96 model vanetta cargo 2.3d hakkında

(C23) Serena ve (HC23) Vanetta (LCV - HAFİF TİCARİ - LIGHT COMMERCIAL VEHICLE)
Kullanıcı avatarı
Muhammed42
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Diğer
Meslek: CNC torna

Re: 96 model vanetta cargo 2.3d hakkında

Mesajgönderen Muhammed42 » 14 Eki 2019, 00:57

Merhaba arkadaşlar ben Muhammet konya Ereğliliym 2000 model vanetta kullanicisiyim yedek parça konusunda yardıma ihtiyacım var acilen
Ön Krank, eksantirik kepçesi lazım bulamıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

Kullanıcı avatarı
Muhammed42
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen Muhammed42 » 14 Eki 2019, 20:49

nissan_vanette yazdı:Var gibi :))

Merhaba hocam hala aktifmisin yardıma ihtiyacım var

Kullanıcı avatarı
nissan_vanette
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: Serbest

Mesajgönderen nissan_vanette » 15 Eki 2019, 17:48

Muhammed42 yazdı:
nissan_vanette yazdı:Var gibi :))

Merhaba hocam hala aktifmisin yardıma ihtiyacım var

Merhaba, çok nadiren giriyorum buraya, şimdiki aracım yine Nissan. Nissan Almera sahibiyim.

Nissan Almera 1.5 HB Tekna
Düşün ve Konuş !
http://www.adimmoda.com

Kullanıcı avatarı
Muhammed42
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen Muhammed42 » 16 Eki 2019, 21:31

Eyvallah hocam hayırlı olsun yeni Nissanin bende geçen yıl vanetta sahibi oldum ama araba ön krank kecesi nin trigeri arkasından yağ sızdırıyor bayağı bir sızıntı var muayene den geçmez sanırım iki , üç Desa ustaya gösterdim ama parçası bulunmaz diye sökmediler internetten aradım bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.
Şasi numarası demişsiniz ya arabanın ruhsatda geçen sazımı oluyor? Bir de grub derken watsap grubmu acaba parça konusunda çok ihtiyacım olacak gruba eklerseniz sevinirim ilginiz için teşekkür ederim iyi akşamlar cevabınızı bekliyorum

Kullanıcı avatarı
nissan_vanette
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen nissan_vanette » 17 Eki 2019, 15:33

Muhammed42 yazdı:Eyvallah hocam hayırlı olsun yeni Nissanin bende geçen yıl vanetta sahibi oldum ama araba ön krank kecesi nin trigeri arkasından yağ sızdırıyor bayağı bir sızıntı var muayene den geçmez sanırım iki , üç Desa ustaya gösterdim ama parçası bulunmaz diye sökmediler internetten aradım bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.
Şasi numarası demişsiniz ya arabanın ruhsatda geçen sazımı oluyor? Bir de grub derken watsap grubmu acaba parça konusunda çok ihtiyacım olacak gruba eklerseniz sevinirim ilginiz için teşekkür ederim iyi akşamlar cevabınızı bekliyorum

Evet ruhsattaki, sitenin özel mesaj kısmından Şasi numaranı bana ulaştırabilir misin ?

Düşün ve Konuş !

Kullanıcı avatarı
ilyasreis
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: emekli

Mesajgönderen ilyasreis » 26 Tem 2021, 22:14

Merhaba
İşallah yarın bende nissan vanetta ailesine katılıyorum yıllardır hep aklımdaydı şimdi nasip oldu yarın işallah 97 model 2.3 dizel sahibi oluyorum otomobil ruhsatlı
Herkese hürmet ederim

Kullanıcı avatarı
Berkaya
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Berkaya » 06 Mar 2022, 19:56

Selamlar. Benim de 96 model bir vanettam var bu araç 3-4 ayda bir mazot pompasındaki stop müşürünü bozuyor. Kontağı kapattığımızda motora mazot geçişini engelleyerek motoru durduran parça. Bununla alakalı ne yapabilirim gittiğim usta motorda üflemeden dolayı olduğunu çaresinin olmadıüını söyledi fakat inanmak istemedim.

