96 model vanetta cargo 2.3d hakkında

(C23) Serena ve (HC23) Vanetta (LCV - HAFİF TİCARİ - LIGHT COMMERCIAL VEHICLE)
Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Diğer
Meslek: yay segman sanayii

Re: 96 model vanetta cargo 2.3d hakkında

Mesajgönderen delipoyraz75 » 22 Ağu 2014, 21:41

etap nisan bugün bana çok yardım etti kendisine tefonla ulaştım ayarlamaları söyledi bende uyguladım gerçekten mükemmel ötesi bir insan kendisine ne kadar teşekkür etsem az,abahtan beri ona dua ediyorum usat dediğin böyle olmalı kaç yüz kilometreden bir tarifle motoru çalıştırdı. ayarlamaları yapıp kontağı çevirince bir seferde motor çalıştı ve arkadaşımla ben birbirimize baktık yüzümüz güldü o an kendi kendime yok böyle bir usta dedim emeğinin hakkını bileğiyle vermekten yanısıra zekasıyla beni hayran bıraktı arkadaşımda valla helal olsun adam taa nerden bir tarifle işi halletti dedi o bile şaşırdı ve çok takdir etti kendisini yine kendisine çok teşekkür ediyorum. ufak bir ayar daha vardı ama zırt pırt arayıp rahatsız etmek istemedim bu yazdıklarımı okuyorsa bilir zaten motor çalışıyor ama ilk kalkış 1 de zorlanıyor aracı zorla kaldırıyor düz yolda kalkarken biraz zorlamayla kalkıyor ama hafif yokuşta baya zorlanıyor nerdeyse dururma noktasına getiriyor etap nissan bana avans ayarından bahsetti baktım motora bağlantı vidaları dedi ama o vidalar sabir yani bir ayarlama yapamadım markası zexel pompa avans ayarındanmıdır kalkış sıkıntısı onuda çözersem süper olucak.bi kaçtane resim eklicem rica etsem pompanın neresinde ayarlama yerleri olduğunu işaretleyebilirmisiniz

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe
Nıssan Vanetta cargo 2,3d

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen delipoyraz75 » 22 Ağu 2014, 22:07

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
resimlerde nerden avans ayarı yapıldığını işaretleyebilirseniz yarın oayara bakıcam sağolsun etap nissan çok yardımcı oldu tekrardan bu ayar içinde yardımcı olurmusunuz.

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe

Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
Meslek: Reklam
İletişim:

Mesajgönderen NISTEC » 22 Ağu 2014, 22:14

Etap Nissan'a teşekkürler o zaman. Böyle olur işte birileri önündeki motoru yapamaz birileri de ülkenin öbür ucundan telefonda iki hareketle iş bitirir. İnşallah güzel günlerde kullanırsınız.

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen delipoyraz75 » 22 Ağu 2014, 22:30

aynen hocam ustadan ustaya çok fark var denir ya işte bu kelime bu durum için tamda yerinde gerçektende in piri kendisine çok teşekkür ediyorum ama nissan vanetta hakkında çok soracağım şey var :D öyle hemen kurtulmak yok benden :D sizden vanetta hakkında yardım istiycem yine :D

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen delipoyraz75 » 23 Ağu 2014, 20:29

şu avans meselesini çözemedim hala neresinde pompanın avans yeri bulmadım ? resimlerden bana nerde olduğunu işaretlerseniz ancak bulabilirim araştırdım ama pek anlamadım :(

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Patrol
Meslek: otomotiv

Mesajgönderen etap nissan » 23 Ağu 2014, 22:17

Resimde işaretlediğim yerdeki somunları gevşet beni tekrar ara

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen etap nissan » 23 Ağu 2014, 22:19

Ayrıca takdirinizden dolayı teşekkür ederim.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen delipoyraz75 » 23 Ağu 2014, 22:32

tiger tarafını işaretlemişsin anladım ustam yarın gündüz bakıp seni arıycam ve ayrıca yazdıklarım söylediklerim sana olan övgüler az bence gerçektende ustasın baş tacısın

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen delipoyraz75 » 19 Eyl 2014, 12:32

sizleri unutmadım hala burdayım iş yüzünden uğraşamadım kaç gündür bide rahatsızlanınca iyice kötü oldum heinize çok minnettarım özellikle etap nıssan ustamıza kendisinin çok emeği var kendime yeni geldim rahtsızlıktan dolayı forumada uğrayamadım kusuruma bakmayın size bişey danışıcam motor sıcaklık derecesi bu vanettalarda ideal kaçta kalmalı fan müşürü sanki açmıyor hararet göstergesi nasıl desem en üstle yarım çizgisi ortasında kalıyor yada çıkıyor ben bunun için ayrıca fanı açması için dijital termostat taksam çoğu kişi 90 dercede olmalı diyor veya artık ideali kaçsa onda devamlı fanı otomatik açarak sabit tutsa iyimidir yoksa kötümüdür sizce düşünceleriniz nedir.

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen etap nissan » 19 Eyl 2014, 21:55

delipoyraz75 yazdı:sizleri unutmadım hala burdayım iş yüzünden uğraşamadım kaç gündür bide rahatsızlanınca iyice kötü oldum heinize çok minnettarım özellikle etap nıssan ustamıza kendisinin çok emeği var kendime yeni geldim rahtsızlıktan dolayı forumada uğrayamadım kusuruma bakmayın size bişey danışıcam motor sıcaklık derecesi bu vanettalarda ideal kaçta kalmalı fan müşürü sanki açmıyor hararet göstergesi nasıl desem en üstle yarım çizgisi ortasında kalıyor yada çıkıyor ben bunun için ayrıca fanı açması için dijital termostat taksam çoğu kişi 90 dercede olmalı diyor veya artık ideali kaçsa onda devamlı fanı otomatik açarak sabit tutsa iyimidir yoksa kötümüdür sizce düşünceleriniz nedir.

C 23 vanettalar,da göstergedeki hararet saati üzerinde toplu iğne başı büyüklüğün,de beyaz bir nokta var motor tam olarak ısındığında noktayı görmüyorsan sorun yok ibre altında yada üstünde kalıyorsa bir anormallik vardır.Fanlara gelince kolay kolay çalışmazlar.Hareket halinde neredeyse hiç çalışmazlar yoğun trafikte yada olduğu yerde uzun süre çalışırsa ancak o zaman fanlar devreye girer.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen delipoyraz75 » 26 Eyl 2014, 11:42

c23 ve ld23 ler aynımıdır hararet meselesine hemen bakıcam lakin ben fan müşür kablosunu bir otomatik röleli ısı sensörü koysam motor suyu sıcaklığını ölçerek tam 90 derecede devamlı tutsa yükselince fanı otomatik açsa bir sıkıntı olurmu motoru serin tutmak zarar verirmi onuda merak ettim üstadım.

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen etap nissan » 26 Eyl 2014, 19:24

Aracınla ilgili bir hararet sıkıntısı yoksa müdahale etme.LD 23 motor kodu dur model kodu değil.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

“Serena - Vanetta Forum (Hafif Ticari)” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

oto anahtarı