X-Trail Motor Ömrü

(T30) (T31) X-TRAIL
Kullanıcı avatarı
cakmak88
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: X-Trail
Meslek: Mühendis

X-Trail Motor Ömrü

Mesajgönderen cakmak88 » 12 Kas 2015, 15:09

Arkadaşlar herkese merhabalar. Uzun araştırmalarım sonucunda geçen hafta 2003 model 203 bin km'de bir X-Trail sahibi oldum ve şuan çok severek kullanıyorum. Özellikle Forester ile çok kafam karışmıştı fakat hem istediğim gibi bir Forester bulamayışım hemde X-Trail'in yüksekliği ve heybeti sonucu arabamı aldım. 2008 yılından beri tüplü kullanılan bir araç ve tüp markası prins. Bu konuda tecrübeli olan arkadaşlara sormak istediğim soru ise şu ; Arabam beni düzenli bakımlarını yaptırdığım ve hırpalamadığım taktirde ne kadar daha motor yapmadan götürür. yani 300 bin km'yi görebilir miyim mesela ?

Resim

Kullanıcı avatarı
bekece
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: musavir

Re: X-Trail Motor Ömrü

Mesajgönderen bekece » 20 Ara 2015, 11:57

Slm.
Bende bu tarz araç arayisindayim. Araç beklentilerini karşıladı mi? Artı ve eksileri payladirmisin ?

Kullanıcı avatarı
cakmak88
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen cakmak88 » 21 Ara 2015, 18:59

Merhabalar. Valla kardeşim ben forester ile bunun arasında kalmıştım açıkçası forestera daha yakındım ama malum çok piyasası yok kafama göre fiyat ve güzellikte bulamadığım için almadım bunu buldum ve aldım. Açıkçası yerden yüksekliği olsun görüş açısı sağlamlığı tarzı konularda beni tatmin etti. Özellikle trafikte dikkat çeken bir araç. Yakıt konusunda şehir içi 30 32 krş arazi tüple gidiyorum tabi kış ayı olması etkili uzun yolda 28 27 krşa kadar düşüyor ama ben genelde 140 150 gidiyorum ve 30 krşa yaklaşıyor gene. Bana göre eksi yanları ne dersek uzun yolda hız 130u geçtiği zaman içeri ses almaya başlıyor ama 2003 model bir araba onu hesaba katmak lazım. Birde 140 beygir motor bu araca biraz az kalıyor. Yani özellikle yokuş performansında çok şey bekleme. Onun dışında arazide orta sınıf bir arazi tutkunuysan ve ara sıra araziye gider hafif offroad yaparım abartıya kaçmam diyorsan benim gibi yaz lastikleri ile bile kışın ortasında dağ bayır gezersin. Arabayla ilgili video fotoğraf vs istersen de beni sosyal medyadan eklersen konuşuruz paylaşımlarda bulunuruz elimden gelen yardımı gösteririm. Burası pek aktif değil gördüğün üzere ondan dolayı daha hızlı yardımcı olurum. Selamlar. Saygılar.

Kullanıcı avatarı
cakmak88
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen cakmak88 » 21 Ara 2015, 19:00

bekece yazdı:Slm.
Bende bu tarz araç arayisindayim. Araç beklentilerini karşıladı mi? Artı ve eksileri payladirmisin ?

Merhabalar. Valla kardeşim ben forester ile bunun arasında kalmıştım açıkçası forestera daha yakındım ama malum çok piyasası yok kafama göre fiyat ve güzellikte bulamadığım için almadım bunu buldum ve aldım. Açıkçası yerden yüksekliği olsun görüş açısı sağlamlığı tarzı konularda beni tatmin etti. Özellikle trafikte dikkat çeken bir araç. Yakıt konusunda şehir içi 30 32 krş arazi tüple gidiyorum tabi kış ayı olması etkili uzun yolda 28 27 krşa kadar düşüyor ama ben genelde 140 150 gidiyorum ve 30 krşa yaklaşıyor gene. Bana göre eksi yanları ne dersek uzun yolda hız 130u geçtiği zaman içeri ses almaya başlıyor ama 2003 model bir araba onu hesaba katmak lazım. Birde 140 beygir motor bu araca biraz az kalıyor. Yani özellikle yokuş performansında çok şey bekleme. Onun dışında arazide orta sınıf bir arazi tutkunuysan ve ara sıra araziye gider hafif offroad yaparım abartıya kaçmam diyorsan benim gibi yaz lastikleri ile bile kışın ortasında dağ bayır gezersin. Arabayla ilgili video fotoğraf vs istersen de beni sosyal medyadan eklersen konuşuruz paylaşımlarda bulunuruz elimden gelen yardımı gösteririm. Burası pek aktif değil gördüğün üzere ondan dolayı daha hızlı yardımcı olurum. Selamlar. Saygılar.

