Durduk yere

(T30) (T31) X-TRAIL
Kullanıcı avatarı
xseaplus
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: X-Trail
Meslek:

Durduk yere

Mesajgönderen xseaplus » 02 Haz 2015, 22:43

Merhabalar Arkadaşlar

2010 model Xtrail DCI aracımı yeni aldım.
Aldığımın ertesi günü aküsünü yenilemek durumunda kaldım, sonraki gün pasta cila iç dış ne koruma varsa hepsinden yaptırdım
Daha sonrasında aracım kapının önünde 4 gün kadar yattı ve bugün çalıştırmak için aracın başına geçtiğimde 4x4 ışığı, ESP ışığı ve kaygan zemin ışığı sürekli yanar vaziyette kaldıklarını gördüm, sönmüyorlar... Araç yerinden kıpırdamadı hiç, ondan önceki son çalıştırdığım zamanlarda da herhangi bir arıza ışığı yanmıyordu.
Sizce sorun nerede olabilir?

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Otomobil: Primera
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Re: Durduk yere

Mesajgönderen spoilerci » 02 Haz 2015, 23:04

su ile herhangi bir temas olmuş olabilir. bir arıza tespit cihazına bağlatın. ama aracınızın detayları hakkında bilgim yok. ama akü değişimi ile alakalı olmadığını düşünüyorum.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
xseaplus
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen xseaplus » 18 Haz 2015, 15:55

Ustalar aracın arızasını halledip üç beş gün dene bakalım dediler, iki gün denedim tık demedi, sonra 4 gün kullanmadım aracı, geldim marşa bastım yine aynı, 4WD, Kaygan yol ve ESP Off ışıkları sürekli yanıyor...
Geçen sefer de bu şekilde olmuştu, 4 gün kullanmamıştım ve sonrasında bu ışıkları görmüştüm...

Var mı böyle bir arıza yahu aracı 3-4 gün çalıştırmayınca kendi kendine ortaya çıkan?
Ustayla görüştüğümde main arızası olabilir dedi, nedir bu main arızası?

Kullanıcı avatarı
denizyildiz
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Harita Mühendisi

Mesajgönderen denizyildiz » 15 Ara 2015, 21:08

aynısının "4×4" arıza ışığı yanmayani bende de oldu. BSS diye birşey var sanırım. Fren Swich ti hatirlamıyorsam. onu degistirince geçti bende.

Kullanıcı avatarı
engin96
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Mesajgönderen engin96 » 20 Oca 2021, 14:47

xseaplus yazdı:Merhabalar Arkadaşlar

2010 model Xtrail DCI aracımı yeni aldım.
Aldığımın ertesi günü aküsünü yenilemek durumunda kaldım, sonraki gün pasta cila iç dış ne koruma varsa hepsinden yaptırdım
Daha sonrasında aracım kapının önünde 4 gün kadar yattı ve bugün çalıştırmak için aracın başına geçtiğimde 4x4 ışığı, ESP ışığı ve kaygan zemin ışığı sürekli yanar vaziyette kaldıklarını gördüm, sönmüyorlar... Araç yerinden kıpırdamadı hiç, ondan önceki son çalıştırdığım zamanlarda da herhangi bir arıza ışığı yanmıyordu.
Sizce sorun nerede olabilir?

Merhabalar ayni sorun bendede oldubacaba siz sorunun ne olduğunu bulabuldiniz mi?

“Nissan X-Trail Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

oto anahtarı