için Muratla görüşürüm bana gönderir bende size ulaştırırım.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
UmutNismo
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen UmutNismo » 29 Haz 2014, 11:55

Ok bekliyorum....:) Telefonum var sende :)

Kullanıcı avatarı
UmutNismo
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen UmutNismo » 03 Tem 2014, 07:47

Arkadaşlar X-Trailim için üzerinde 4x4 Offroad falan yazılı sticker nerden bulabilirim acaba ? 2 tane büyükçe lazım arka yana kullanmak için...Internette varmı TR de ? Ebay'de dolu var ama hep yurtdışı, uygun fiyat ancak ürünler 1 ayda ancak geliyor...

“Nissan X-Trail Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 34 misafir

oto anahtarı