illede x trail olsun, ister çamurdan olsun...

(T30) (T31) X-TRAIL
Kullanıcı avatarı
FIRRARI
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

illede x trail olsun, ister çamurdan olsun...

Mesajgönderen FIRRARI » 07 Eyl 2012, 11:32

Aracım X-Trail 2003 model siyah ve ben onu çok seviyorum. Ancak her gülün dikeni olur tabi, önce arkadaşıma meraktan aldık 1 seneden fazla kullandık, kullanmaya devam ediyoruz, hiçbir arıza sıkıntısını görmedik. Halende sadece yağ-su kontrolu devam. Uzatmayayım, bende aldım :) . Tavsiye ederim, parçaları pahalı diye korkutmuşlardı, ama bende her gün kaza yapmamaya gayret ediyorum :P. Arkadaşıma parça lazım olmadı henüz. Ben yeni aldım (2. el ) alırken motoru arızalı diye bilerek aldım. 4 bin liraya komple sıfır motor yapıldı. ( Hangi araca bakarsanız bakın sıfır motor ortalama bu fiyatlarda ve üste doğru gider) Şimdi sürekli sessiz sorunsuz şekilde biniyorum. Kullanan bir kaç kişiyle görüşmüştüm parçalar pahalı demişti ama plastikle çelik aynı fiyat olmaz pek parça lazım olmadığı için stoklu çalışmıyor firmalar lazım olunca bulmak biraz sıkıntı olabiliyor muş, muş çünkü ben bulurken sıkıntı yaşamadım. Kullanım olarak kelimeler çok yalın kalıyor, mutlaka denenmesi gereken bir araç, ama bağımlılık yapıyor. Daha önce kullandığım araçlara nazaran şimdilik en sevdiğim bu oldu, Kıyaslamalarım,
Renault manager 2.0
fiat marea 2.0 hlx 155 hp
Fiat Doblo 1.3 mutijet
Hyundai accent 1.5 dizel
Hyundai era 1.6 select
Mercedes e 200 ( compressor değil )
Bmw e 34- e36 - e39- e46 ( bmw çok güzel bir araç bence)
Reault megane II

bunların dışındaki kullandıklarım 1-2 ay olduğu için yazmıyorum. X-Trail farklı bi araç bence zevk arabası. İster otomatik kullan ister triptonik, ister 2 çekiş kullan ister 4 çekiş, istersen otomatik, çıkarken rahat olduğun gibi inerkende seni rahatlatıyor ( kontrollu iniş sistemi). Bir sunroof var çok hoş. Sesi içeri vermemesi çok hoş. Zevkler tabiki tartışılmaz ama (BENCE) mükemmel bir araç bu. Tabiki beklentilere göre... sürat için değil 175 i geçemedim. Neyse forumda hiç yorum yoktu bende duygularımı paylaştım...

Kullanıcı avatarı
FIRRARI
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Re: illede x trail olsun, ister çamurdan olsun...

Mesajgönderen FIRRARI » 07 Eyl 2012, 11:50

Bide benim çevremde oldukça fazla, ya satamazsam, elimde kalır, son sahibi olurum düşüncesiyle insanlar duygularını isteklerini bastırıyor, bu devirde milyarlarca para verip halen elle çevirmeli camı olan, kliması dijital demicem, kliması olmayan, kampana frene sahip, bu kadar eksikle çok büyük özellikmiş gibi abs var ile övünülen araçalara sırf parça ucuz, kolay satılır diye binmek ne derece doğru sizin takdiriniz.

Kullanıcı avatarı
GhettoParty
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Primera
Meslek:

Mesajgönderen GhettoParty » 07 Eyl 2012, 16:45

sanan katılıyorum hocam zaten aracımı sattıktan sonra navara yada xtrail düşünüyorum bende

Uğur DEMİR
16 BK 640
BURSA
NissaN PrimerA TeknA + WhiTe 2003
CLİO 4 1.2 modTOUCH 2013

Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
Otomobil: Diğer
Meslek: Reklam
İletişim:

Mesajgönderen NISTEC » 07 Eyl 2012, 21:56

hepimizin ilk sorusu hep piyasası nasıl oluyor. satabilirmiyiz?. o konuda katılıyorum size. hoşgeldiniz foruma.

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
yudo
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Primera
Meslek: Bilişim

Mesajgönderen yudo » 16 Ara 2012, 00:40

Valla ne diyeyim içimdeki aşkı alevlendirdin... :)

Nissan Primera Tekna 2005

Kullanıcı avatarı
Santon
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: X-Trail
Meslek: ElektronikTeknisyeni
İletişim:

Mesajgönderen Santon » 30 Eyl 2013, 23:41

Aynen katılıyorum... 2003 X-trail'im var... Sorunsuz 4 yıldır kullanıyorum... 4x4 araç isteyen ve doğayı seven birinin alabileceği fiyata göre en iyi performans sunan bir araç bence... Ikinci elide gayet iyi... Kullandığım süre içerisinde çevremde almak için soran ve alan arkadaşlarım oldu...Satmayı düşünmüyorum ... Satarsamda alacağım araç yeni model bir x-trail olacak... Şimdiye kadar ki masrafım yağ değişimi, filtre değişimi ve fren balataları ve yakın zamanda krank mili pozisyon sensörü oldu... Kışın karda kullanımı ve performansı mükemmel ve ayrı bir zevk,...Kışıı ve kar yağmasını sabırsızlıkla bekliyorum...

