96 model vanetta cargo 2.3d hakkında

(C23) Serena ve (HC23) Vanetta (LCV - HAFİF TİCARİ - LIGHT COMMERCIAL VEHICLE)
Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Patrol
Meslek: otomotiv

Re: 96 model vanetta cargo 2.3d hakkında

Mesajgönderen etap nissan » 05 Şub 2014, 23:13

yağı 15/40 kullanın triger kayış değişimine gelince 100.000 km bir değişiyor ve kendinizin değiştirmesi çok mantıklı değil bir uzmana yaptırın çünkü çoğu usta yanlış takıyor üstesinden gelemezsiniz.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Diğer
Meslek: yay segman sanayii

Mesajgönderen delipoyraz75 » 07 Şub 2014, 03:34

üstadım hararet müşürünün yanındaki soketli müşür fan müşürümü aceba onlarıda alıcam ayrıca 15w40 dedina accayip sevindim ALLAH razı olsun senden zira 5w40 ve 10w40 lara baktım fiyatlar tavan ama 15w40 fiyatı çok makul hafta sonu girişimlerime başlıcam ya motoru kucaklarım yada zafere ulaşırım kısmet artık olanları sana yazıcam sağolasın

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe
Nıssan Vanetta cargo 2,3d

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen etap nissan » 08 Şub 2014, 01:14

hararet gösterge ve fan müşürlerini piyasadan alacağınız müşürlerle değiştirmeyin sıkıntı yaşarsınız.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen delipoyraz75 » 08 Şub 2014, 02:05

piyasdan derken hocam anlamadım ben japon parçacısından alıcam piyasada orjinalleri varmıki

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen etap nissan » 08 Şub 2014, 22:24

Yetkili servis haricinde orjinal müşürleri bulamazsınız.Ayrıca neden değiştiriyorsunuz hala anlamış değilim.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen delipoyraz75 » 09 Şub 2014, 22:25

üstadım müşürün tepesindeki soket kırılmış kabloyu takıcak yeri yok osebebten ve bu arada haklısınız aslında tamircinin yapması en mantıklısı lakin kendi aracım olduğu için ilgilenmek istiyorum ve gelelim benim conta takma meselesine sonunda başardım motoru kucakladım hocam :D üst kapağın contasını değiştim ama vidaları sıkarken 2 tane vida dibinden kırıldı :( onları nasıl geri çıkarıcam onu düşünüyorum vidalar bi garip yapılmış sanki fazla sıkılınca zarar vermemesi için kırılması ayarlanmış gibi vidanın 5 mm üstünden 4 mm kadar yeri ince ve sonrası vida boyutunda çoook üzüldüm siz şimdi dersiniz '' ee bee adam sen neden uğraşıyosun böyle kırarsın işte'' diyaceksin vede haklısın peki bu vidaların kırılan kısımlarını nasıl çıkarırım yada ne yapmalıyım ve bu arada benim conta takımının içinden üst kapaktaki karter havalandırma valfinin contası yoktu çıkartıp baktığımda üstündeki conta 2 delikli bir conta ama benim sette böyle bir conta yok eksikmidir yoksa çıkmıyormu setin içinden anlamadım

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 09 Şub 2014, 22:30

İyi bir tornacı bul.o kırılanları çıkarıp, klavuz çekip halleder. Normalde direk müdahale edebileği durumda ise tanesine en az 50-60tl alır. Kapagı söktükten sonra belli bir sıralama ile torklayarak geri takman lazım. O yüzden kendin uğraşma bilene götür.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen delipoyraz75 » 09 Şub 2014, 23:17

peki hocam ben servise götürsem bakımlarını falan malzemesi yağı filtresi herşeyini ben versem kaça takar ve yaparlar bi bilgi verirseniz çok sevinirim tüm malzemelerini aldımfiltre takımı müşür takımı ataşleme bujileri kablolar falan hep var

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen etap nissan » 09 Şub 2014, 23:24

delipoyraz75 yazdı:üstadım müşürün tepesindeki soket kırılmış kabloyu takıcak yeri yok osebebten ve bu arada haklısınız aslında tamircinin yapması en mantıklısı lakin kendi aracım olduğu için ilgilenmek istiyorum ve gelelim benim conta takma meselesine sonunda başardım motoru kucakladım hocam :D üst kapağın contasını değiştim ama vidaları sıkarken 2 tane vida dibinden kırıldı :( onları nasıl geri çıkarıcam onu düşünüyorum vidalar bi garip yapılmış sanki fazla sıkılınca zarar vermemesi için kırılması ayarlanmış gibi vidanın 5 mm üstünden 4 mm kadar yeri ince ve sonrası vida boyutunda çoook üzüldüm siz şimdi dersiniz '' ee bee adam sen neden uğraşıyosun böyle kırarsın işte'' diyaceksin vede haklısın peki bu vidaların kırılan kısımlarını nasıl çıkarırım yada ne yapmalıyım ve bu arada benim conta takımının içinden üst kapaktaki karter havalandırma valfinin contası yoktu çıkartıp baktığımda üstündeki conta 2 delikli bir conta ama benim sette böyle bir conta yok eksikmidir yoksa çıkmıyormu setin içinden anlamadım

O civatalar fazla sıkılıpta contayı patlatmasın diye yarısı ince yarısı kalın Ömerin dediği gibi tornacıda çıkarttırabilirsin ayrıca aynı civatalar,dan servisten alıp değiştirmelisin.Müşüre gelince kablosu lehim yapılabilirdi dediğim conta her takım contanın içinde çıkmaz

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen delipoyraz75 » 09 Şub 2014, 23:30

bana bu tecrübe olmuş oldu ben bu işlemlerin hepsini dediğim gibi malzemeleri benden olsa kaça patlar peki tahminen

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen etap nissan » 09 Şub 2014, 23:32

yaklaşık 200 250 tl işçilikle hallolur triger değişimide dahil.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen delipoyraz75 » 09 Şub 2014, 23:38

ohhh süpersin eyer dedin fiyatsa çok iyi hepsini yaptırayım accayip sevindim ama servise götürmeden sevinmek biraz erken sanırım dimi

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe

“Serena - Vanetta Forum (Hafif Ticari)” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 28 misafir

oto anahtarı