Nissan_Vanette Vites geçişi sorunu

(C23) Serena ve (HC23) Vanetta (LCV - HAFİF TİCARİ - LIGHT COMMERCIAL VEHICLE)
Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Diğer
Meslek: yay segman sanayii

Re: Nissan_Vanette Vites geçişi sorunu

Mesajgönderen delipoyraz75 » 29 Mar 2015, 02:02

bugün baklmaya başladım aracı test sürüşüne çıkarmadım daha lakin resim çekemedim eller yap içinde hem çalışıp hem çekme işini yapamadım çünkü akşam oluyodu :( karanlık olmadan acele etmek istedim ama elden geçirdiğim yarleri resimlerini eklicem konuya gelirsek vites halatının ucundaki (2 tane var üstteki pim segmanlı topuz alttakinin) halkadaki topuzun sürtünmeden ezilip inceldiğini ve boşluk olduğunu gördüm ilk olarak segman ları çıkartıp düzeltip yerleştirmim malum otadaki topuz gittiği ve eridiği için çıkartıp attım tam ortasına hareketine engel olmayacak şekilde kalınlık çapından 1-2mm büyük pul taşladım oturttum oldu :) önlü arkalı çapından büyük pul yerleştirdim ve kol çemberi hem boşluksuz hemde rahat biçimde hareket etti ve vidasını sıktım,2. kolu ise pim üzerindeki geçme segman gitmişti ben tel takmıştım bi ara onunla idare ediyodu şimdide tel taktım delik çapında tel segman getirip takıcam malum görmeden ne alacağımızı bilmiyorum neyse onuda söktüm ve farkettimki pim yuvası genişlemiş ama ileri geri yönde yani kolun hareketi yönünde yani oval bir şekil almış o deliğin sabit olması lazımki boşluk olmasın ve kolu dengi şekilde itsin ve çeksin , onuda kaynak makinesi olmadığı için sadece sıkılaştırdım sabitlemeyi olusa daha sonradan çıkartıp orada pul kaynatıcam üstünden ve altından böylece ovallik kaybolacak,pimiyerine takıp altıne fazladan pul taktım delikten teli geçirince gene bolluk vardı bende arasına penseyle inşaat telini bağlayıp sıktım böylece pulları sıkıştırdı ve sıkı oldu şimdi vites saat gibi sürerken soğuk motorla ne olacak yarın görücem :)

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe
Nıssan Vanetta cargo 2,3d

nicky
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Emekli

Mesajgönderen nicky » 29 Mar 2015, 07:31

Bu işler tam sana göre işler. Bakalım test sürüşü nasıl olacak ? Peki ama bizim elimizden bu işler gelmiyor, nasıl yapacağız ?

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen delipoyraz75 » 30 Mar 2015, 00:18

:) sağolasın valla senin kabiliyetine kalıyo üstadım yapabildiklerini yap yapamadıklarıniçin sanayii ellerinden öper :) ama şans benden yana değil bugün arabayı çıkarayım dedim ön sol hidrolik hortumu çatlamış ben lastikleri söküp pimleri takarken hortumu kıvırınce çatlamış zaten eskiydi onlarıda değişirim tam olur :) halledince bakalaım nasıl olacak ama garajda 10mt yerde bi denedim ama vites sorunsuzdu gerçi aracı hareket halindeyken deneyip yazmak lazım :)

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe

nicky
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Emekli

Mesajgönderen nicky » 31 Mar 2015, 20:03

Elimde avucumda ne varsa sanayiye gitti zaten. Çok şükür eksikleri tamamladım, artık gitmeme gerek kalmadı. Araba şu anda saat gibi, çok memnunum. Ben zaten 1 yılda en fazla 6000 ile 7500 Km arasında kısa mesafelerde yol yapan biriyim. O yüzden bu araba bana uzunca süre yeter. Sabahları motoru çalıştırıp ısındırdıktan sonra vites geçişleri çok rahat oluyor. Eğer günün birinde koparsa 100 TL. bayılarak yenisini taktırırım.

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen delipoyraz75 » 31 Mar 2015, 23:59

:) inşallaha eskimez vede kopmaz uzun yıllar kullanırsın.bana bakma kendim sanayii oldum durmadan uğraşıyorum diyeceksinki derdin ne benim hevesim hobim napiyim işte düzenlemek hoşuma gidiyo aracı bu değilde başka araç olsa onunlada düzenleme yaparım valla. :)

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen delipoyraz75 » 19 May 2015, 23:20

birinci viteste sıkıntı yok soğukken süper şekilde geçiyor ama 2 de geçme sıkıntısı var soğukken,yağı en ince olanıyla değişicem bakalım ne olucak,çünkü içinde ki yağ kalın biraz ondan olabilir düşüncesindeyim ama değildi koldaki pim boşluğu kafamı kurcalıyor bu kafamdaki kurcalanmalar arabayı kurcalamaya gidiyo sonrasında hep :) onada bakıcam sonucçları yazarım.

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe

Kullanıcı avatarı
mevo
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: serbest

Mesajgönderen mevo » 02 Eyl 2015, 19:01

Selamlar,

bende de 2000 model vanetta var. Hem avrupa hem de anadolu yakasında bildiğiniz güvendiğiniz bir usta tavsiye edebilir misiniz. teşekkürler

“Serena - Vanetta Forum (Hafif Ticari)” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

oto anahtarı