Kullanıcı avatarı
Santon
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: X-Trail
Meslek: ElektronikTeknisyeni
İletişim:

Mesajgönderen Santon » 02 Eki 2013, 16:27

X-trai'in dış dizaynını gayet çekici ve modern bulduğum için tercih ettim... Ve etrafımda kullanan arkadaşların memnuniyetide etkili oldu.. Hiç düşünmeden araştırıp ilk sahibinden bir x-trail bulup aldım... Gerçekten dış hatları günümüzde çıkan çoğu suv 4x4 araçtan daha karizmatik... İçi ise tam bir aile otomobilinden beklenen genişlikte...Tepedeki büyük sunroofuna bayılıyorum... Tek kafama takılan göstergelerin ortada olması idi.. Onada kısa zamanda alıştım... Bakımına gelince o kadar korkulacak maliyetlerde değil... Aracın triger setininde kayış değil zincir olması ayrı bir avantaj... Dört yıldır yağı,yağ filtresi,hava filtresi,bujileri ve fren balataları dışında bir masraf yapmadan bindim... Geçen aylarda krankmili pozisyon sensörü arızası ile karşılaştım... O gün internette " Nissan x-trail yedek parça" yazıp araştırdığımda birçok yabancı ve Türk yedek parça sitesi buldum.. Ve mutlu oldum... Parça sıkıntısı yok... Fiyatlara gelince mesela farı 250₺ ile 450₺ arasında birçok sitede var... Örneğin nissanclubtr 'nin ana sayfasının en alt kısmına bakarsanız "Nissan yedek parça e-Store" linki var.. Tıklayın orada da birçok parçası ve fiyatlarını bulabilirsiniz :) ... Birde x-trail forumda x-trail krank mili sensörü arızası başlığıyla paylaştığım bakım ve masraflarını okuyabilirsiniz... Daha önceki aracım Jeep grand cherokee idi... 5200 motordu... Iki buçuk yıl kullandım... Muhteşem bir aletti... Vergisi ve yakıt ağır gelmeye başladığı için satmak zorunda kaldım... En uygun fiyat vergi ve yakıt performansıyla beni yolda ve out off road (arazi şartlarında) tatmin edebilecek araç arayışına başladım...Nissan x-trail'i olan bir arkadaş Youtube da" Five Gear-best4x4 drive SUV " yaz ve izle dedi... Kısacası ben dış görünüşü ve iç kabini rahatlığıyla gönlümü kazanan bu aracı bu test videosunuda izledikten sonra hiç düşünmeden almıştım... Sonra sizin gibi parça ve maliyet korkularım olmuştu taki ilk arızayı verene kadar... Korktuğum gibi olmadı... Fiyatı,yakıtı ve 4x4 performansından oldukça memnunum...("Five Gear - best 4x4 drive SUV " test videosunu izlemenizi tavsiye ederim)

Kullanıcı avatarı
FIRRARI
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen FIRRARI » 31 Tem 2014, 17:00

Arkadaşlar anormallik bendemi bilmem ama (ALLAH NAZARDAN SAKLASIN ) amiiin dediğinizi duyar gibiyim :p Bende Landirenzo Lpg takılı daha önceki araçlarımdan dolayı alışkanlıktır fazla yüklenirim gaza frene ( iyi bişi değil kabul ). Hiç sıkıntım olmadı lpg ile tavsiye isterseniz bir araştırın derim bence 11 numara :)

Kullanıcı avatarı
FIRRARI
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen FIRRARI » 31 Tem 2014, 19:56

NISTEC yazdı:hepimizin ilk sorusu hep piyasası nasıl oluyor. satabilirmiyiz?. o konuda katılıyorum size. hoşgeldiniz foruma.

Teşekkür ederim, kimi yer gibi bakar :D insanlar korkularına yenik düşüyor halbuki ucuza alıyorsun zaten satarken de aynı paraya verirsin. Arabadan kar etmek devri bitti.
Peki bugün gidip bir sıfır clio aldınız aynı paraya satma şansınız ne kadar , bakın en az 4 lira zarar. Aynı paraya veya 2lira azına satarım korkusu neden.
Veya 30 liranız var gidip 20 lira daha KREDÍ çekip kredinin sonunda 25 lira ödeyip toplam 50 liralik aracı 55 e almak mi kar. Iğrenç bir anlatımla benim düşüncem bu birde prestij var saymadim :XD

“Nissan X-Trail Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 28 misafir

oto anahtarı