X-Trail Motor Ömrü

(T30) (T31) X-TRAIL
Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Otomobil: Primera
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Re: X-Trail Motor Ömrü

Mesajgönderen spoilerci » 09 Tem 2016, 02:02

Yağlamayı tam yapamıyordur yağ filtresi ne zaman değişti yağ seviyesini kontrol edin. Ses nereden geliyor onu tespit edin. Yağ 4-5 saatte aşağıya süzülür araba yağı birden basamaz ise üst kapağa Sübap fincanları 3-5 saniye kadar ses yapar. Zinciri değiştirip parayı cebe indirmek kolay sorunu bulamıyorsun neden zinciri değiştirdin 1500 tlye çöpe attırdın demedinizmi

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
esrefbaris
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: X-Trail
Meslek: OTOMASYON MUHENDISI

Mesajgönderen esrefbaris » 14 Tem 2016, 09:09

Sayın " spoilerci " yorumunuz için teşekkürler adama arabayı tekrar götüreyim dediğiniz gibi sorulcak bir hesap var telefonla durumu bildirdim teslım alırken malum ses yapmamıstı. Yağ filtresi yeni değişti yag sevıyesını kontrol etmeyi unuttum size arabadakı sesin videosunu cektım ( https://youtu.be/W6GqpzKQPu8 ) umarım forum kurallarını ıhlal etmıyorumdur.

Kullanıcı avatarı
ilksen
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: öğretmen

Mesajgönderen ilksen » 23 Ağu 2017, 10:36

cakmak88 yazdı:Arkadaşlar herkese merhabalar. Uzun araştırmalarım sonucunda geçen hafta 2003 model 203 bin km'de bir X-Trail sahibi oldum ve şuan çok severek kullanıyorum. Özellikle Forester ile çok kafam karışmıştı fakat hem istediğim gibi bir Forester bulamayışım hemde X-Trail'in yüksekliği ve heybeti sonucu arabamı aldım. 2008 yılından beri tüplü kullanılan bir araç ve tüp markası prins. Bu konuda tecrübeli olan arkadaşlara sormak istediğim soru ise şu ; Arabam beni düzenli bakımlarını yaptırdığım ve hırpalamadığım taktirde ne kadar daha motor yapmadan götürür. yani 300 bin km'yi görebilir miyim mesela ?

Resim

Hayırlı olsun güle güle kullanın

Kullanıcı avatarı
m3hm3t
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Serbest

Mesajgönderen m3hm3t » 23 Ağu 2020, 16:37

Sayın " spoilerci " yorumunuz için teşekkürler adama arabayı tekrar götüreyim dediğiniz gibi sorulcak bir hesap var telefonla durumu bildirdim teslım alırken malum ses yapmamıstı. Yağ filtresi yeni değişti yag sevıyesını kontrol etmeyi unuttum size arabadakı sesin videosunu cektım ( https://youtu.be/W6GqpzKQPu8 ) umarım forum kurallarını ıhlal etmıyorumdur.

merhabalar konu eski ama .ses ile ilgili bir çözüm bulabildiniz mi? aynı durum benim 2005 de var.tam bir açıklama bulamadım ustalardan bazısı zincir değişecek diyor bazısı gerek yok diyor.en son subapları değiştirdim usta zincire gerek yok dedi ama bazen ilk çalıştırmada ses çıkıyor.2 saniyede filan.
izmirde önereceğin bir usta var mı?sanki yağ değişiminden hemen sonra yapmıyor ama bir müddet sonra yine yapıyor.sinir bozucu oldu bu ses.

“Nissan X-Trail Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

oto anahtarı