Kullanıcı avatarı
nissan_vanette
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen nissan_vanette » 06 Mar 2022, 20:31

Berkaya yazdı:Selamlar. Benim de 96 model bir vanettam var bu araç 3-4 ayda bir mazot pompasındaki stop müşürünü bozuyor. Kontağı kapattığımızda motora mazot geçişini engelleyerek motoru durduran parça. Bununla alakalı ne yapabilirim gittiğim usta motorda üflemeden dolayı olduğunu çaresinin olmadıüını söyledi fakat inanmak istemedim.

Motor üflemesiyle stop müşürünün ne alakası var sallamış, muhtemelen kazıklamak için. Sürekli olarak aynı sorun çıkıyorsa ve aynı markayı kullanıyorsanız öncelikli olarak o markayı değiştirin. Eğer yine aynı sorunu yapıyorsa, mazot pompası stop müşürünü bozuyor olabilir.

Düşün ve Konuş !

Kullanıcı avatarı
Berkaya
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Berkaya » 06 Mar 2022, 22:25

nissan_vanette yazdı:
Berkaya yazdı:Selamlar. Benim de 96 model bir vanettam var bu araç 3-4 ayda bir mazot pompasındaki stop müşürünü bozuyor. Kontağı kapattığımızda motora mazot geçişini engelleyerek motoru durduran parça. Bununla alakalı ne yapabilirim gittiğim usta motorda üflemeden dolayı olduğunu çaresinin olmadıüını söyledi fakat inanmak istemedim.

Motor üflemesiyle stop müşürünün ne alakası var sallamış, muhtemelen kazıklamak için. Sürekli olarak aynı sorun çıkıyorsa ve aynı markayı kullanıyorsanız öncelikli olarak o markayı değiştirin. Eğer yine aynı sorunu yapıyorsa, mazot pompası stop müşürünü bozuyor olabilir.

Teşekkürler. Bana da oldukça alakasız geldi zaten. Hep bosch marka takılıyordu bi onu değiştirip deneyeyim o zaman. Bir de pompa temizletme ve saire bi işe yarar mı sizce

Kullanıcı avatarı
nissan_vanette
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen nissan_vanette » 06 Mar 2022, 23:09

Berkaya yazdı:Teşekkürler. Bana da oldukça alakasız geldi zaten. Hep bosch marka takılıyordu bi onu değiştirip deneyeyim o zaman. Bir de pompa temizletme ve saire bi işe yarar mı sizce

Rica ederim. Mazot pompası eğer uzun zaman bakıma girmediyse bakım yaptırmanız yakıt ve aracın çekişi bakımından faydalı olur.

Vanette sağlam arabadır fakat bakımlarını ihmal etmeyin, özellikle de hava filtresini mutlaka 5000 kilometrede bir değiştirin. Yakıtın değiştiğini fark edeceksiniz.

Düşün ve Konuş !

Kullanıcı avatarı
Berkaya
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Berkaya » 24 Eki 2022, 13:48

Selamlar tekrardan. Stop müşür olayını çözdük gibi duruyor. Farklı bir parçacıdan temin edildiğinde şuana kadar bi sıkıntı çıkartmadı. Ancak şuanda da araç subap vuruyor. (Yüke bindiği takdirde şık şık ötme başlıyor. Mesela sabit hızda giderken birden gaza yüklenildiğinde veya yokuşa vurulduğu zamanlarda bu ses geliyor rölantide de gaz verildiğinde başlangıçta yapıp 1-1.5sn sonrasında kesiyor.) Bir ustaya götürdüğümde net değerlerini bilemediğini bir kaç kişiye sorup döneceğini söyledi. Ben de buraya da sormak istedim.
Bu aracın subap ayarları kaç olmalı bilen var mıdır? Egzoz ve emme taraflar kaç sentil olmalı yani.

“Serena - Vanetta Forum (Hafif Ticari)” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

oto anahtarı