Kullanıcı avatarı
ilk-sen
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: truzim

Mesajgönderen ilk-sen » 28 Ara 2015, 01:37

Slm aynı renk 2004 aldım 10 aydır kullanıyorum ve çok memnunum,antalya da yaşıyorum,bazen parça sıkıntısı yaşıyorum..onun dışında vermiş olduğunuz bilgilerin aynısı yaşıyorum ama yinede ben memnunum..zaten bu araç hız için tasarlanmamis,diger suv lara göre daha geniş iç hacim..ve yakıtı daha tasarruflu olduğu düşünülür ise ve buna fiyatı ve heybetini ilave eder isek,bu araca binen başka bir araca binmek istemiyecektir...saygılar...

LG-D682TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
cakmak88
Silver Üye
Silver Üye

Re: RE: Re: X-Trail Motor Ömrü

Mesajgönderen cakmak88 » 28 Ara 2015, 20:45

ilk-sen yazdı:Slm aynı renk 2004 aldım 10 aydır kullanıyorum ve çok memnunum,antalya da yaşıyorum,bazen parça sıkıntısı yaşıyorum..onun dışında vermiş olduğunuz bilgilerin aynısı yaşıyorum ama yinede ben memnunum..zaten bu araç hız için tasarlanmamis,diger suv lara göre daha geniş iç hacim..ve yakıtı daha tasarruflu olduğu düşünülür ise ve buna fiyatı ve heybetini ilave eder isek,bu araca binen başka bir araca binmek istemiyecektir...saygılar...

LG-D682TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Yine olsa yine alırım diyeceğim bir araç

Kullanıcı avatarı
cazzcazzy
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Navara
Meslek:

Mesajgönderen cazzcazzy » 01 Nis 2016, 13:43

Bir aracin yagi, suyu vaktinde degismis.gecmis kmlerde Hor kullanilmamis, hararet yaptirilmamissa 300.000 km bir arac motoru icin km degildir.600-700.000 km de binek araclar gordum.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Otomobil: Primera
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 02 Nis 2016, 00:07

cazzcazzy yazdı:Bir aracin yagi, suyu vaktinde degismis.gecmis kmlerde Hor kullanilmamis, hararet yaptirilmamissa 300.000 km bir arac motoru icin km degildir.600-700.000 km de binek araclar gordum.

elini korkak alıştırma söylediğiniz şartlarda kullanılmışsa 1 milyonu görürsünüz. o zamana da arabanın kendisi eskir :)

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
cazzcazzy
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Navara
Meslek:

Re: RE: Re: X-Trail Motor Ömrü

Mesajgönderen cazzcazzy » 02 Nis 2016, 01:05

spoilerci yazdı:[quote="cazzcazzy"]Bir aracin yagi, suyu vaktinde degismis.gecmis kmlerde Hor kullanilmamis, hararet yaptirilmamissa 300.000 km bir arac motoru icin km degildir.600-700.000 km de binek araclar gordum.

elini korkak alıştırma söylediğiniz şartlarda kullanılmışsa 1 milyonu görürsünüz. o zamana da arabanın kendisi eskir :)[/quote]
:)

Kullanıcı avatarı
cakmak88
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen cakmak88 » 02 Nis 2016, 17:57

Bu soruyu sorduktan 1 2 hafta sonra motor conta yaktı :D neyseki 1500 tl civarı bir masrafla atlattım. şimdi gayet memnunum.

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Otomobil: Primera
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 03 Nis 2016, 00:13

geçmiş olsun

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
esrefbaris
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: OTOMASYON MUHENDISI

Mesajgönderen esrefbaris » 08 Tem 2016, 16:18

Merhaba arkadaslar 1 yıl once 2002 model xtraıl aldım cok memnunum fakat cozemediğim bir sıkıntı var arabayı ılk calıstırdıgımda zıncır sesıne benzer bır ses gelıyor 2-3 sn cıvarında, surus esnasında yada calısır vazıyette beklerken hıc bır sıkıntı yok 4-5 saat calısmaz halde parkın ardından yıne aynı sesı yapıyor izmirde Kavuklar servısı ve ordan ayrılma eskı ustası zıncır degısecek ve gergısıde yapar bunu dedı degıstırdıler ama ses hala var bulamıyorda cozumu basınıza böyle bır durum geldımı yada çözumunu bılıyormusunuz. Herkese kazasız belasız surusler.

“Nissan X-Trail Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

oto anahtarı